Pan Lodowego Ogrodu, tom 3 - Pan Lodowego Ogrodu #3

Pan Lodowego Ogrodu, tom 3
Ocena użytkowników
8.63 Średnia z 15 ocen
Twoja ocena

Władza uzależnia, szczególnie w połączeniu z magią. Wyobraź sobie, że stałeś się bogiem – ktoś miałby cię tego stanu pozbawić? No fuckin’ way! Nie liczą się sentymenty, dobro wspólne, misja i przyjaźń.

Pan Lodowego Ogrodu to powieść napisana z rozmachem godnym dzieł Hieronima Boscha, Stevena Spielberga, J.R.R. Tolkiena czy George'a R.R. Martina.

Nikt nie wie, co się dzieje z grupą naukowców. Vuko Drakkainen ma ich odnaleźć i sprowadzić na Ziemię lub zabić i zatrzeć ślady. Z taką misją przybywa na Midgaard – świat kryjący w sobie rasę istot rozumnych oraz magię. Tymczasem, niektórzy już dawno zginęli, inni sięgnęli po magię i obwołali się bogami. Nikt nie chce wracać.

Żaden z nich nie odda łatwo władzy, jaką zdobył. Vuko przemierza krainy Midgaardu szukając sojuszników, by ukończyć misję. Czy wykona zadanie?

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Dwie pierwsze części "Pana Lodowego Ogrodu" odbiły się szerokim echem na polskiej scenie fantastyki. Nagroda im. Janusza A. Zajdla, Śląkfa, Sfinks czy Nautilus – rzadko zdarza się, aby jedna książka zgarnęła je wszystkie w ciągu jednego roku. Pomysł Grzędowicza był innowacyjny, a wykonanie mistrzowskie. Po dwóch pierwszych tomach bez problemu mogłem zaliczyć samego siebie do grona fanatycznych miłośników twórczości tego autora. A jak wiadomo nie od dziś, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Pan Lodowego Ogrodu, tom 1
    #1 Pan Lodowego Ogrodu, tom 1
  • Pan Lodowego Ogrodu, tom 2
    #2 Pan Lodowego Ogrodu, tom 2
  • Pan Lodowego Ogrodu, tom 4
    #4 Pan Lodowego Ogrodu, tom 4
Wczytywanie...