Dungeons&Dragons

Wojownicy w Martial Power 2

Dodał: , · Komentarzy: 0
martial power 2, dungeons

Zapowiadany na luty podręcznik Martial Power 2 do czwartej edycji systemu Dungeons&Dragons doczekał się swojej pierwszej zapowiedzi. WotC skupiło się w niej na klasie wojownika.

Wszystkie rasy i kultury wykorzystują wojowników do ochrony. Każdy z nich ma wypracowany odpowiedni sobie styl walki oraz taktykę, opartą na obliczeniach, doświadczeniu, sile czy wierze. Jako wojownik walczysz tak, jak pozostali ludzie z twojej społeczności, zarazem wyróżniając się stylem na tle innych.

Najważniejszą decyzją dla ciebie będzie wybór trzymanej w dłoni broni oraz dobór zbroi. Możesz wybrać chroniąca przed ciosami tarczę, silną broń dwuręczną czy też broń podwójną, jako połączenie stylu ofensywnego i defensywnego.

W zapowiedzi znajdziemy pięć umiejętności dla wojownika, w zależności od stylu walki i oręża. Zainteresowanych zapraszam pod ten adres. Kolejna zapowiedź już za cztery dni – będzie dotyczyć klasy ranger.

Pan Lodowego Ogrodu, tom 3
okładka

Tego pana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jarosław Grzędowicz, bo o nim mowa, to autor jednego z najbardziej poczytnych cykli polskiej fantastyki ostatnich lat. Tym razem, dzięki uprzejmości Fabryki Słów, dostaliśmy szansę zrecenzowania trzeciego tomu "Pana Lodowego Ogrodu", według wielu najbardziej oczekiwanej książki w 2009 roku. Co z tego wyszło? Dowiecie się czytając naszą recenzję.

Dwie pierwsze części "Pana Lodowego Ogrodu" odbiły się szerokim echem na polskiej scenie fantastyki. Nagroda im. Janusza A. Zajdla, Śląkfa, Sfinks czy Nautilus – rzadko zdarza się, aby jedna książka zgarnęła je wszystkie w ciągu jednego roku. Pomysł Grzędowicza był innowacyjny, a wykonanie mistrzowskie. Po dwóch pierwszych tomach bez problemu mogłem zaliczyć samego siebie do grona fanatycznych miłośników twórczości tego autora. A jak wiadomo nie od dziś, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na tylnej okładce książkę reklamują słowa: "Nafaszerowany magią, naszpikowany akcją. Nie spoczniesz, dopóki nie skończysz." Miałem lekkie obawy przed trzecią odsłoną powieści, jak się niestety okazało – słusznie.

Czytaj dalej...

Konwenty

Wieści z R-konu 2010

Dodał: , · Komentarzy: 0
konwent

Jak donosi strona konwentu, wśród gości pojawiła się nowa twarz, a mowa tu o Łukaszu Orbitowskim. "Luke Skywalker polskiej fantastyki. Pisarz, felietonista, recenzent. Jego powieści “Tracę ciepło”, “Horror show!” i “Święty Wrocław” nadały polskiemu horrorowi rysów krwistych i świeżych, a “Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat” podbiły serca miłośników bajek. Wraz z Jarosławem Urbaniukiem stworzył cykl powieściowy “Pies i klecha” o przygodach księdza i milicjanta."

Kolejną ciekawostką jest informacja o tym, że w ramach konwentu odbędzie się I Rzeszowski Zlot Fanów Stargate – mamy nadzieję, że pierwszy raz... nie będzie bolesny. ;)

Na stronie konwentu można również znaleźć już pierwsze punkty programu, a tam między innymi: spotkania autorskie (Pilipiuk, Komuda, Ćwiek, Orbitowski, Kosik), prelekcje (Broń rodem z S-F, Little Fears, Setting w 5 minut) i liczne konkursy.

Wszystkie newsy na bieżąco na stronie R-konu 2010.

Książki fantastyczne
okładka

Z przyjemnością przedstawiam Wam dziś recenzję kolejnej książki, tym razem chodzi o "Kroniki Czarnej Kompanii", autorstwa Glena Cook`a, jednego z prekursorów realistycznego nurtu fantasy. O jego książkach pisano: "Było to niczym lektura powieści o wojnie w Wietnamie czytanych na haju". Ile jest w tym prawdy? Będziecie mieć okazję przekonać się zapoznając się z recenzją, a później z samą książką.

Steven Erickson napisał o autorze "Czarnej Kompanii", że "Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji na polu fantasy – z czego mnóstwo czytelników wciąż nie zdaje sobie sprawy." Przed przeczytaniem tego opasłego tomiska, składającego się przecież z trzech książek, z przymrużeniem oka traktowałem te, dość mocno brzmiące, słowa. Teraz, kiedy jestem już po lekturze i kiedy zerknąłem na datę pierwszego wydania, jestem w stanie przynajmniej częściowo podzielić opinię Ericksona. "Kroniki Czarnej Kompanii" to pierwsze polskie wydanie zbiorcze przygód najemników z Khatovaru. W jego skład wchodzą "Czarna Kompania", "Cień w ukryciu" oraz "Biała Róża". To niemal 1000 stron powieści, na które trzeba wydać niemałą kwotę 50 zł, jednak uwierzcie mi – naprawdę warto.

Czytaj dalej...

