Bogowie

1 minuta czytania

Maliel

Maliel jest boginią koła istnienia. Jest narodzinami, życiem, śmiercią i odrodzeniem (dlatego właśnie po śmierci odradzamy się przy jej kapliczkach). Szczególną czcią cieszy się wśród elfów, lecz nie tylko. Jako wrażliwa bogini równoważących się sił, jest wielce ukochana przez większość ras zamieszkujących Antaloor.

Yatholen

Yatholen to wężowy bóg wody i burz. Jest wcieleniem sił przyrody i jednym z najstraszniejszych bogów panteonu. Jego siedzibą jest zatopiony archipelag Ashos, a najbardziej gorliwymi czcicielami – rasa Wężów. Ludzie zamieszkujący Ashos również czczą Yatholena jako istotę boską. Oko Yatholena czuwa nad portem i wszystkimi jego mieszkańcami, będąc oznaką jego potęgi i wpływów.

Throglin

Throglin jest bogiem ziemi i mocy sprawczych, lubi gdy się go uznaje za boskiego kowala, jest mistrzem wszystkich kuźni. Nic więc dziwnego, że Throglin cieszy się czcią Krasnoludów, mistrzów obróbki metalu – jednak inne rasy również otaczają go należnym szacunkiem.

Aziraal

Każdy Ork w Antaloor jest całkowicie oddany Aziraalowi, upadłemu bogu wojny i zniszczenia – lecz plotki głoszą, iż Aziraal ma wiernych wyznawców także poza orkowym miastem, Gor Gammar. Kult Aziraala rozkwita w tajemnicy. Według orkowych mitów Aziraal jest jedynym spośród bogów panteonu, który nie potrafi tchnąć duszy w swoje wytwory.

300 lat przed wydarzeniami z 'Two Worlds', Aziraal zbuntował się przeciwko pozostałej trójce. Został pokonany ogromnym nakładem sił. Brak równowagi jest widoczny w dzisiejszym świecie…

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...