Fallout: New Vegas

W newsie oraz jego rozwinięciu znajdziecie obszerną wypowiedź Feargusa Urquharta, prezesa firmy Obsydian Entertainment, na temat projektu Fallout New Vegas.

Witam wszystkich! Nazywam się Feargus Urquhart, jestem prezesem Obsydian Entertainment. Jestem podekscytowany rozpoczęciem serii tych interesujących dzienników producenta, dotyczących nas i naszych doświadczeń przy pracy nad Fallout: New Vegas. Pod wieloma względami to dziwne uczucie znowu opisywać pracę nad Falloutem. Dziwne, ale również wspaniałe.

Jak niektórzy z was wiedzą, miałem zaszczyt pracować nad oryginalnym Falloutem 1 i jako jeden z głównych projektantów Fallouta 2 kiedy byłem szefem Black Isle Studios. W związku z tym że nie miałem okazji pracować nad Falloutem 3, możliwość tworzenia teraz Fallout: New Vegas w obsydianie jest jak powrót do domu. Jeżeli domem można nazwać wypalony schron pełen radioaktywnego paskudztwa i Deathclawa patrzącego na ciebie z góry i zastanawiającego się, jak smakuje twoja wątroba.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Ponownie wznowiono prace nad tłumaczeniem modyfikacji do Baldur's Gate II, która dodaje do gry Sheenę – kolejnego przyłączalnego NPC'a.

sheena, bg2 mod

Owa postać to córka Firkraaga, tak więc jego dziecko jest pół-smoczycą. W przeciwieństwie do swego niechlubnego rodziciela, nie jest postacią złą, dzięki czemu powinna znaleźć uznanie w oczach większości poszukiwaczy przygód. Mod nie zawiera niestety zbyt wielu opcji dialogowych, niemniej dodaje mini romans dla męskiej postaci gracza.

Prace o wznowieniu tłumaczenia przekazał Żelazko na łamach forum Children of Bhaal. Chętni do pomocy w tym projekcie powinni zatem zajrzeć do tego tematu.

Więcej informacji o samym modzie, w tym galeria i download, znajduje się tutaj.

Mass Effect 2

Cóż to za Effekt na GEV?

Dodał: , · Komentarzy: 1

Mamy dzisiaj dla was świetną wiadomość. Na naszym kanale YouTube pojawiło się aż 8 nowych filmików dotyczących gry Mass Effect 2! Czyż to nie wspaniałe? Wasze oczy nacieszą się trailerami o pozostałych pięciu klasach, pannie Tali, zwiastunie pokazującym, kto użyczył głosu komu w amerykańskiej wersji gry oraz filmik przedstawiający wrogów (głównie Zbieraczy). Zapraszam do oglądania! Za tłumaczenia dziękujemy Lionelowi i Eirin!

Planescape: Torment
plany wewnetrzne, planescape, sferopedia

Twórcy Sferopedii kolejny raz przybliżają nam świat znany chociażby z legendarnej już gry Planescape: Torment. Jeśli dotąd nie byliście na Planach Wewnętrznych, to macie doskonałą okazję dowiedzieć się nieco więcej o tych śmiertelnie niebezpiecznych miejscach, które skupione są na wypełniających je żywiołach.

"Plany Wewnętrzne (ang. Inner Planes) są planami elementarnych substancji i energii. Cztery główne plany wewnętrzne to Ogień, Woda, Powietrze i Ziemia oraz plany Pozytywnej i Negatywnej energii. Plany żywiołów mieszają się w sfery parażywiołów, zaś plany żywiołów i plany energii łączą się w sfery pseudożywiołów. W kosmologii Planescape, plany Wewnętrzne stykają się z przechodnim Planem Eterycznym. Plany Materialne zbudowane są z Planów Wewnętrznych, a dokładniej z ich surowej materii żywiołów. Światy materialne nieskończenie kształtują dwie przeciwstawne energie. Pozytywna tworząca nowe ciała i substancje oraz negatywna, która wypala żar życia we wszelkiej materii."

Pełna treść hasła znajduje się pod tym adresem.

Filmy fantastyczne

Andy Whitfield wraca na plan

Dodał: , · Komentarzy: 0
spartacus, andy whitfield

Andy Whitfield, główna gwiazda serialu Spartacus: Blood and Sand nie miał powodów do zadowolenia. U tego aktora wykryto niebezpiecznego (ale wyleczalnego) chłoniaka nieziarniczego, który wymagał szybkiej i inwazyjnej terapii. Andy nie czekał i natychmiast rozpoczął leczenie. To dało doskonałe rezultaty i Andy szybko wróci na plan.

Wiadomość ta istotna jest oczywiście nie tylko dla fanów aktora, ale i dla szefów stacji Starz, którzy wspierali Whitfielda przez cały okres choroby i wstrzymali w tym celu prace nad prequelem serialu o Spartakusie. Teraz jednak proces ponownie ruszył i od października Andy Whitfield wraca na plan. Prequel będzie się skupiać głównie na postaciach Batiatusa (granego przez Johna Hannah) oraz Lucretii (tu oczywiście Xena, czyli Lucy Lawless). Na całość złoży się sześć odcinków, gdzie w dwóch pojawi się Andy. Whitfield po wyleczeniu stwierdził, że ostatnie wydarzenia nauczyły go cieszyć się każdą chwilą, zwłaszcza tymi, które dzieli wraz z rodziną.

