Grim Dawn

Grim Dawn, czyli nowy projekt Iron Lore

Dodał: , · Komentarzy: 0
grim dawn, crate entertainment

Dobra, może nie Iron Lore, bo owe studio został zamknięte kilkanaście miesięcy temu. Ważne jednak, że ludzie, którzy maczali palce przy Titan Quest (najsmakowitszego hack'n'slasha ostatnich pięciu lat, pomijając Torchlighta) znów są w grze i w pocie czoła pracują nad nowym projektem.

Crate Entertainment, bo pod takim szyldem pracują teraz wspomniani twórcy, zapowiedziało, że już w styczniu 2011 roku na rynek trafi ich najnowsze dziecko – Grim Dawn. Oj… będzie się działo, gdyż jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie produkcji, stary zespół wcale nie uszczuplał, a sam tytuł ma być godnym i duchowym następcą Titan Questa.

Mass Effect 2

Mass Effect 2 – urzekający zwiastun

Dodał: , · Komentarzy: 6

O ile testerzy firmy BioWare ostatnio mocno nam podpadają (tak, piję tu do dodatku „Powrót do Ostragaru” i jego głośnego falstartu) i zapewne większości cisną się na usta mocno nieparlamentarne słowa, opisujące ich ostatni wyczyn, to ludzi odpowiedzialnych za wszelakie filmy promocyjne powinno się wielbić i zaaplikować im porządną podwyżkę.

Kunszt Kanadyjczyków śmiało już może konkurować z legendarnymi materiałami filmowymi sygnowanymi przez studio Blizzard, a nawet z najlepszymi zwiastunami kinowymi. Gdyż wszystko w nich gra jak we szwajcarskim zegarku, a całość jest dopasowana niczym wygodne buty z kolekcji Dolce & Gabbana. Jest akcja, są emocje, idealnie przedstawiony zarys fabularny i na dodatek świetny pokład dźwiękowy.

Książki fantastyczne

Szklany przecinek dla "Homo Bimbrownikus"

Dodała: , · Komentarzy: 3

Jak głosi wieść, Homo Bimbrownikus pióra Andrzeja Pilipiuka został nagrodzony Szklanym Przecinkiem dla Najlepiej Sprzedającej Się Książki Roku 2009 w kategorii Fantastyka! Wydawnictwo Fabryka Słów przesyła wirtualne podziękowania dla wszystkich, którzy głosowali.

szklany przecinek

Dodatkowo nagrodzona została również pierwsza część ekranizacji słynnego wampirzego romansu – "Zmierzch".

Książki fantastyczne

Nowa Fantastyka już za tydzień!

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka

Już za tydzień, czyli 27 stycznia, ukaże się kolejny, drugi w tym roku, numer Nowej Fantastyki. A już dzisiaj na Facebooku wydawcy ujawnili przed czytelnikami projekt najnowszej okładki. Tak, dobrze widzicie. Kolejny numer czasopisma poświęcony będzie naszym zachodnim sąsiadom i ichniej literaturze spod litery "F". Szykujcie pieniądze!

Diablo III

Czego NIE będzie w "Diablo III"?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informowaliśmy Was kilkukrotnie o nowościach, które na pewno pojawią się w "Diablo III". W sieci pełno dyskusji i spekulacji na ten temat, lecz tym razem możemy powiedzieć, czego bez wątpienia nie będzie.

diablo 3

Co jakiś czas pojawiają się narzekania na ilość rzekomych podobieństw między "D3" a "WoW". W związku z nimi podniesiono kwestię pojawienia się w grze broni palnej. Bashiok – nieoceniona wyrocznia w sprawach ciekawych nowinek – powiedział wyraźnie i drukowanymi literami, że w "Diablo 3" broń palna się nie pojawi, podobnie jak żadna inna niepasująca do dobrze znanego i kochanego, "magicznego" klimatu i natury poprzednich części gry.

Tłusty Czwartek

Ahoj Wam wszystkim! Tęskniliście za mną? Ja za Wami też, bez obaw. Śnieg niedawno zasypał moje łącze internetowe i nie mogłam dogadać się z Mikołajem, żeby mi je zwrócił. Dacie wiarę? A taka grzeczna cały rok byłam! Przyznam się również, że zawiedziona jestem tym, że nikt nie odkrył ukrytych numerów Tłustych Czwartków, które pojawiały się, jak zawsze, przez ostatnie parę tygodni. Szukać prezentów od rodziców po domu to potraficie, ale jak ktoś lepiej coś przed Wami ukryje to dajecie się pokonać? Nieładnie. Naprawdę nieładnie.

