RPGi tekstowe

Przez ery w Cerelain

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na GameExe pojawiła się dostawa artykułów z gry via www Cerelain. W aktualizacji możecie poczytać o zasadach panujących w III erze, a ponadto czego możecie oczekiwać w nadchodzącej, IV już, erze! Co się zmieniło, czego twórcy gry postanowili nie ruszać i ogólnie jaka ta nowa era będzie. Zapraszamy do lektury!

III Era

IV Era

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Dziennik Deweloperski #1

Dodał: , · Komentarzy: 1

W końcu pojawił się pierwszy Dziennik Deweloperski do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów! Panowie z CDProjekt Red opowiadają w nim ogólne założenia fabuły, a w tle przewijają się sceny z najbardziej oczekiwanego polskiego RPGa. Filmik nareszcie jest w całości w języku polskim.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Star Wars

Skywalker w dresie

Dodał: , · Komentarzy: 2

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że firma "Adidas" zainteresowała się uniwersum "Gwiezdnych Wojen" w kontekście swoich produktów. Jak widać pomysł nie odszedł w zapomnienie. Wejdźcie do Kantyny na Tatooine, a zobaczycie, że Jabba chciał zwerbować sobie piłkarza, zaś Luke Skywalker był czarny.

snoop dogg, star wars, adidas
Runes of Magic

Recenzja "Runes of Magic" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
runes of magic, the elder kingdoms, chapter

Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się nowy artykuł. Tym razem jest to recenzja gry "Runes of Magic, którą specjalnie dla Was, dzięki uprzejmości firmy Frogster Online Gaming GmbH, napisał nasz niezmordowany redaktor, Wiktul. Jeśli zastanawiacie się, ile do zaoferowania ma "Runes of Magic, nie zwlekajcie i przeczytajcie świeżutką recenzję. Gorąco polecam!

"Uruchamiając “Runes of Magic” przeniesiesz się do krainy o nazwie Taborea, którą przemierzać będziesz jako przedstawiciel jednej z dwóch ras – elfów lub ludzi – oraz jednej (przynajmniej na początku) z ośmiu klas postaci: wojowników, zwiadowców, łotrów, magów, kapłanów, rycerzy, druidów tudzież strażników. Żadna z nich nie różni się od swych odpowiedników w innych grach tego typu. Zanim jednak rzucisz się w wir walki, zabijania potworów, zdobywania przedmiotów i doświadczenia, musisz stworzyć swą postać, w czym pomoże ci imponująco rozbudowany edytor." ...

Divinity II: Flames of Vengeance

Płomień Zemsty poprawi silnik gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
logo, dodatek, divinity ii, flames of vengeance

Niedawno udostępniono oficjalną stronę Divinity II: Flames of Vegeance, dodatku do Ego Draconis. Znajdziemy tam kilka screenów, które prezentujemy poniżej, oraz kilka ciekawych informacji, m.in.:

 • poprawiono silnik gry,
 • wprowadzono zmiany, które proponowali gracze na oficjalnym forum,
 • jest możliwa kontynuacja rozgrywki starą postacią,
 • rozszerzenie oferuje ok. 20 godzin rozrywki,
 • wydana będzie łatka, która pozwoli na wprowadzenie usprawnień do podstawowej fabuły bez wymogu instalacji dodatku.
Blood Bowl: Legendary Edition

Lud Północy też lubi krwawe sporty

Dodał: , · Komentarzy: 0

W ślad za niziołkami również Nordowie rozpoczęli przygotowania do sezonu Blood Bowl. Dzięki ich wspaniałomyślności już niedługo będziemy mogli rozpocząć krwawe potyczki na dalekiej północy. Chociaż Nordowie to dopiero nowicjusze na murawie, nie należy ich lekceważyć. Ci barczyści wojownicy również pragną zdobyć puchar Blood Bowl: Legendary Edition, a ich drużynę wspierają również białe, włochate Yeti! Wielu bukmacherów już uznało ich za zwycięzców, ceniąc brutalną siłę ponad wszystko, ale sędzia jeszcze nie użył gwizdka, a więc wszystko może jeszcze uleć zmianie.

Poniżej prezentujemy kilka screenów ukazujących ćwiczących ludzi północy.

Diablo III

Wieści z forów Diablo 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ludzie bytujący na Blizzardowych forach poświęconych Diablo 3 nie ustają w rozmowach. To żadna niespodzianka, ale zwyczajny, szary użyszkodnik powinien im za to podziękować. Dlaczego? Ano dlatego, że na tych forach bywa również Bashiok, Community Manager Blizzarda. Oprócz zarządzania społecznością, czyli klasycznego tępienia szkodników, człowiek ten chlusnie czasem jakimś mniej lub bardziej soczystym newsem. Tym soczystszym, im bardziej zacięta staje się rozmowa. Tym razem, sprowokowany wypowiedziami forumowiczów, którzy debatowali nad tworzeniem (lub nietworzeniem) buildów postaci przez twórców samej gry, uraczył nas swoim spojrzeniem na powstające właśnie idee drzewek umiejętności. Zaraz, jakich drzewek? Tłumaczenie jego wypowiedzi w rozwinięciu newsa.

Filmy fantastyczne

Kto zastąpi Guillermo del Toro?

Dodał: , · Komentarzy: 6
del toro

Mająca miejsce ostatnio rezygnacja Guillermo del Toro z reżyserowania "Hobbita" spłodziła niemały problem, bowiem powstało pytanie: Kto go zastąpi?

Dziennikarze zastanawiają się i ich pierwotna lista kandydatów wyglądała tak:

 • Sam Raimi (Spider-Man)
 • Neill Blomkamp (Dystrykt 9)
 • Neil Marshall (Dog Soldiers)
 • Sam Mendes (Droga do zatracenia)
 • Joe Wright (Duma i uprzedzenie)
 • Peter Jackson (Władca Pierścieni)

Jednak już dziś wiadomo, że na pewno nie będzie to ostatni z nich, Peter Jackson, którego menadżer poinformował, że Jacksona czekają inne, zaplanowane już projekty. Co do reszty, wytwórnia jeszcze nie potwierdziła żadnej kandydatury.

Wczytywanie...