Star Wars

Imperium oraz... Meksyk

Dodał: , · Komentarzy: 1

Polska reprezentacja nie ma coś szczęścia na mundialowych boiskach. Być może brak naszej reprezentacji motywacji, wsparcia? Tego kłopotu z pewnością nie ma reprezentacja Meksyku.

Wszystko to za sprawą tajemniczych osobników, którzy postanowili wesprzeć piłkarzy. Co powiecie na wojska Imperium, które zadbają o odpowiedni wynik meczu? Co prawda Meksyk odpadł po starciu z faworyzowaną Argentyną, ale poniżej możecie zobaczyć zabawne filmiki, które miały pomóc (i pomogły?) Meksykowi w czasie meczy grupowych w RPA.

Książki fantastyczne

"Dwa światy" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzięki uprzejmości Oficyny Wydawniczej Branta przedstawiam wam dziś recenzję książki Michała Dobrakowskiego pt. "Dwa światy", którą sporządził Ardis. Miłej lektury!

dwa światy

Do lektury „Dwóch Światów”, autorstwa Michała Dobrakowskiego, podchodziłem z dużą dozą ostrożności. Nie słyszałem wcześniej nic o wydawnictwie, nie mogłem więc sobie wstępnie zobrazować poziomu powieści. Fakt, że Oficyna Wydawnicza Branta zajmuje się głównie pozycjami akademickimi, nie wzbudził u mnie większego entuzjazmu. Również nazwisko autora nic mi nie mówiło. Internet milczy na temat tego pana. Krótka nota biograficzna na okładce książki musiała mi wystarczyć. Czytamy tam, że Michał Dobrakowski swoje życie związał z medycyną, kocha góry i muzykę poważną oraz ma na swoim koncie pojedynczy sukces literacki – zwycięstwo w konkursie koncernu Vattenfall. Z „Dwóch Światów” aż bije fascynacja autora turystyką wysokogórską.

Dobrakowski przedstawia nam z pozoru spokojne i zwyczajne, choć lekko izolujące się państwo o długiej historii, której zamierzchłe czasy skrywa mgiełka tajemnicy. Stolica Seraju, bo tak nazywa się kraj, leży u podnóża góry, której wierzchołek niknie w chmurach. Szczyt Talafúru, największego sekretu państwa, stał się obiektem pożądania mieszkańców. Trwają prace nad budową schodów prowadzących ponad linię chmur, które pochłaniają niezwykłe sumy pieniędzy i wiele istnień ludzkich. Serajskie władze utrzymują, że jest to jedyny sposób na poznanie wiekowej tajemnicy. Czy aby na pewno?

Czytaj dalej...

Diablo II

10 lat "Diablo II"!

Dodał: , · Komentarzy: 9

Kto z Was nie pamięta tej chwili, gdy po raz pierwszy zasiadał do drugiej części "Diablo"? Nie sposób zapomnieć dziecięcej radości i dreszczu emocji, towarzyszącym pierwszemu śmiertelnemu starciu z Kolczastym Szczurem lub Zombie na Krwawym Wrzosowisku. A kto z Was pomyślałby, że wczoraj minęło dziesięć lat od tej chwili?

diablo 2, rocznica, anivesarry
Avangarda 6

Informacja prasowa

Kryształy Czasu – pierwszy (choć nie pierwszy w ogóle) w pełni polski system RPG, który na długo zagościł w świadomości graczy, zanim jeszcze dane nam było ujrzeć w rodzimym języku takie fabularne legendy jak Warhammer FRP czy AD&D. Drobiazgowo opracowany świat zachwycił i pochłonął wiele osób a rozbudowana mechanika stała się źródłem wielu ideologicznych podziałów. Błędem byłoby odmówienie KC-kom ogromnej roli jaką odegrały w rozwoju RPG w Polsce. Wiele osób właśnie od nich rozpoczęło swoje przygody.

Dziś właściwie zapomniane, powracają na konwencie który swą formułą niejednokrotnie nawiąże do przeszłości.

Organizatorzy Konwentu Avangarda 6 zapraszają na spotkanie z autorem KC, Arturem Szyndlerem. Będzie też okazja do zbadania krain Orchii podczas przygód specjalnie przygotowanych i prowadzonych przez redaktorów serwisu KrysztalyCzasu.pl

Dungeons&Dragons

Galeria z Dragona #388

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od dziś dostępna jest galeria grafik z 388 numeru płatnego miesięcznika Dragon.

Część z prac widzieliśmy w dużym rozmiarze dzięki zapowiedziom zawartości. Teraz udostępniono 17 prac, które w oryginalnym rozmiarze są dostępne wyłącznie dla subskrybentów D&D Insider.

Poniżej kilka prac. Całość jest dostępna pod tym adresem.

dragondragon dragondragondragondragon
Filmy fantastyczne

Zaćmienie – dziś premiera

Dodał: , · Komentarzy: 4
zacmienie

Dziś do Polskich kin trafia kolejna część ekranizacji sagi Zmierzch autorstwa bestsellerowej pisarki Stephenie Meyer.