Starcraft

Blizzard ponawia natarcie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kontynuacja losów Jima Raynora oraz innych Terran wzbudza skrajne emocje. Jedni krytykują cukierkową grafikę i uważają, że jest to kolejny sposób na wyciąganie pieniędzy przez Blizzard Entertainment, który wie, że ma wierną grupę klientów i nie boi się tego wykorzystać. Fani natomiast wpadają w euforię, gdy widzą kolejne informacje na temat StarCraft II i liczą dni do premiery.

Tak czy inaczej wiadome jest, że tytuł nie okaże się kompletną klapą, a wydawca zarobi krocie. Dla tych, którzy oczekują z niecierpliwością tytułu lub tych, którzy z typowo ludzkiej ciekawości chcą popatrzeć na miłe Zergi, udostępniono filmy przedstawiające zbiór artworków, rozgrywkę Terran oraz Protossów.

Star Wars

Darth Vader w dresie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Prawdopodobnie trudno połączyć Wam nazwiska takie, jak Skywalker, Beckham, Vader, Neil Armstrong, Daft Punk czy Snoop Dogg. Okazuje się jednak, że wszystkie z tych nazwisk łączą się z innym – Lucas. Firma "Adidas" we współpracy z marką "Star Wars" wypuściła na rynek kolekcję sygnowaną znakiem "Gwiezdnych Wojen". Poniżej możecie obejrzeć reklamówkę tej serii odzieży, w której występują wymienione wyżej gwiazdy.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Dungeons&Dragons

Ostatnia zapowiedź Underdark

Dodał: , · Komentarzy: 0
underdark

Zgodnie z zapowiedzią, dziś pojawiła się ostatnia zapowiedź podręcznika do czwartej edycji systemu Dungeons&Dragons. Mowa tu oczywiście o Underdark.

Tendencja do ujawniania coraz mniejszej ilości informacji, rozpoczęta poprzednią zapowiedzią, została podtrzymana. W dzisiejszej zdradzono jedynie, iż w 6 rozdziale podręcznika znajdzie się miejsce na opis i statystyki wszelkiej maści potworów zamieszkujących Podmrok.

Jako przykład podano Mind Flayer'a, który dość mocno przypomina postać widniejącą na okładce. W pliku PDF (273 KB), dołączonym i tym razem do zapowiedzi, znajdziemy tabelę z umiejętnościami i statystykami wymienionej przed chwilą kreatury. Poza tym jedynie słów kilka o taktyce walki i... nic więcej.

Zapowiedź, oczywiście w języku angielskim, znajdziecie pod tym adresem.

Planescape: Torment

Ostatni dzień codziennej (przynajmniej z nazwy) aktualizacji modów na Spellhold Studios przyniósł czwartą wersję modów Quinna do Planescape: Toment.

Oznaczona tym numerkiem wersja Fixpacka naprawia blisko 100 błędów niezwiązanych z samym enginem gry. Wśród poprawek m.in poprawiona ilość obrażeń zadawanych na wysokim poziomie doświadczenia, statystyki szczęścia, dialogi z przedmiotami czy też dialogi w czasie filmików. Polecam też na nowo spróbować zdjąć zbroję z Anny.

Unfinished Business przywraca wiele nowych banterów i dźwięków, dodając też dwa nowe motywy muzyczne do soundtracku gry. Powracają także nowe i w założeniu pierwotne portrety potworów. Pojawiło się polskie tłumaczenie tej modyfikacji, za którym stoi yarpen oraz W. Irving.

Qwinn’s Tweak Pack sprawi, iż minimalna wartość statystyki naszej postaci wcale nie będzie musiała wynosić 9, THACO rodem z BG2 oraz system szybkiego zapisywania i wczytywania.

Więcej informacji pod poniższymi adresami:

Dungeons&Dragons
dungeon

Pojawiła się kolejna zapowiedź zawartości 174 numeru płatnego miesięcznika Dungeon. Ed Greenwood przygotował artykuł na temat niezwykłej księgi.

Przez wieki wielu czarodziejów podróżowało przez Krainy, wyolbrzymiając, czasami wręcz do niezwykłych rozmiarów, opowieści o zaginionych księgach czy też czarach i tajemnych rytuałach, dzięki którym można było stać się potężniejszym. Wśród tych opowieści znalazło się miejsce dla historii o księgach, które uwięziły dusze upartych i zadufanych w sobie magów, nieprzygotowanych zabijając od razu. Mówi się, iż została zabezpieczona przed kradzieżą, wypluwając z siebie czterech potwornych strażników. Tym sposobem powstało wiele legend dla równie wielu ksiąg. Okazuje się jednak, iż one naprawdę istnieją – niedawno odnaleziono tomiszcze zatytułowane The Way of Lost Power, które zdaje się być w jakiś sposób powiązane z niesławnym szalonym magiem Sammasterem. Aby się do niego dostać, należy wykorzystać słowa zapisane na skałach w odległym zakątku świata.

Pełny spis zawartości tego numeru miesięcznika Dungeon znajduje się pod tym adresem.

Guild Wars

Weekendowy event z GW:EN

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś rozpoczyna się kolejny weekendowy event dla graczy Guild Wars. Skorzystają z niego wszyscy, którzy posiadają dodatek Eye of the North.

Do poniedziałku, 8:59 czasu środkowoeuropejskiego, będą zdobywać podwójną ilość punktów reputacji Asurów, Delrdrimoru, Hebanowej Awangardy oraz Nornów za pomocą kapliczek. Event nie dotyczy punktów zdobywanych za oddawanie ksiąg.

Wczytywanie...