Mass Effect 2

Mam niezmierną przyjemność ogłosić, że dzisiejszego dnia na GameExe pojawiła się kolejna podstrona. Wszystko za sprawą naszego grafika, który ostatnie tygodnie spędził w kosmosie, bacznie obserwując otoczenie, by, po powrocie na Ziemię, móc specjalnie dla Was wykonać tło dla podstrony o Mass Effect 2. Żywimy nadzieję, że prezentuje się okazale.

Korzystając z okazji pragnę poinformować, że prezentowana grafika to dopiero początek Mass Effect 2 na GameExe. Uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę, że w niedalekiej przyszłości na świeżutkiej podstronie pojawią się interesujące artykuły, nad którymi, głęboko pod ziemią, na najniższym piętrze naszej fortecy, pracuje specjalny zespół. Odwiedzajcie więc nas systematycznie i wyczekujcie tego wspaniałego dnia!

Konwenty

Grojkon 2010 pod patronatem GameExe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi powitać na łamach GameExe nowy konwent, nad którym objęliśmy patronat medialny. Po zjAvie, Pyrkonie i R-konie nadszedł czas na odbywający się w Bielsku-Białej Grojkon 2010. Jak informuje strona główna Grojkonu, jest to już czwarta odsłona imprezy.

Organizatorzy przygotowali dla Was pierwszą garść informacji:

Już po raz czwarty nazwa GROJKON elektryzuje fanów gier i fantastyki na południu Polski. Kolejny raz mamy zaszczyt zaprosić Was na największy i najfajniejszy konwent Beskidów.

Tradycyjnie już startujemy w trzeci weekend kwietnia ze wszystkim co mamy najlepsze. Pamiętaj – 16-18 kwietnia. Królestwo Grojkonu potrzebuje bohaterów! Potrzebuje Ciebie!

Borderlands

To nie żart. Cenega udostępniła łatkę polonizującą do gry Borderlands. Patch można ściągnąć tutaj, niżej na stronie. Co ciekawe, polski wydawca, mimo że miał na to trzy miesiące (od szóstego listopada, dnia polskiej premiery gry), zdecydował się przetłumaczyć wyłącznie napisy. Biorąc pod uwagę jak zatrważająca ilość dialogów znajdowała się w tej grze, pozostaje jedynie spuścić na to zasłonę milczenia. Ciekawe ile tygodni, nie miesięcy, zajęłoby przygotowanie fanowskiego spolszczenia podobnej klasy? Tak czy inaczej od dziś będziemy mogli cieszyć się pełnym zrozumieniem rozmów i historii Pandory.

Na szczęście studio Gearbox nieco bardziej stara się podtrzymywać zainteresowanie swoim produktem i przygotowuje dla graczy kolejne DLC.

Mass Effect 2

Sukces Mass Effect 2 w prasie i na rynku!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Od amerykańskiej premiery Mass Effect 2 minęły raptem trzy dni, a Electronic Arts już zdecydował się podzielić wynikami sprzedaży. Nie stoją one na poziomie Modern Warfare 2, ale nie ukrywajmy – też są imponujące.

Tak więc w ciągu wspomnianych wcześniej trzech dni sequel pierwszej części sprzedał się w ilości dwóch milionów egzemplarzy! Wynik ten budują nie tylko wersje pudełkowe, bo i ich cyfrowe odpowiedniki miały swój duży wkład.

Do tego druga część przygód komandora Sheparda już zaczęła zbierać swoje żniwo w postaci bardzo przychylnych recenzji oraz nagród wędrujących na konto tego tytułu. Według serwisu metacritic.com średnia ocen Xboxowej wersji wynosi 96%, podczas gdy pecetowy odpowiednik może się pochwalić wynikiem niewiele gorszym, który na obecną chwilę wynosi 95%. Jako ciekawostkę warto wspomnieć fakt, że w dniu amerykańskiej premiery nazwa "Mass Effect 2" była najpopularniejszą z nazw w Google News i Twitterze.

Swojego zadowolenia nie ukrywa także Ray Muzyka, współzałożyciel studia BioWare, który w jednym z wywiadów powiedział, że "Mass Effect 2 wyrasta na jedną z największych gier 2010 roku. Nie możemy być bardziej dumni z uznania, jakim cieszy się nasza gra i z jej wczesnego sukcesu [...]". Nam chyba nie pozostaje nic innego, jak życzyć dalszych sukcesów w tej dziedzinie.

Age of Conan: Rise of the Godslayer

Funcom, po długim okresie milczenia, wreszcie przystąpił do akcji promocyjnej rozszerzenia do Age of ConanRise of the Godslayer. Tydzień temu przedstawiano Chosain – krainę Khitai nękaną przez widmo wojny. Teraz mamy okazję poznać Northern Grasslands – stepowy płaskowyż nad którym góruje Wielki Mur, gdzie są zapierające dech widoki i niebezpieczni mieszkańcy. Na dokładkę kilka informacji na temat nowych wierzchowców – wilka oraz tygrysa na portalu MMORPG.