Aktor pojawi się oczywiście w drugim sezonie Spartacus: Blood and Sand, do którego zdjęcia rozpoczną się tuż po zakończeniu prac nad prequelem.

Dungeons&Dragons

Galeria Diabląt

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś pojawiła się galeria z Player's Handbook Races: Tieflings – nadchodzącego podręcznika do czwartej edycji systemu Dungeons&Dragons.

Sama książka skupia się oczywiście na potomkach ludzi i złych przybyszów z innych planów. Dzieci z wyraźnymi anomaliami fizycznymi są często zabijane od razu po urodzeniu, niemniej niektórym udaje się przeżyć. Wtedy też muszą zmierzyć się ze swoją mroczną naturą, bądź wprost przeciwnie – przyjąć ją i w pełni korzystać z dostępnych umiejętności. W podręczniku znajdziemy ich opis, łącznie ze ścieżkami archetypów (paragon paths). Nie zabrakło także miejsca na opis kreacji tych ciekawych postaci.

Dyrektorami artystycznymi graficznej strony Playes' Handbook Races: Thieflings są Jon Schindehette oraz Keven Smith. Wizards of the Coast w ramach galerii udostępniło 20 prac, które w pełnej formie mogą oglądać subskrybenci D&D Insider.

Galeria jest dostępna pod tym adresem, zaś o podręczniku, który swoją premierę ma za 6 dni, przeczytacie w tym miejscu.

thieflings, dungeonsthieflingsthieflings
Dragon Age: Początek

Dragon Age w wersji anime

Dodał: , · Komentarzy: 0

Trzeba przyznać, że studio BioWare potrafi wypromować stworzone przez siebie marki, a jak już to zrobi, to stara się, by te nie zostały zapomniane. Zjawisko to możemy zaobserwować w przypadku Dragon Age, dla którego w najbliższej przyszłości nie zapowiadają się żadne większe rozszerzenia lub dodatki. W związku z tym jeden z najpopularniejszych producentów gier cRPG ogłosił, że w 2011 roku fani tego uniwersum obejrzą... film anime powstający we współpracy z firmą FUNimation – dystrybutorem tego typu produkcji.

GameExe View

Zaawansowana technologia na GEV

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zapraszamy do obejrzenia nowych tłumaczeń filmików na naszym kanale YouTube! Dzisiaj mamy do zaprezentowania dwa trailery science-fiction. Możecie poświęcić 3,5 minuty swojego życia na zwiastun Deus Ex 3: Human Revolution oraz klasy Adepta z gry Mass Effect 2. Za tłumaczenia dziękujemy Lionelowi!

Final Fantasy
abyssea, ffxi, final fantasy

Chociaż sama strona oficjalnego mini-rozszerzenia do Final Fantasy XI działa już od jakiegoś czasu, to dopiero od teraz posiada pełną ilość informacji na temat Vision of Abyssea. Dodatek opisany został tymi słowami:

Ciche szepty głoszą o pojawieniu się kolejnych Otchłannych Paszczy służących za wrota do dotychczas niezbadanych granic.

Ci, którzy ośmielą się zaryzykować przejście przez ogromną ciemność, powrócą z przerażającymi opowieściami o przeklętym świecie dawno zapomnianym przez bogów – świecie zwanym Abyssea, którego krwisty nieboskłon jest wiecznym omenem wiszącego w powietrzu zniszczenia.

Jednocześnie nierealistyczny i upiorny, dziki skowyt potworów jest czymś uspakajającym w stosunku do bolesnego zawodzenia ziemi,pękającej i niknącej w otchłannych głębiach.

Ponad horyzontem księżyc błyszczy jasną poświatą, będąc wielkim klejnotem nadziei lśniącym na krwistej woali śmierci...

Dodatek wprowadza również zestaw Imperialnych Broni naznaczonych przez bogów, a w bestiariuszu znajdują się przeróżne przerażające bestie czyhające w mroku. Rozszerzenie można kupić już od 7 czerwca za $9.99.

Fable 3

Na łamach serwisu IGN pojawił się krótki wywiad z ojcem serii Fable, której najnowsza odsłona ma trafić także w wersji na PC.

fable 3

Czytamy w nim, iż Fable III od samego początku miał się ukazać na komputery osobiste i nie będzie to po prostu kolejny port, ale specjalnie zaprojektowana wersja. Oznacza to m.in inny sposób sterowania, dopasowany do klawiatury i myszki. Nie pojawi się jednak wersja kolekcjonerska gry na PC, w przeciwieństwie z równolegle zapowiadanym portem na Xboxa 360. Wszystkie dodatki cyfrowe mają jednak być dostępne do ściągnięcia z internetu.

Wywiad, w języku angielskim, znajdziecie pod tym adresem.

Wczytywanie...