Książki fantastyczne

Drodzy czytelnicy! Pragnę uroczyście Was poinformować, że w tym oto momencie zasoby artykułów na Game Exe zostały poszerzone o kolejną cenną sztukę. Wszystko za sprawą naszego redaktora, Nazina, który, dzięki uprzejmości wydawnictwa Galeria Książki, mógł przeczytać i specjalnie dla Was napisać recenzję książki pt. "Szepty Dzieci Mgły i inne opowiadania". Serdecznie zachęcam do lektury!

okładka

"Całość rozpoczyna tytułowe opowiadanie "Szepty Dzieci Mgły" – pierwsza ukończona i opublikowana praca autorki, która zdobyła nagrodę australijskiego czasopisma Aurealis, za najlepsze opowiadanie fantasy 1999 roku. Utwór napisany jest z perspektywy pierwszej osoby – kobiety, której zadaniem jest chronić karawanę. Świat przedstawiony w opowiadaniu mógłby stanowić świetną bazę na umiejscowienie w nim całej książki. Całość sprawia też wrażenie trochę enigmatycznego, a kolejne wydarzenia dzieli duża przestrzeń czasowa, przez co łatwo można zgubić wątek. Jak można wyczytać z posłowia, opowiadanie musiało zostać skrócone do publikacji, stąd zapewne te przerwy."

Filmy fantastyczne

Roberto Orci i Alex Kurtzman zakończyli właśnie prace nad fabułą drugiej części Star Treka. Wszyscy, którzy czekali na ciąg dalszy historii będą musieli jednak obejść się ze smakiem.

star trek

Scenarzyści stwierdzili, iż druga część filmu będzie opowiadać w pełni autonomiczną, osobną historię. Oznacza to, iż żaden watek nie zostanie nierozwiązany, niedomknięty.

Dla przypomnienia – pierwsza cześć, która zadebiutowała na ekranach polskich kin na początku maja ubiegłego roku, zabrała bardzo dobre recenzje nawet wśród miłośników uniwersum ST. Opowiadała historię niezwykłego statku Romulan, który siał zniszczenie na swojej drodze do momentu, gdy nie napotkał USS "Enterprise".

"Star Trek 2" trafi na kinowe ekrany 29 czerwca 2012 roku. Główne role zagrają w nim, znani także z jedynki, Zoe Saldana, Chris Pine, Zachary Quinto, Anton Yelchin, Simon Pegg, Karl Urban i John Cho.

Star Wars: The Old Republic

Electronic Arts potwierdziło, iż sieciowe Star Wars Knights of the Old Republic zostanie wydane w roku fiskalnym przeznaczonym na 2012 rok, który rozpoczyna się od kwietnia 2011.

star wars the old republic

Oczekujący z niecierpliwością fani będą musieli jeszcze sporo poczekać. Jeszcze w maju tego roku słyszeliśmy, iż gra nie pojawi się w tym roku fiskalnym EA. Teraz okazuje się, iż wydanie tego tytułu zostało przełożone, graczom oferując jedynie ogólnikowy termin "wiosna 2011".

Na pocieszenie można zostać testerem gry. Wymagania? Aktywne (nie zbanowane) konto na forum oraz wyrażenie zgody, którą można przeczytać podczas jego zakładania. Nie wspomnę o tym, iż poszukiwane są jedynie osoby, które ukończyły 18 lat.

Wybrańcy zostaną poinformowani drogą mailową. Już zakładając konto możemy zdecydować, czy jesteśmy zainteresowani byciem testerem. Później wystarczy udać się pod ten adres.

Seriale

Wieści ze Smallville

Dodał: , · Komentarzy: 0
filmy, smallville

Po małej przerwie wracają wieści ze Smallville, czyli serialu o przygodach przyszłego Supermana. Na szczęście Święto Dziękczynienia już za nami, więc tylko 2 dni dzielą nas od emisji kolejnego odcinka.

