Diablo II

Patch 1.13 będzie poprawiony

Dodał: , · Komentarzy: 0

Udostępniony do beta-testów patch do Diablo II został cofnięty do fazy programowania.

Jak stwierdził Bashiok na oficjalnym forum gry, zaproponowane zmiany w dużej mierze spotkały się z negatywnym wydźwiękiem. Blizzard przyjrzał się komentarzom, dzięki czemu mają zostać wprowadzone poprawki. Oczywiście, nie istnieje opcja, by każde zaproponowane przez graczy rozwiązanie weszło w życie, ale ma ona na pewno naprawiać część najpoważniejszych problemów.

Tym sposobem data wydania zapowiadanego jako ostatni patcha nie została póki co ustalona.

Star Wars

Nowe komiksy Star Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od wczoraj w USA dostępne są dwa nowe komiksy ze świata Gwiezdnych Wojen. Pierwszym ze zbiorczych opowiadań jest ósma część Knights of the Old Republic, zaś drugim Omnibus: Shadows of the Empire.

star wars, komiks, kotor

Knights of the Old Republic Volume #8: Destroyer przedstawia nieznaną dotąd historię z życia Malaka oraz Revana, znanych z serii gier RPG Knights of the Old Republic. Znajdziemy się w samym środku strzelaniny na powierzchni komety, jak i do serca okrutnej organizacji Crucible.

Były padawan, Zayne Carrick, będzie ryzykował tak swoje życie, jak i poczytalność, aby pomóc swojej przyjaciółce, Jarael, zmierzyć się z mroczną przeszłością. Kobietą interesuje się Jedi Malaka – trzeba będzie podjąć trudne decyzje. Dowiemy się także, skąd Revan ma swoją maskę. To wydanie zawiera historie z numerów od 42 do 46 włącznie.

Za scenariusz odpowiada John Jackson Miller, rysunki zaś są dziełem Briana Chinga, Bonga Dazo oraz Rona Chana. Kolor nadał im Michael Atiyeh. Widniejąca obok okładka powstała pod czujnym okiem Benjamina Carré. Za 120 stron, składających się na ten zbiór, przyjdzie nam zapłacić 17,99$. Nieprzekonani mogą zajrzeć do zapowiedzi, dostępnej w tym miejscu.

Dungeons&Dragons

Red Shoals of Dkar w Dungeonie #174

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kolejna zapowiedź zawartości najnowszego wydania płatnego miesięcznika Dragon przedstawia przygodę The Raiders of Dkar.

dungeon, d

Mowa o grupie, która żegluje na swoich statkach w samym środku burzy, grabiąc inne okręty i wszelkie napotykane po drodze wioski rybackie wzdłuż wybrzeży. Po tym ataku przemocy nagle znikają, dosłownie w czasie mgnienia oka, a fale zaczynają zanikać, przez co znaki ich obecności zacierają się.

Ich pochodzenie stanowi ściśle chronioną tajemnicę a każdy członek grupy, który zostanie złapany, nigdy nie wyjawi lokalizacji głównej bazy. Wolą wybrać już śmierć, niż narażać kompanów na szybką i niechybną śmierć.

Pełny spis zawartości tego wydania Dungeona znajduje się w tym miejscu.

Star Trek Online

bIjeghbe'chugh vaj bIHegh*

Dodał: , · Komentarzy: 0

Otwarte testowanie bety Star Trek Online już się rozpoczęło i wielu fanów serialu Geniego Roddenberriego z wielką niecierpliwością oczekuje premiery sieciowego spadkobiercy serii. Cryptic Studios nie ukrywało, że w grze pojawi się również wojownicza rasa Klingonów słynąca z wielkiego męstwa i chęci do walki, żyjąca według brutalnych zasad, w których współczucie i słabość traktowane są z największą odrazą. W związku z akcją promocyjną w Internecie pojawił się kolejny film przedstawiający owy gatunek.

* Poddaj się lub zgiń! po klingońsku

Mass Effect 2

Premiera tuż, tuż

Dodał: , · Komentarzy: 0

Premiera kolejnego dziecka BioWare – Mass Effect 2 – zbliża się ogromnymi susami. Jest to już tylko kwestią dwóch tygodni, zanim po raz kolejny wsiądziemy na pokład SSV Normandia i przemierzymy Galaktykę. A dziś mamy okazję obejrzeć krótki spot premierowy tytułu.

