Sword Coast Legends – nowy towarzysz ujawniony

1 minuta czytania

Kolejny tydzień, następny kompanion ujawniony. Jak doskonale pamiętacie, ostatnim razem mieliśmy przyjemność poznać nieustępliwą i ciekawą świata łowczynię – Bryn Lightfingers. Tym razem przyszła pora na jej... no, może nie "wielkiego i złego", ale z całą pewnością "małego oraz agresywnego" brata – Belamy'ego.

belamy, sword coast legends

Dość nietuzinkowa postać, trzeba przyznać. Jakoś nie przypominam sobie niziołka, który byłby klasycznym wojownikiem, pchającym się na pierwszą linię walki i dorównywał brawurze krasnoludowi. Może być ciekawie. Twórcy "Sword Coast Legends" zdają się przełamywać stereotypy, a w to raczej każdemu graj.

Belamy Lightfingers

belamy, sword coast legends

Rasa: Niziołek

Klasa: Wojownik

Historia: Dorastając jako syn piekarza w małym miasteczku Red Larch, Belamy Lightfingers nigdy nie miał cierpliwości do rodzinnego biznesu. Kiedy tylko dorósł, postanowił odwrócić się od rodowej tradycji i poszukać szczęścia gdzieś indziej, będąc święcie przekonany, że jego siostra, Bryn, uczyni podobnie.

Niedługo po rozpoczęciu niezbyt spektakularnej kariery poszukiwacza przygód, Belamy zdał sobie sprawę, że same imponujące umiejętności bojowe nie wystarczą w tym fachu. Potrzebował wsparcia. Zabawiał w Mirabarze, gdy dowiedział się o Zakonie Płonącego Świtu i stwierdził, że idea tej organizacji jest całkiem interesująca. Perspektywa czynienia dobra za pomocą ostrza, która przy okazji jest nieźle opłacana, była bliska jego sercu. Odnalazł siostrę w lesie Ardeep i razem dołączyli do zakonu, mając nadzieję, że będzie on doskonałym ujściem dla gniewu Belamy'ego oraz idealnym zastępstwem dla rodziny, którą pozostawili dawno za sobą.

Komentarze

0
·
No proszę, Tyrion Lannister po zabiciu swojego ojca trafił do Faerunu i został poszukiwaczem przygód.
0
·
I wykupił regenerację od kapłana jakiegoś. Podoba mi się koncepcja takiej postaci.
0
·
Nom, niziołek-wojownik jest rzadko spotykany. Chwila on ma na imię Belamy, a jego siostra Bryn, nie powinno być czasem na odwrót ? Gender niziołki czy co ?
0
·
Mi oba imiona brzmią po męsku.
0
·
Coraz bardziej mi sie podoba ta gra

Szkoda ze nie ma towarzyszy z bardziej ciekawymi rasami, np drow, diabelstwo. Do tego widzialbym towarzyszy, np kambiona, albo pol smoka, niebianina tez ;P
0
·
Szkoda, że nie ma podobnych newsów do Guild Wars 2. Ostatnio co jakiś czas odkrywają nową specjalizację dla klas w dodatku.
0
·
Dunio mam wrażenie, że byliby oni przegięci mocno.
0
·
E tam, wystarczy mieliby gorzej rozłożone staty, albo wolniej by awansowali

W BG2 jakoś nie było czuć było, że viconia albo heardalis jest przegięty
0
·
Z ich przegięciem i tak wypadali blado przy bohaterze eksportowanym z jedynki a szczególnie jak z dwa razy grę przerobiłeś dla pewnych książek ;D
Ciekawi mnie czy ruszy mi ta gra. Ma ktoś minimalne wymagania?
0
·
Raczej ciężko, aby był drow lub diabelstwo jako towarzysz, skoro fabuła będzie się kręcić wokół jakichś ultra-potężnych demonologów z Podmorku, którzy pragną wprowadzić chaos i szaleństwo do miast Wybrzeża Mieczy

No, a na wymagania sprzętowe jest trochę za wcześnie. Pojawienie takiej informacji datowałbym na sierpień
0
·
A tak w ogóle czy tylko dla mnie gry w AD&D 2 są najlepiej osadzone fabularnie? W D&D 3.5 już jakoś mniej ciekawie, był fabularnie świat FR dla mnie. Wiem że niektóre bóstwa zniknęły w 3 edycji, ale bardziej podobał mi się org świat FR 2 edycji, dobrze pokazuje etap w podmorku w BG2 i NWN Hotu (Ilithidzi przyjaźnie nastawieni oO )

No i klimat poszukiwacza przygód najlepiej był zrobiony w BG
0
·

Cytat

Raczej ciężko, aby był drow lub diabelstwo jako towarzysz, skoro fabuła będzie się kręcić wokół jakichś ultra-potężnych demonologów z Podmorku, którzy pragną wprowadzić chaos i szaleństwo do miast Wybrzeża Mieczy


Wcale nie, możliwości jest wiele. Najbardziej oklepany schemat, drow-renegat w stylu Drizzta chcący powstrzymać złych demonologów, demonolog którego wygoniono z towarzystwa i chce za pomocą naszej drużyny odzyskać swój kawałek tortu, agent matrony której nie podobają się działania tych złych. Zaś diabelstwo mogłoby być tak jak Neeshka w NWN 2 po prostu złodziejem albo w jakiś sposób powiązane z demonami mającymi się pojawić w Faerunie.
0
·
Zawsze mozna dac pol-drowa!

Pol elfy czesto sa,a pol drowa nigdy nie dali :<
0
·
A ja tam dalej chciałbym lisza:D
0
·
Zeby dali lisza, to postac musialaby miec ponad 20 lvl, wiec raczej nie bedzie ;d
1
·
Lisz mógłby być jako klasa prestiżowa dla magów.
0
·
Byłaby to ciekawa opcja Do tego utrzymywanie iluzji "normalnego" wyglądu itp.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...