Fani poprzednich części, "Zmierzchu" i "Księżyca w nowiu" (New Moon), z niecierpliwością oczekiwali dalszego ciągu przygód Belli (Kristen Stewart), wampira Edwarda (Robert Pattison) oraz Jacoba (Taylor Lautner).

Nadchodzi koniec roku szkolnego i zarazem moment, w którym dojdzie do przemiany głównej bohaterki w wampira. Edward próbuje ją nakłonić do zmiany decyzji, lecz jego wysiłki są bezskuteczne. W tym samym czasie w Seattle dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Cullenowie są przekonani, że to dzieło nowo narodzonych wampirów. Nie mają pojęcia, że za te wydarzenia odpowiada ktoś, kogo dobrze znają.

Alice, grana przez Ashley Greene, komunikuje rodzinie, że wampiry chcąc dotrzeć do Forks, zaś ich celem stanie się Bella. Najbliżsi tej ostatniej zawierają przymierze z wilkami, aby wspólnie walczyć z nowym zagrożeniem.

To jednak nie koniec kłopotów dziewczyny, gdyż Jacob, jej najlepszy przyjaciel, decyduje się na wyznanie miłosne i mówi, że będzie o nią walczył póki jej serce nie przestanie bić. Bella uświadamia sobie po jakimś czasie, że Jacoba traktuje już nie tylko jak przyjaciela.

Mass Effect

Laureaci konkursu o Mass Effect

Dodał: , · Komentarzy: 6
okładka

Dzisiejszego wieczora mam niezmierną przyjemność uroczyście przedstawić aż dziesięciu laureatów, którzy dostaną ufundowane przez firmę Electronic Arts Polska komiksy "Mass Effect: Odkupienie". Kto nie tylko poprawnie odpowiedział na pytania, ale i miał nieco szczęścia podczas losowania? Listę laureatów zamieszczam w rozwinięciu newsa...

Dungeons&Dragons

Tapety z Monster Manual 3

Dodał: , · Komentarzy: 4

Dzisiaj na głównej stronie Wizards of the Coast pojawiły się cztery tapety z wydanego niedawno Monster Manual 3 – kolejnego suplementu do czwartej edycji systemu Dungeons&Dragons.

Dostępne są cztery wzory tapet w pięciu rozdzielczościach. Poniżej dwie z nich jako przykład. Poza pierwszą rozdzielczością, wszystkie pozostałe rozmiary są kolorowe.

Całość pobierzecie z tego adresu.

monster manual 3monster manual 3
Filmy fantastyczne

Lipiec w kinach

Dodał: , · Komentarzy: 1

Sesje, przynajmniej w teorii, za nami, podobnie jak wszelkiego rodzaju matury i zakończenia roku szkolnego. Wakacje to wspaniały czas, dlatego część może zechce przesiedzieć część wolnego w kinowej sali. Dla właśnie takich fanów fantastyki polskie kina przygotowały kilka propozycji.

czwarty stopien, film

Czwarty stopień (The Fourth Kind) to thriller sci-fi w Millą Jovovich w roli głównej. Tym razem aktorka nie ugania się za umarlakami, lecz wciela się w postać psycholog dr Abigail Tyler. Ma ona za zadanie nagrywać sesje z pacjentami, którzy cierpią na urazy związane z wizytą... UFO.

Okazuje się, że w 1972 roku ustalono doszło do spotkania z obcymi. Wydarzenie to zostało zakwalifikowane jako kontakt pierwszego stopnia. Skala przewiduje, iż zgromadzenie dowodów to drugi stopień, zaś gdy następuje faktyczne spotkanie można mówić o trzecim stopniu. Do tej pory nie udało się zaklasyfikować wydarzenia w mieście Nome na Alasce, gdzie – w tajemniczy sposób – poczynając od lat 60. XX wieku, każdego roku odnotowywano niewyjaśnioną liczbę zaginięć. Przełom następuje w momencie, gdy dr Tyler rozpoczyna swoją pracę. Nagrane sesje ukazują całkiem nowe i zaskakujące informacje, które muszą zostać sprawdzone pod kątem swojej autentyczności.

Reżyseria i scenariusz to dzieło Olatunde Osunsanmi. W pozostałych rolach m.in Will Paton, Hakeem Kae-Kazim, Elias Koteas oraz Corey Johnson. Film zawita na polskich ekranach 2 lipca – blisko rok po swojej światowej premierze.

Inne

Nowe screeny z BSG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serwis MMORPG.com opublikował zdobyte screeny z nadchodzącego sieciowego Battlestar Galactica.

Ta gra online zostanie wydana przez Bigpoint Games, które znane jest z tytułów, niewymagających do zabawy comiesięcznego abonamentu. Podobnie będzie z BSG. Gra bazuje na popularnym w latach 70-tych serialu, w którym Ziemia zostaje zaatakowana przez maszyny, Cylonów. Ci ostatni są dziełem ludzi – mieli służyc jako żołnierze w czasie wojny. Jednak staje się inaczej – Cyloni postanawiają zbuntować się i pokonać swoich stwórców.

Nowe screeny znajdziecie poniżej. Na dwóch z nich widać tytułowy okręt, na pozostałych ziemski oraz cyloński myśliwiec.

bsgbsg
bsgbsg
Wczytywanie...