Dungeons&Dragons

Nowa seria od R.A Salvatore

Dodał: , · Komentarzy: 3
salvatore

Dzisiaj Wizards of the Coast opublikowało, iż powstanie całkiem nowa seria sześciu książek pióra R.A Salvatore.

Seria pojawić się ma w 2011, zaś kolejne tomy mają się ukazywać raz na rok. Wielu zastanawia się, czy dane nam będzie poznać dalsze losy drowiego renegata Drizzta Do'Urden – najpopularniejszej postaci z Zapomnianych Krain i zarazem ulubionego bohatera książek Salvatore. "Zawsze powtarzałem, iż będę trzymał przy życiu Drizzta tak długo, jak tylko będzie mi to sprawiało przyjemność i ludzie będą chcieli to czytać" – powiedział sam autor. W ogłoszeniu zaś potwierdzono, iż czarnoskóry renegat na pewno się pojawi – "Razem sprawimy, iż ujrzy światło dzielne sześć najbardziej wstrząsających historii w świecie Dungeons&Dragons, wliczając w to Drizzta Do'Urdena". Zapytany o samopoczucie przed powstaniem nowej serii R.A Salvatore stwierdził: "Moje relacje z całym teamem Wizards of the Coast nie mogłyby być lepsze. Nic nie uczyni mnie szczęśliwszym jak nowe drogi dla starych przyjaciół".

Star Wars: The Old Republic

W 2011 roku, w odległej galaktyce...

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wyczekiwane przez wszystkich "Star Wars: The Old Republic", wbrew dotychczasowym prognozom zapowiadającym jego premierę na obecny rok, pojawi się na wiosnę przyszłego roku. Prezes Electronic Arts – John Riccitiello – podczas wczorajszej konferencji, na której przedstawiono kwartalny raport dla inwestorów, powiedział: "Jedną z najważniejszych spraw będzie premiera naszego dużego MMO. W tej chwili planujemy premierę na wiosnę 2011." Jednakże z powodu niestabilności tego sektora rynku oraz braku konkretnej daty premiery, tymczasowo nie uwzględniono gry w planach fiskalnych na rok 2011.

sw:tor, naga sadow
Konwenty

Miło mi poinformować, że GameExe.pl objęło patronat medialny nad R-konem 2010, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 12-14 marca 2010.

Konwent odbywa się regularnie od 2003 roku i przyciąga z roku na roku co raz więcej fanów fantastyki. Tym razem spotkać będziecie mogli na nim między innymi Jakuba Ćwieka, Jacka Komudę, Rafała Kosika czy Andrzeja Pilipiuka, a to z pewnością nie koniec listy gości.

rkon 2010

Na stronie głównej konwentu pojawiły się takie oto słowa:

Jak zwykle, po poprzednim konwencie kłamaliśmy w żywe oczy, że “następnego R-konu nie będzie”. Jak zwykle nie wierzyliście nam za grosz. Jednakże, niezależnie od kłamstw, pomówień, insynuacji i mydlenia oczu, jest nam niezmiernie miło poinformować, że R-kon 2010 będzie miał miejsce (zaskoczenie, prawda?). Do tego nowe. Nasz przyszłoroczny konwent odbędzie się tym razem w Gimnazjum nr 1 przy ul. K. Pułaskiego 11. Nowa lokalizacja to zarówno pozytywy jak i (niestety) negatywy, ale postraszymy Was innym razem, w końcu konwencja R-konu brzmi “Potwory i spółka”, a to zobowiązuje. Wiele rzeczy zostaje po staremu, część się zmienia, ale jak zawsze patronat nad R-konem objął Pluszowy Cthulhu, który śpi sobie w pluszowym mieszkanku R’lyeh, czekając aż marcowe gwiazdy staną w porządku, podczas naszej 3-dniowej zabawy.

Będzie Was na bieżąco informować o postępach w przygotowaniach konwentu!

Game Exe

Konkurs na GameExe – komu "Decathexis"?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mam niezmierną przyjemność poinformować, że parę chwil temu na GameExe rozpoczął się kolejny konkurs. W jego puli nagród, dzięki uprzejmości wydawnictwa Grasshopper, znajduje się aż pięć książek pt. "Decathexis". W przepisie na sukces nie ma nic skomplikowanego – wystarczy odpowiedzieć na cztery pytania i liczyć na szczęście. Komu dopisze? Dowiemy się za dwa tygodnie. Wszystkich gorąco zachęcam do wzięcia udziału!

