Bryn Lightfingers

2 minuty czytania

bryn lightfingers

Rasa: Niziołek

Klasa: Łowca

Historia: Rodzina Lightfingersów nie jest może powszechnie znana w całym regionie, lecz to nie powstrzymało ich od myślenia, że powinni tacy być. To jeden z rodów tworzących klan niziołków z siedzibą w Red Larch, małej wioski na północ od Waterdeep, Strongheartów. Lightfingersowie mają reputację najznamienitszych specjalistów od pieczenia bajaderek w krainie, lecz kiedy Bryn i jej porywczy brat, Belamy, stanęli u progu dorosłości, postanowili wzgardzić odwieczną tradycją, obierając bardziej niebezpieczną drogę – poszukiwaczy przygód.

Bryn Lightfingers szkoliła się wśród łowców z Lasu Ardeep do czasu, gdy ją i jej grupę wzięły na celownik fanatyczne elfy z niesławnej bandy Eldreth Veluuthra. Użyła swoich talentów związanych ze sztuką przetrwania, aby przeżyć na własną rękę. Trwało to do czasu, aż jej brat Belamy nie namówił jej w końcu do wstąpienia w szeregi gildii poszukiwaczy przygód znanej jako Zakon Płonącego Świtu. Choć podobnie jak krewni ma tendencję do porywczości, jej ciekawość oraz otwarty umysł stanowią olbrzymią wartość dla wspomnianej organizacji. Obecnie wielu widzi w niej idealny materiał na dowódcę, o ile utrzymuje w ryzach wybuchowy charakter rodu Lightfingersów.

Gdzie można dołączyć:

Bryn dołącza się do drużyny po ucieczce z siedziby zakonu Gilded Eyes.

Opinia:

Jeżeli wykupimy jej zdolności Search i Lockpicking, Bryn staje się świetnym zastępstwem dla Larethara jako wsparcie drużyny.

bryn lightfingers

Co rozwijać:

 • Hunter:
  • Combat Focus
 • Beast Master:
  • Longstrider
 • Warden:
  • Splinter Armor
 • Archery:
  • Hunter's Mark
  • Debilitating Shot
  • Arrow of Slaying
  • Split Shot

Zadanie: Heart of Stone

SPOILER

Zadanie staje się dostępne od razu po przyłączeniu Bryn. Łowczyni poprosi nas o pomoc w odnalezieniu zaginionego reliktu – Crenshini… nie, nie chodzi o mniej znany kamień zwany Infernal Stone. Ostatnio widziano go w towarzystwie sukuba imieniem Madelith w Luskan i Bryn bardzo chciałaby go odzyskać. Jak wiadomo, damie w potrzebie się nie odmawia, więc zgadzamy się pomóc. Udajemy się do Market District i wyciągamy informacje od kupca Sharyi. Kamień był ostatnio widziany w magazynie jednej z grup przestępczych operujących w Luskan. Na miejscu przekonujemy dozorczynię, aby nas przepuściła (albo ją przekupujemy) i przeszukujemy skład. Po przetrzepaniu każdej skrzyni zabijamy przybyłych właścicieli. Po ponownej rozmowie z dozorczynią udajemy się do Slumsów. Tam wchodzimy do rezydencji, a potem przez klapę w podłodze dostajemy się do kryjówki najemników. Wybijamy wszystko, co się rusza, aż spotkamy szefową zabijaków – Kevkos. Po rozmowie z nią możemy zadecydować, czy chcemy zakończyć konflikt pokojowo, czy rozlewem krwi. Udajemy się z powrotem do Market District, do mieszkania rycerza Thesiana. Przeszukaj jego ciało, następnie cały pokój (pod łóżkiem jest niezwykle potężny amulet Devil’s Favor), aż w końcu z powrotem ciało rycerza. Pojawi się Madelith. Po krótkiej rozmowie będziesz musiał walczyć z Thesianem. Gdy rycerz padnie, sukub przywróci go silniejszego do życia i sama włączy się do walki. Uważaj, to jedna z najtrudniejszych walk w całej grze. Thesian zadaje spore obrażenia i ma byczą ilość punktów życia, a Madelith cały czas rzuca czary ze szkoły Manipulator. Po pokonaniu wrogów zabierz kamień i wróć do obozu.

Nagrody: 3000 PD, Devil's Favor

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...