Książki fantastyczne

Co napisze Stephen King?

Dodał: , · Komentarzy: 3

Na początku grudnia informowaliśmy Was o sondzie, którą na swej oficjalnej stronie przeprowadzał Stephen King. Sonda miała dotyczyć nowej książki pisarza, a dokładniej pozwalała zadecydować fanom za co autor ma zabrać się najpierw. Wybierać można było pomiędzy nową powieścią w realiach "Mrocznej Wieży" (The Wind Through The Keyhole) oraz kontynuacją "Lśnienia" (Dr. Sleep). Oto wyniki.

stephen king

Głosowało 11117 osób, których głosy rozłożyły się następująco:

- The Wind Through The Keyhole – 5543 głosów (50%)

- Dr. Sleep – 5574 głosów (50%)

W związku z takimi wynikami pan King będzie musiał sam zdecydować, do czego przysiąść najpierw. Czekamy z niecierpliwością na jego decyzję.

Wiedźmin

Wiedźmińskie pierniczki!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pamiętacie świąteczny konkurs wiedźmiński, o którym informowaliśmy? Było ich kilka, także nie zdziwię się, jeśli się nie połapiecie. W każdym razie chodzi o ten konkurs, którego zadaniem było wykonanie świątecznych ozdób w wiedźmińskim klimacie. (Odsyłam do newsa, jeśli dzwonki w głowach nadal milczą.) Mój rok nie zaczął się tak wspaniale, jak miałam na to nadzieję, a praca, która konkurs wygrała przypomniała mi słodkie, świąteczne czasy sprzed dwóch tygodni. Persona ukrywająca się pod nickiem Garram udowodniła, że nawet fani Geralta potrafią wykazać się w kuchni kreatywnością. Oficjalna wiadomość o wygranej tutaj.

pierniczki wiedzminskie

I powiedzcie mi, że pierniki nie mogą być odlotowe.

Dungeons&Dragons

I otóż to, jakby po świętach w kieszeniach było pełno pieniążków, nieprawdaż? Też tak myślę, ale bez obaw, bo na stronę sklepu Amazon nie trzeba wchodzić już teraz zaraz. Warto jednak wspomnieć, że nowe wydanie czwartej edycji zestawu dla początkujących systemu Dungeons and Dragons zostanie ukazane światu 21 sierpnia tego roku. Po angielsku, bo jakżeby inaczej, ale dla prawdziwych fanów nie powinno to być przeszkodą. Starter kosztuje $19.99 i można zamówić go pod tym adresem. Nie tak drogo jak na 96 stron, prawda?

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Informacja prasowa

Epicka przygoda w świecie Szarych Strażników będzie miała swój ciąg dalszy.

Wraz z firmą BioWare mamy przyjemność zapowiedzieć pierwszy oficjalny dodatek do gry Dragon Age™ Początek. Nosi on nazwę Przebudzenie i trafi na rynek już 16 marca w wersji dla komputerów PC oraz konsol PlayStation®3 i Xbox 360®.

dragon age, przebudzenie, dodatekdragon age, przebudzenie, dodatek
Mass Effect 2

Szturmowiec w Mass Effect 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Podczas gdy jedno studio BioWare przedłuża sobie wolne, drugie budzi się z noworocznego uśpienia. Tym razem przygotowano dla nas kolejny filmik prezentujący klasę postaci w Mass Effect 2. Przyszedł czas na Szturmowca, którego możemy obejrzeć na stronach IGN. Parę słów o nim usłyszymy, tradycyjnie już, od Christiny Norman. Ta klasa była już raz prezentowana – podczas ekskluzywnej prezentacji, jaką przygotował nam serwis GameTrailers.com. Czas więc skonfrontować to, co widzieliśmy wcześniej z nowymi, ostatecznymi już informacjami.

