Guild Wars

Dziś rozpoczyna się kolejny weekendowy event dla graczy sieciowego Guild Wars.

Począwszy od godziny 20, będziemy zdobywać podwójne punkty frakcji oraz gladiatorów za walkę na Losowych Arenach. Event zakończy się w poniedziałek minutę przed ósmą rano czasu środkowoeuropejskiego.

Dungeons&Dragons

Kolejna zapowiedź Underdark

Dodał: , · Komentarzy: 0
underdark

Dziś pojawiła się kolejna, już piąta część zapowiedzi podręcznika do najnowszej edycji systemu Dungeons&Dragons o nazwie Underdark, który prezentować ma niebezpieczny świat pod powierzchnią.

Przeczytamy w nim o Feydark, które nazywane jest echem Podmroku – ale tym mniejszym i jaśniejszym echem. Zbudowane z licznych kawern, które porastają setki fosforyzujących grzybów. Mieszkają tutaj stworzenia, rządzone przez nieco dziwnych lub wręcz szalonych monarchów. Feydark ma także swoje własne morze.

Zapowiedź prezentuje spis treści czwartego rozdziału podręcznika oraz dwa królestwa: Drochdan – Królestwo Gnomów oraz Burrow pod Crystal Mountain. Pierwsze przypomina sanktuarium, otoczone przez korytarze nazywane Pułapką. Bez dobrej znajomości podziemnych przejść łatwo się zgubić, dzięki czemu system ten stanowi zabezpieczenie przed atakami z zewnątrz. Co ciekawe, gnomy nie zbudowały Drochdanu – zdobyły go za pomocą sztuczki od ludzi, których nazwali Głupcami. Tutejsi mieszkańcy padli jednak ofiarą klątwy. Drugie królestwo jest znacznie bardziej zaawansowane w stosunku do Drochdanu. To miejsce poza czasem, którego kopalnie wydobywają wiele kamieni szlachetnych.

Konwenty

zjAva już niedługo!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już w lutym odbędzie się zimowa edycja Avangardy – konwentu fantastyki odbywającego się co roku w Warszawie. Ten krótki minikonwent, trwający dwa dni, przyjął wdzięczną nazwę zjAva. Na razie więcej szczegółów nie ma, natomiast będą one dostępne już niedługo na podstronie zjAvy. Zapraszamy do przeglądania i wyczekiwania :)

zjava, konwent, avangarda
Mass Effect 2

Dzięki redaktorom serwisu gry.onet.pl poznaliśmy imię trzeciego aktora, który użyczy swojego głosu w nadchodzącej wielkimi już krokami grze studia BioWareMass Effect 2.

Wiemy już, że w rolę męskiego Sheparda wcieli się Łukasz Nowicki, a Obiekt Zero zostanie obdarzony w polskiej wersji głosem Soni Bohosiewicz. Do tej dwójki aktorów dołącza Maciej Maleńczuk, który zagra niejakiego kapitana Bailey'a – funkcjonariusza Służb Ochrony Cytadeli. Swoją postać wokalista nazywa jako "najbardziej złego z dobrych".

Krótkie video promujące znajdziecie pod tym adresem.

Mag
okładka

Pragnę uroczyście ogłosić, że parę chwil temu na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia, Valandil Falassion dostał okazję przeczytać i specjalnie dla Was zrecenzować książkę pt. "Mag. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela". Serdecznie zachęcam do zapoznania się z świeżutką recenzją!

Zakończenie "Alchemika", napisanego przez niezbyt znanego polskiemu czytelnikowi Michaela Scotta, nie pozostawiało wątpliwości co do tego, że w niedalekiej przyszłości ponownie przyjdzie nam spotkać się z Sophie i Joshem. Ta chwila właśnie nadeszła. Sięgając po kontynuację, także i tym razem wydaną nakładem Naszej Księgarni, otrzymamy jeszcze więcej akcji, oryginalnych bohaterów i wciągającej fabuły, czyli krótko mówiąc wszystkiego, co najlepsze w tego typu powieściach.

Dragon Age: Początek

Bardzo mi miło poinformować, że kilka chwil temu na GameExe View pojawił się kolejny film. Tym razem zasoby naszego kanału YouTube zostały wzbogacone o świeżuteńki trailer nowego dodatku do gry Dragon Age pt. "Przebudzenie".

Tłumaczenie zawdzięczamy Eirin, która postarała się, by wszyscy zainteresowani już dzisiejszego wieczora mogli obejrzeć trwający nieco ponad półtorej minuty film z polskimi napisami. Serdecznie zapraszam do oglądania!

Diablo III

O dodatku do "Diablo 3"

Dodał: , · Komentarzy: 4

Choć nie znamy jeszcze daty premiery Diablo III, na oficjalnym forum gry pojawiły się pytania i sugestie dotyczące rozszerzenia do przygotowywanego tytułu. Dotyczyły one nie tylko kwestii samego wydania rozszerzenia, lecz również nowych klas postaci, które w nich wystąpią. Bashiok, community manager Blizzarda, wypowiedział się w tej kwestii w sposób pozwalający sądzić, że dodatek pojawi się, a jedną z występujących w nim klas będzie ukochany przez wszystkich Nekromanta.

diablo 2, necromancer

Jeśli nie jesteście pewni naszej interpretacji, przeczytajcie sami wypowiedź Bashioka:

Wczytywanie...