Do dyspozycji mamy pięć screenów oraz aż trzy filmy, jeden dotyczący znanego już Chosain, drugi Northern Grasslands, a trzeci nowych wierzchowców.

aoc, age of conan, chosain, northern grasslands, rise of the godslayer, dodatekaoc, age of conan, chosain, northern grasslands, rise of the godslayer, dodatek
Mass Effect 2

Niespodzianka dla fanów Mass Effect 2!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pragnę uroczyście poinformować, że niecałą minutę temu, tuż po północy na portalu GameExe pojawił się niezwykle interesujący artykuł, który, jak przypuszczam, skupi na sobie uwagę sporej grupy czytelników. Skąd taka odważna myśl?

mass effect 2, okładka

Otóż, ów tekst to pisane na gorąco, przez eimyr'a, Pierwsze wrażenia z gry w Mass Effect 2! Serdecznie zachęcam do zapoznania się z artykułem, w którym znajdziecie nie tylko lawinę uczuć, jakie towarzyszyły naszemu redaktorowi podczas rozgrywki w Mass Effect 2, ale również najświeższe informacje na temat wyczekiwanej przez wielu produkcji. Wszyscy zainteresowani znajdą tekst w naszym dziale wywiadów i relacji.

Pierwszy kontakt z Mass Effect 2 nie zaskakuje. Dobrze znany launcher, charakterystyczny styl podkładu dźwiękowego, znajomy motyw muzyczny, tylko kolory jakby przesunęły się ku czerwieni... w przeciwieństwie do pierwszej części, gdzie, zanim mieliśmy dostęp do jakichkolwiek pozycji menu głównego, zmuszeni byliśmy oglądać logo gry i klimatyczny, choć nużący najazd kamery. Tu niemal od razu dostajemy to, czego chcemy. Widać coś w rodzaju biurka z kilkoma przedmiotami, w tym konsoletą z pozycjami. Na honorowym miejscu znajduje się flagowa pozycja – „Połącz się z siecią Cerberus”. Jest to miły akcent, a jeśli faktycznie będziemy mogli łączyć się tak często i owocnie, jak obiecują twórcy, to tym lepiej.

Konwenty

30 stycznia we wspaniałym mieście Łódź odbędzie się XXII spotkanie fanów "Star Wars". Będzie ono miało miejsce o godzinie 15:00 w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Romualda Traugutta 18 (naprzeciwko dworca Łódź Fabryczna) w sali 408.

star wars, łódź, fanklub

W programie znajdą się:

* Rozmowy o "The Force Unleashed" książce, komiksie, grze i jej nadchodzącej kontynuacji

* Konkurs wiedzy o "Star Wars"

* Premiera nowego dodatku "SW: Miniatures", połączona z małym turniejem

* "Pieszo przez galaktykę" – gra oparta na Tabu

* "SW: Miniatures", "SW: PocketModel TCG" i karcianka TCG – nauka oraz gra

Tłusty Czwartek

Trochę ironiczne jest to, że cotygodniowy update strony nazywa się Tłusty, a ja... Przygotowałam dla Was nową listę ćwiczeń na ten tydzień, żeby tego tłuszczyku się pozbyć. Jakby co, to nie pierwszy raz przeczę sama sobie. Ale przejdźmy od razu do sedna, bo dzisiejszy wycisk z naszymi trenerami pozostanie Wam na długo w pamięci (choć to nie ja się będę wysilać i płakać z powodu zakwasów to również tego nie zapomnę, a poniżej zobaczycie dlaczego). Tak sobie pozwolę na chwilę samozachwytu z okazji zbliżających się Walentynek oraz miłości do mego własnego lustrzanego odbicia i rozpocznę dzisiejszy trening z dwoma tekstami przetłumaczonymi przeze mnie. Obydwa dotyczą działu PKO i jeden nie zawiera obrazków (skandal!). I tyle jeśli chodzi o bycie miłym. Strasznie porządną, konkretną i długą (i dlatego powodującą u mnie zawroty głowy przy spojrzeniu) recenzję książki "Nowy Dom", wraz z paroma pompkami, prezentuje Wam dzisiaj pan trener Ardis. Piętnaście kilometrów pod górkę, z regularnym potykaniem się, odbędziecie wraz z Taramelionem i dwoma wywiadami na temat równemu mu twardziela Conana. I to chyba w sumie tyle...

Tłusty czwartek

Pomidorami za całe powyższe okrucieństwo możecie obrzucić mnie (zabrakło mi na zupę i szukam darmowej dostawy).

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

To pierwsze wydawnictwo spośród powstałych po 1989 roku, które otrzymało to prestiżowe wyróżnienie. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się: Wydawnictwo Literackie (2008), Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (2007), Wydawnictwo Naukowe PWN i Grupa Wydawnicza PWN (2006) oraz Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2005).

Biblioteka Analiz przyznała nam nagrodę specjalną za „umiejętne połączenie swoich najlepszych tradycji z sukcesem komercyjnym nowoczesnego wydawnictwa”.

Otrzymaliśmy też 3 wyróżnienia za książki miesiąca. Kapituła doceniła Dziedzictwo popiołów. Historię CIA Tima Weinera, Kamiennych bogów Janette Winterson i Szaleństwo katalogowania Umberta Eco. REBIS jest jednym z najstarszych prywatnych wydawnictw powstałych wkrótce po zniesieniu cenzury. W tym roku obchodzić będziemy 20 rocznicę powstania firmy.

Wczytywanie...