Szturmowiec, jakiego spotkamy w Mass Effect 2
Game Exe

Co nas czeka w 2010 roku?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Drodzy czytelnicy, jeden z pierwszych dni nowego roku to wręcz wyśmienita okazja, by zaprezentować Wam artykuł napisany przez naszego redaktora, Ammona, który zadał sobie bardzo poruszające pytanie: Jak będzie wyglądać rynek gier cRPG w 2010 roku?

Jeśli chcecie poznać odpowiedź, która pojawiła się w jego myślach, a którą specjalnie dla Was przelał na wirtualne kartki naszego portalu, przeczytajcie świeżutką zapowiedź 2010 roku czekającą na Was w dziale wywiadów i relacji.

Ostatni, IV kwartał roku 2009 był dla fanów gier cRPG prawdziwym rajem. Swoje premiery miały takie perełki jak długo oczekiwany Dragon Age: Początek, Risen, mający być przeprosinami za nieudanego Gothic'a 3, czy pozostawiający po sobie mieszane uczucia Divinity II: Ego Draconis. Rodzi się więc pytanie, jak będzie wyglądać rynek gier cRPG w roku 2010? Osobiste zdanie na ten temat mogę wyrazić w trzech słowach: będzie dużo lepiej. W tej zapowiedzi postaram się omówić najbardziej wyczekiwane tytuły oraz przedstawić swoje ewentualne obawy.

Dragon Age: Początek

Powrót do Ostagaru opóźniony

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niestety, tym razem dla fanów Dragon Age nie mamy pomyślnych wieści. Chris Priestly ze studia BioWare ogłosił, że dodatek do tej gry, Return to Ostagar, będzie opóźniony. Nieznany jest nowy termin wydania, nieznane są też przyczyny. Dlaczego BioWare decyduje się informować graczy w tak wymijający sposób w dniu domniemanej premiery? Nie wiemy. Na pewno jednak odbije się to niekorzystnie na niemalże nieskazitelnym do tej pory wizerunku firmy. Ostatecznie, zagadki i niespodzianki lubimy tylko w ich grach.

Guild Wars

Zakończył się świąteczno-noworoczny event w Guild Wars. Wczoraj krótko przed 20 można było zdobyć ostatnie cukierki oraz powalczyć na śnieżki. Możnaby powiedzieć jednak, że ANet zaliczyła sporą wpadkę w tym roku.

Wielki finał rozpoczął się 1 stycznia. Z samego rana gracze ustawiali się w specjalnych okręgach, wyrażając swoje poparcie dla Grentha lub Dwayny. Okazało się jednak, że poza pierwszą godziną pojawienia się awatarów wymienionych bóstw (w Polsce był to blady świt) kolejni gracze nie otrzymali przygotowanych na tę okazję czapeczek.

guild wars, wintersday 2009guild wars, wintersday 2009

ANet tego samego dnia wypuściła aktualizację, która usunęła rzeczony błąd, ale niedosyt jednak pozostał. Ogłoszono zatem, iż finał zostanie jeszcze raz powtórzony w późniejszym terminie. Nie podano póki co żadnej daty.

Filmy fantastyczne

V w Warszawie?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wczoraj pojawił się przejaw zbyt dużej ilości czasu czytelnika serwisu Popcorner.pl. Mrstarosta przygotował, wzorowany na dotychczasowych, plakat pokazywanego za oceanem serialu V. Obcy mieliby się pojawić nad Warszawą... Witajcie w Varszawie?

v
Baldur's Gate II: Cienie Amn

Check the Bodies v1.12

Dodał: , · Komentarzy: 0

Siódmy dzień aktualizacji na Spellhold Studios przynosi nam nową wersję modyfikacji Check the Bodies do Baldur's Gate II.

check the bodies, baldur\'s gate ii

Mowa tu o dość dużej i popularnej modyfikacji, która m.in pozwalała na powrót do Candlekeep oraz dodawała wiele nowych zadań. Wersja moda oznaczona numerkiem 1.12 zawiera tłumaczenie na języki: włoski, niemiecki oraz francuski. Ponadto naprawia wiele wykrytych błędów.

Więcej informacji pod poniższymi adresami:

Wczytywanie...