Konwenty

Tatooine coraz bliżej

Dodał: , · Komentarzy: 0
tatooine, konwent

Stowarzyszenie Wratislavia Fantastica, Centrum Kultury Zamek oraz Wrocławski Fanklubu Gwiezdnych Wojen zaprasza wszystkich miłośników sagi Lucasa 16 i 17 stycznia do zamku we wrocławskiej Leśnicy (adres: Wrocław, plac Świętojański 1). Rozpoczęcie w sobotę o godzinie 10.00, koniec zaś dzień później o 15.00. Przygotowano masę atrakcji, w tym także nocleg w zamku. Cena to 10 złotych za dwa dni dla jednej osoby, zaś dzieci do lat 12 mogą wejść za darmo z opiekunem (jedynie ten ostatni płaci za swój bilet). Fani nocujący w zamku będą musieli wnieść opłatę noclegową w wysokości 5 złotych. Z opłaty tej zwolnione są osoby, przygotowujące prelekcje/punkty programu na Tatooine.

Wśród atrakcji przede wszystkim: Prezentacja 501 Legionu, prezentacja Rebel Legionu, przedstawienie sceniczne „Zemsta Fanów”, pokaz fanfilmów na sali kinowej, LARP „Kantyna”. Nie zabraknie oczywiście gamesroom'u, pojawi się Konkurs wiedzowy o parodiach Star Wars, Gwiezdnowojenne koło fortuny oraz inne atrakcje.

Wkrótce pojawić się ma szczegółowy plan prelekcji i pokazów – w rozwinięciu newsa znajdziecie ujawnione dotąd punkty programu. Więcej szczegółów pod tym adresem.

Dungeons&Dragons

Furia Korda w Dragonie #383

Dodał: , · Komentarzy: 0
kord, dragon, dungeons

Pojawiła się kolejna zapowiedź zawartości najnowszego wydania magazynu Dragon. Robert J. Schwalb uchylił rąbka tajemnicy na temat furii Korda.

Kord nie jest bogiem słabych serc. Wszelka słabość nie ma prawa istnieć w oczach Ojca Burzy. Kord ceni męstwo, odwagę i siłę – tego też oczekuje od swoich wyznawców. To honorowy wojownik, ale nie jest głupcem. Ci, którzy staną mu na drodze, mogą spodziewać się szybkiej reakcji a w konsekwencji śmierci. Kord nie cierpi zdrady i wszyscy, którzy się jej dopuszczą, są surowo za nią karani w sposób, jaki Ojciec Burzy uzna za stosowny.

Artykuł przedstawi możliwości rozwoju kapłana rzeczonego bóstwa dla wszystkich tych graczy, którzy cenią sobie walkę w pierwszym szeregu i brutalną konfrontację z wrogiem, dzięki czemu uzyskają wsparcie Ojca Burzy.

Pełny spis zawartości 383 numeru płatnego miesięcznika Dragon znajduje się pod tym adresem.

Star Wars

Nowe Lego Star Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

Znamy już wstępne informacje na temat zestawów klocków od duńskiej firmy LEGO, która także i w tym roku proponuje zabawki ze świata Gwiezdnych Wojen.

star wars, lego

Na razie nie znane są dokładne ceny zestawów – tych należy się jednak spodziewać w najbliższym czasie. Premiera – sierpień 2010. Na początek zestaw 8089 Hoth Wampa Cave, który zawierać będzie figurki: Luke Skywalker, Zev Senesca, Wampa oraz szkielet.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Najbardziej dopracowana gra 2009 roku?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tak jak w tytule, proszę państwa, tak jak w tytule. Ponoć wybór dla serwisu MMORPG był ciężki, jednak padło na wielkiego twardziela Conana. Nominacje do tytułu Najbardziej Dopracowanej Gry 2009 roku to właśnie Age of Conan, ale również Dungeons and Dragons Online, Lord of the Rings Online, a także i World of Warcraft.

Jak sam serwis MMORPG przyznaje, Age of Conan startując w połowie roku 2008 był dla wielu graczy jedną wielką porażką z powodu niezliczonych ilości błędów i wczesne zachwyty szybko zginęły gdzieś w polu. Gdy do władzy doszedł jednak nowy dyrektor, Craig Morisson, gra szybko zaczęła piąć się w górę. Dodanych zostało wiele nowych obszarów, naprawiono większość błędów i wszystko zamieniło się oryginalną historię pod tytułem "Jak nie zaczynać historii wielkiego MMO, a jeśli już to zrobisz, spójrz na stronę pięćdziesiąta, która zawiera wszystkie instrukcje naprawy". A Wy co sądzicie? Czy Age of Conan naprawdę zasłużył sobie na przyznany mu tytuł? Oryginalny artykuł znajduje się tutaj (oczywiście po angielsku).

Wczytywanie...