Niemniej, bo mi się znów za bezsensowne gadanie dostanie z góry, postanowiłam pomóc Wam zrzucić poświąteczne brzuszki – nie musicie zaprzeczać, wszyscy wiemy, że zjedliśmy więcej, niż powinniśmy. Wszyscy wiemy, że czytanie kształtuje i to nie tylko umysł, a także i sylwetkę. Coś słyszałam ostatnio, że naukowcy odkryli, że, cytuję, "czytanie jednego artykuły na Gameexe równa się spaleniu identycznej ilości kalorii, co piętnaście minut na siłowni". Przyznajcie, jesteśmy lepsi od innych, dbamy nie tylko o Waszą rozrywkę, ale i zdrowie. No dobrze, trening zaczniemy spokojnie od dwóch recenzji Tablis książek "Dzienny Patrol" oraz "Świata finansjery" – uznajcie je za równe dwudziestu przysiadom. Dziesięciominutowe wykonywanie brzuszków nadzorować będzie Shasfana wraz z recenzją książki "Lux Perpetua", a na tor przeszkód poprowadzi Was Courun wraz z recenzją "Drogi Patriarchy". Na głębokie wody wypłyniecie wraz ze mną oraz MajareQkiem wczytując się w artykuły dodane dziś do działu PKO, a Tamc. rozda Wam potem ręczniki wraz z ulotkami na temat FAQ dotyczącego Drakensang: The River of Time.

I jak się czujecie? Mięśnie bolą? Tak? To dobrze, bo za tydzień będzie gorzej.

Tłusty czwartek
Mass Effect 2

Mass Effect 2 – import postaci i DLC

Dodał: , · Komentarzy: 2

Premiera najnowszego dziecka BioWare już coraz bliżej i tylko kilka dni dzieli nas od przeżycia prawdziwej przygody oraz pokierowania krokami Sheparda w jego, zdawałoby się, samobójczej misji. Jest jednak kilka rzeczy, które nadal zastanawiają graczy i nie dają im spać po nocach.

mass effect 2, zaeed, shepard, dlc
Neuroshima

Konkurs Neuroshimowy

Dodał: , · Komentarzy: 2

Pragnę uroczyście ogłosić, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się kolejny konkurs. Tym razem, przez dwa tygodnie, będziemy bawić się pod znakiem Neuroshimy, bowiem pulę nagród interesującymi nagrodami wypełniło wydawnictwo Portal.

Co trzeba zrobić, by zostać jednym z trzech laureatów? Zadanie jest banalne – wystarczy stworzyć najciekawszą postać, jaka mogłaby przemierzać pustkowia ZSA. Wszyscy zainteresowani wszelkie szczegóły znajdą w panelu konkursu. Zwycięskie prace zostaną opublikowane w naszym dziale, także gorąco zachęcam do wzięcia udziału!

Trzynasty Schron
droga, cormac mccarthy, okładka

Nie, dziarska redakcja Trzynastego Schronu nie postanowiła zakasać rękawów, zawiedziona niespełnionymi obietnicami Ministerstwa Infrastruktury i nie buduje obiecanych autostrad, które według buńczucznych planów mają powstać do 2012 roku (to się Europejczycy zdziwią…). Niestety, bo choć zdolności planowania i organizacji mają opanowane w jednym palcu, a przepis na wysokiej jakości asfalt znają jako jedni z nielicznych w kraju, to postanowili nie babrać się w tym całym bajzlu, ku zmartwieniu niejakiego Cezarego Grabarczyka. Pewnie wyjdzie z tego niezła apokalipsa, ale to akurat to co Schroniacy lubią najbardziej ;)

Przejdźmy jednak do konkretów, bo rozmemłałem temat tej informacji do ostatnich granic możliwości. Chodzi tu oczywiście nie o wygranie zwykłej i brudnej drogi, ale o możliwość zgarnięcia legendarnej już książki „Droga”, autorstwa Cormaca McCarthy'ego. Tak, tak – wznowione, cieplutkie i pachnące jeszcze farbą drukarską wydanie powieści, gęstej od smakowitego postapokaliptycznego klimatu, dzięki której pisarz w 2007 roku brawurowo zgarnął nagrodę Pulitzera oraz James Tait Black Memorial Prize. Na dodatek już 19 lutego (od 3 września ubiegłego roku na świecie) na ekrany naszych kin zawita ekranizacja tej wyjątkowej pozycji i chyba przyznacie sami, że przed wybraniem się na seans, warto zapoznać się z literackim pierwowzorem?

Wszystko co trzeba zrobić to skierować się pod ten adres i odpowiedzieć na dwa proste pytania (nawet nieświadomie Wam pomogłem w odpowiedzi na nie, taka moja podświadomość jest miła). Całość jest więc podana jak na złotej tacy, wystarczy tylko sięgnąć.

Po wykorzystaniu tej niewątpliwej okazji, warto powalczyć o całą pulę i spróbować swoich sił (o ile jeszcze tego nie zrobiliście) w konkursach, które na Trzynastym Schronie już jakiś czas trwają – „Pierwszy Błysk” oraz „A co Ty wiesz o Trzynastym Schronie?”. Pomyślnych łowów!

R-kon 2010

Informacja prasowa

Miło nam poinformować, że kolejnym gościem R-konu 2010 będzie Stanisław Stopkowicz, płatnerz z Jedlicza.

konwent

Nie tylko pokaże uczestnikom konwentu swoje wyroby, ale również opowie o procesie powstawania broni i swoim hobby.

Na stronie konwentu znalazła się również kolejna porcja konwentowych atrakcji.

Wczytywanie...