Dungeons&Dragons

Kolejna część zapowiedzi Underdark

Dodał: , · Komentarzy: 0
underdark

Dziś z samego rana pojawiła się kolejna z serii zapowiedzi podręcznika Underdark, który zabierze nas do tytułowego Podmroku w czwartej edycji systemu Dungeons & Dragons.

Niestety, tym razem poskąpiono informacji, przedstawiając jedynie dość lakoniczny opis the Shadowdark, spis treści piątego rozdziału podręcznika oraz nieco informacji na temat Glimmer, Miasta Sekretów.

Owe miejsce znajduje się na otoczonej wodami podziemnego świata wyspie. Rządy oficjalnie sprawuje Pani Sekretów, Masarma Brum, jak też Feliano Neme, wysoki kapłan Vecny. To właśnie z tym bóstwem związana jest historia powstania miasta. W pliku pdf (341 KB), który załączono do zapowiedzi, znajdziemy opis dzielnic, władz miasta, jak też klasy postaci Agent Incanabulum.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam pod ten adres. Za cztery dni planowana jest już ostatnia zapowiedź Underdark.

Filmy fantastyczne

Star Trek XII w... 2012

Dodał: , · Komentarzy: 0

Paramount Pictures obwieściło datę kolejnego filmu z uniwersum Star Treka.

Kontynuacji obrazu Abramsa możemy spodziewać się za dwa lata, w 2012. Nie ujawniono jeszcze ani dokładnej nazwy filmu, ani nawet scenariusza. Pozostaje mieć nadzieję, iż w kolejnej kinowej odsłonie serii zobaczymy większość obsady z póki co ostatniej części. Wyznaczenie daty pozwala przypuszczać, iż sprawa napisania scenariusza została jednak już zakończona.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Nowa wersja Viconia Friendship

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się trzecia odsłona modyfikacji do Baldur's Gate II wraz z dodatkiem, o nazwie Viconia Friendship.

viconia, bg2

Modyfikacja ta wprowadza około 20 nowych dialogów (tak dla mężczyzn, jak i kobiet) dla graczy, którzy zrezygnowali z romansu. Nowa wersja poprawia kilka błędów, wprowadza także ulepszenia w kodzie.

Szczegółowe informacje pod poniższymi adresami:

Borderlands: Mad Moxxi's Underdome Riot

Mad Moxxi szuka męża!

Dodał: , · Komentarzy: 0
moxxi, dlc, borderlands, dodatek, premiera, areny, arena

Po masakrze na wyspie szalonego doktora Neda i jego umarlaków, przyszła kolej na coś rozluźniającego. A cóż innego może zrelaksować, jak nie walka na arenie ku uciesze poszukującej czwartego męża Moxxi. Pierwotnie dodatek był udostępniony wyłącznie na Xbox 360 pod koniec ubiegłego roku i dopiero 7 stycznia pojawiła się wersja na PC oraz PlayStation 3. Nowy DLC zapewni nam trzy Riot Arenas, bank do przechowywania łupów, dwa dodatkowe punkty umiejętności w ramach nagrody za zadania oraz nowy sposób rozgrywki – walka z falami przeciwników.

Mad Moxxi's Underdome Riot zakupić możemy przez oficjalną stronę Borderlands za 9.99$ lub w sklepie Steam za 7.99€. W rozwinięciu znajduje się film promocyjny dodatku.

Star Wars: The Old Republic

Dromund Kaas w "SW:TOR"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie "Star Wars: The Old Republic" pojawiły się informacje o kolejnej planecie, którą gracze będą mogli przemierzać w grze. Ta planeta to Dromund Kaas – siedziba Imperatora. Prezentujemy Wam krótki film przedstawiający planetę, a także kilka screenów oraz tłumaczenie informacji na jej temat.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Książki fantastyczne

Wielka księga horroru już jutro

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka

Już jutro na półkach księgarń pojawi się "Wielka księga Horroru" wydana przez Fabrykę Słów. W pierwszej odsłonie antologii uświadczymy takich twórców jak Gene Wolf, Michael Bishop, czy Elizabeth Hand.

W rozszerzeniu znajdziecie także przykładowe ilustracje.

Gry planszowe i karciane

Plany wydawnicze Portalu

Dodała: , · Komentarzy: 0
zombiaki

Wydawnictwo Portal ogłosiło swoje plany wydawnicze na I kwartał nowego roku.

A zatem – już w lutym premiera Ruin, najnowszego dodatku do Neuroshimy, autorzy, czyli Michał Oracz, Rafał Szyma oraz Ignacy Trzewiczek, wzbogacą krajobraz Zasranych Stanów, ożywią ruiny, dzięki czemu gracz będzie mógł samodzielnie penetrować zrujnowane budynki, bez odciągania MG od prowadzenie scenariusza. Wszystko dzięki tajemniczemu generatorowi znalezisk. Oczywiście nie zabraknie nowych pochodzeń, profesji i innych materiały (nawet poradnik dla łowców gambli).

Natomiast w marcu Zombiaki, czyli legendarna portalowa karcianka, ruszą na Moskwę.

Ruskie zombiaki są ruchliwsze, silniejsze i prą naprzód niepowstrzymane. Osaczeni ludzie zastawiają pułapki, jeżdżą po zombiakach Kamazem, a przyparci do muru wlewają w gardła Vodkę – na odwagę.

Książki fantastyczne

Nowa Księga Fantasy

Dodała: , · Komentarzy: 0

Już 20 stycznia będzie miała premierę najnowsza książka z cyklu "Solaris Book". "Nowa Księga Fantasy", ponieważ taki nosi tytuł, będzie wydana nakładem wydawnictwa Copernicus Corporation (odpowiedzialnego m.in. za książki z serii Warhammer, Cyberpunk 2020 i Klanarchię). W dziele tym zebrano opowiadania angoljęzycznych pisarzy takich jak: Mark Chadbourn, Hal Duncan, Mike Resnick, Lucius Shepard, czy Juliet E.McKenna.

okładka
Wczytywanie...