Nowe komiksy Star Wars

2 minuty czytania

Od wczoraj w USA dostępne są dwa nowe komiksy ze świata Gwiezdnych Wojen. Pierwszym ze zbiorczych opowiadań jest ósma część Knights of the Old Republic, zaś drugim Omnibus: Shadows of the Empire.

star wars, komiks, kotor

Knights of the Old Republic Volume #8: Destroyer przedstawia nieznaną dotąd historię z życia Malaka oraz Revana, znanych z serii gier RPG Knights of the Old Republic. Znajdziemy się w samym środku strzelaniny na powierzchni komety, jak i do serca okrutnej organizacji Crucible.

Były padawan, Zayne Carrick, będzie ryzykował tak swoje życie, jak i poczytalność, aby pomóc swojej przyjaciółce, Jarael, zmierzyć się z mroczną przeszłością. Kobietą interesuje się Jedi Malaka – trzeba będzie podjąć trudne decyzje. Dowiemy się także, skąd Revan ma swoją maskę. To wydanie zawiera historie z numerów od 42 do 46 włącznie.

Za scenariusz odpowiada John Jackson Miller, rysunki zaś są dziełem Briana Chinga, Bonga Dazo oraz Rona Chana. Kolor nadał im Michael Atiyeh. Widniejąca obok okładka powstała pod czujnym okiem Benjamina Carré. Za 120 stron, składających się na ten zbiór, przyjdzie nam zapłacić 17,99$. Nieprzekonani mogą zajrzeć do zapowiedzi, dostępnej w tym miejscu.

star wars, omnibus, komiks

Omnibus: Shadows of the Empire rozpoczyna się planem Luke'a, Leii oraz Chewbacca, aby pokrzyżować plan Boby Feta mający na celu postawienie unieruchomionego w karbonicie Hana Solo przed obliczem Hutta Jabby. Zadanie to jednak wcale nie musi być tak proste jak się to na pierwszy rzut oka wydaje. Luke'a szuka Darth Vader, który pragnie przeciągnąć go na swoją stronę. Jakby tego było mało, na scenie nagle pojawia się Xizor – bezwzględny przywódca przestępców z organizacji Czarne Słońce. Pragnie on zdobyć względy Imperatora, więc umyślił sobie, iż zabije nie tylko Skywalkera, ale także i samego Darth Vadera.

W kolejnej historii poznajemy piękną replikantkę i niegdyś zabójczynię pracującą dla Xizora imieniem Guri, która pragnie odnaleźć swoją ludzką stronę. Jej poszukiwania może pokrzyżować Luke Skywalker, który pragnie wspomnianą wyżej replikantkę złapać i postawić przed obliczem sprawiedliwości.

Ostatnia historia to popis umiejętności Mary Jade, Ręki Imperatora. Po śmierci swego pana próbuje odnaleźć się w nowym świecie. Za zadanie otrzymuje zabicie przywódcy Czarnej Mgławicy. Po jego wykonaniu będzie wolna.

Scenariusz stworzyli: Steve Perry, Michael A. Stackpole, John Wagner oraz Timothy Zan. Za rysunki odpowiadają Carlos Ezquerra, John Nadeau, Kilian Plunkett, Ron Randall i inni. Za 408 stron mamy zapłacić 24,99$. Zapowiedź znajduje się pod tym adresem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...