Wróćmy jednak na chwilę do 19 listopada, kiedy to swoją premierę miał "Patriot". Odciek ten zanotował oglądalność na poziomie 2,6 mln, co stanowi mały spadek w porównaniu do poprzedniego, "Abandoned" (2,89 mln). Zostawmy jednak cyferki za wyjątkiem tej, która oznacza numerek kolejnego odcinka.

"Luthor" będzie odcinkiem nieco innym od poprzedniego. Tess (Cassidy Freeman) nabywa kryptońskie pudełko, które niegdyś należało do Lionela Luthora (granego przez Johna Glovera). Clark przez przypadek aktywuje artefakt, w wyniku czego trafia do równoległego Uniwersum, w którym to głowa Luthorów a nie Kentowie znjadują go na polu kukurydzy. Przyszły Superman ze zgrozą odkrywa, iż w tym świecie jest mordercą a jego ukochana, Lois, jest zaręczona z Oliverem (Justin Hartley). Oboje szczerze nienawidzą Clarka Luthora i jakoś trudno im się dziwić.

Clark musi udawać, aby Lionel nie zorientował się, iż doszło do nieplanowanej zamiany miejsc. Jednocześnie musi odkryć sposób, aby ponownie wrócić do swojego świata, w którym teraz swobodnie grasuje sobie Clark Luthor.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Młodszy projektant gry Wiedźmin 2: Assassins of Kings postanowił na łamach Eurogamera uchylić rąbka tajemnicy odnośnie ujawnionych jakiś czas temu licznych zakończeń drugiej części komputerowych przygód Geralta z Rivii.

wiedźmin 2

"Czym jest zakończenie? W wielu grach zakończenie to ostatni filmik, podsumowanie. W Wiedźminie 2 aspekty polityczne będą odgrywać dużo większą rolę niż w jedynce. To wciąż naładowana akcją rozgrywka i to wciąż historia Geralta, ale szerzej obejmuje też inne elementy. Odwiedzimy wiele różnych miejsc. Ujrzymy konflikty między królestwami, w większej, epickiej, skali" – mówi Jan Bartkowicz.

Nieliniowa rozgrywka nie oznacza jednak, iż zobaczymy aż 16 różnych filmików końcowych. Co prawda wszystkie nasze decyzje mogą wpływać na rozwiązania konfliktów, lecz nie sprowadzi się to tylko do statystyk i ostatniego filmiku. Chodzi o pokazanie świata, jaki zastaniemy tuż pod koniec naszej przygody. Wciąż otwartą pozostaje kwestia tego, ile końcowych przerywników filmowych uda się nam zobaczyć.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Square Enix postanowiło podzielić się informacjami na temat edycji kolekcjonerskiej Deus Ex: Human Revolution. Całość otrzymała nazwę Augmented Edition i będzie dotyczyć wersji gry na wszystkie platformy.

W wersji kolekcjonerskiej, prócz samej gry, znajdziemy także 40 stron z artbookiem, komiks do odtworzenia oraz bonusowy krążek DVD. Na nim znajdzie się miejsce dla zwiastunów, materiałów video prezentujących powstanie gry, część ścieżki dźwiękowej oraz animowane opowiadanie dotyczące jednego z trailerów.

deus ex 3, human revolution

Poza wersją kolekcjonerską, przygotowano także wydanie przedpremierowe. W nim kilka niespodzianek – w zależności od sklepu, w którym będziemy chcieli nabyć grę. Dla klientów GameStopu będzie to granatnik Linebacker G-87, ładunek wybuchowy M-28, dodatkowa misję z postacią z jedynki w roli głównej) oraz specjalna gotówka pozwalająca na wykupienie ulepszeń. Jakby tego było mało, dorzucono także urządzenie, z pomocą którego automatycznie będziemy mogli otwierać zamki w grze.

Wczytywanie...