Decathexis" to wydana pod koniec ubiegłego roku powieść grozy, autorstwa Łukasza Śmigla. Polecam zapoznanie się z recenzją książki, którą specjalnie dla Was napisała Ati.

Konwenty

Więcej informacji na temat zjAvy

Dodał: , · Komentarzy: 1

Na podstronie zjAvy pojawiły się już pierwsze informacje na temat minikonwentu, mającego się odbyć w Warszawie w dniach 13-14 lutego. Będzie to zimowa edycja Avangardy, ukierunkowana na granie, a nie prelekcje. Oczywiście odbędzie się kilka spotkań z MG, którzy swoją radą pomogą początkującym Mistrzom Gry, ale najważniejsze to pograć w planszówki, a także wziąć udział w sesjach RPG, LARPach i loteriach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacją na podstronie zjAvy!

zjava, avangarda, konwent, minikonwent
Filmy fantastyczne

Kolejny sezon Smallville?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Szefowa stacji CW, na którym fajni zza oceanu mogą śledzić obecnie ostatnią, dziewiątą serię przygód Clarka Kenta, wypowiedziała się odnośnie kolejnego sezonu serialu.

cw

"Na razie nie zastanawialiśmy się co będziemy robili po ostatnim odcinku, a także nad tym czy będzie to finał sezonu czy serii. Ale na chwilę obecną sądzę, że rozmawiamy o finale sezonu.". Koło maja mamy się dowiedzieć, jaką decyzję podejmą szefowie stacji CW. Należy zaznaczyć, iż są bardzo zadowoleni z oglądalności serialu.

Star Trek Online

Otwarta beta Star Trek Online

Dodał: , · Komentarzy: 2

Wreszcie zakończyły się zamknięte testy bety sieciowego Star Trek Online. Oznacza to, iż rozpoczęło się otwarte testowanie bety gry.

star trek online, beta

Wszyscy zainteresowani mogą udać się na główną stronę gry, następnie zdobyć klucz i pobrać klienta gry. Czasu jest niewiele – otwarte testy rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 26 stycznia. Wszystkie czynności opisano w oficjalnym FAQ. Tam też znajdziecie odnośnik, z którego można pobrać klienta gry.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Przygotowania do łączenia serwerów w Age of Conan sprawiły, iż niektórzy otrzymali specjalne maile od Funcom. O kogo chodzi?

Postacie, które nie osiągnęły 20 poziomu na bezczynnych kontach (nieaktywność od ponad 7 miesięcy) zostaną usunięte. Zaleca się zatem, aby zalogować się do gry i odpowiednio "podciągnąć" naszych bohaterów – w przeciwnym razie nie będzie można ich już odzyskać. Mamy na to siedem dni, począwszy od wczoraj.

Szczegółowe informacje, w tym FAQ, mają się pojawić w ciągu tego tygodnia.

age of conan
Filmy fantastyczne

True Blood 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Fani świata, w którym wampiry wyszły z ukrycia sypiając w światłoszczelnych hotelach mogą zacierać ręce – True Blood seria trzecia właśnie trafił do produkcji. Na tę okazję twórcy serialu przygotowali nie lada ciekawostkę.

true blood 3

Dobry serial nie potrzebuje zbyt dużej kampanii reklamowej, ale dla wszystkich fanów stacja HBO przygotowała klip, w którym możemy zobaczyć proces tworzenia.

Książki fantastyczne

Decathexis multimedialnie!

Dodał: , · Komentarzy: 1

W sieci pojawił się nowy utwór zespołu Acrybia, inspirowany powieścią Łukasza Śmigla pt. "Decathexis". Piosenka w limitowanym nakładzie zostanie wydana na singlu ilustrowanym grafiką Agaty Cholewy. Utworu "Decathexis" możecie posłuchać na profilu Arcybia na stronie MySpace.

O książce dowiecie się więcej także z multimedialnej recenzji zamieszczonej na kanale Youtube czasopisma Lśnienie.

Wczytywanie...