Znane Osobistości

2 minuty czytania

Durnan "Podróżnik"

znane osobistości

Były poszukiwacz przygód, urodzony na dalekiej północy. Wraz ze swym przyjacielem, Mirtem Lichwiarzem, jako pierwsi w aktualnych czasach zwiedzili Podgórze, stając się dzięki temu bogaczami. Podczas gdy Mirt swoją część przeznaczył na zakup okazałej posiadłości w mieście, Durnan zaczął prowadzić karczmę "Pod Ziejącą Czeluścią". Pomaga mu w tym żona Mhaere, która w przeszłości również zajmowała się przygodami, oraz ich córka Tamsil. Gospoda słynie głównie z tego, że została wybudowana na szczycie przerażającego lochu Podgórza.

Jako Lord Waterdeep, wielkim ciężarem leży mu na sercu widok jego miasta nękanego przez zło wyłaniające się z Podmroku i zrobi wszystko, by zapobiec kolejnym cierpieniom.

Valsharessa

znane osobistości

Sinvyl, Matrona domu Barrit'tar, jest tajemniczą i zagadkową przywódczynią armii Podmroku nękającej Waterdeep. Valsharessa (co w języku Drowów oznacza "królowa") to tytuł, który sama sobie nadała. Dzięki dyplomacji udało się jej zjednoczyć wrogów swego ludu w potężną armię, która sieje strach wśród mieszkańców najpotężniejszych miast Faerunu. Dodatkowo usidliła Mefistofelesa, władcę Canii, który pomaga jej w przejęciu hegemonii w Podmroku podczas okresu zwanego Milczeniem Lolth, kiedy to wiara Drowów wystawiona jest na próbę.

Niewiele można się o niej dowiedzieć poza tym, że udało jej się osiągnąć mistrzostwo we władaniu magią ognia. Jest inteligentna, dumna i pewna swojego ostatecznego zwycięstwa.

Halaster Czarny Płaszcz

znane osobistości

Twórca Podgórza jest powszechnie uważany za bardzo starego i potężnego czarodzieja dysponującego mocą niewiele ustępującą słynnemu Elminsterowi. Długie przebywanie w odosobnieniu oraz liczne wieki na karku odbiły się na stanie psychicznym starca. Owe szaleństwo objawia się nieustannym chichotem przerywanym mruczeniem do siebie, co jeszcze bardziej nadaje mu złowieszczego charakteru.

Interesuje go przede wszystkim gromadzenie coraz to nowych potworów i potężniejszej magii. Niemniej jednak tysiące lat poszukiwań, które ma za sobą, utrudniają mu odnalezienie czegoś naprawdę nowego. Dlatego też, jako rozrywkę, w wolnej chwili od poszukiwań upodobał sobie poddawanie próbom poszukiwaczy przygód, którzy zapuszczą się do jego małego królestwa w poszukiwaniu skarbów, a bardziej irytujących osobników pozbywa się dzięki swojej magii. Tak więc zapuszczając się w roki Podgórza, lepiej mieć się na baczności.

Mefistofeles

znane osobistości

Władca Canii cechuje się nieodpartym urokiem, skłonnością do plecenia intryg oraz ciętą ripostą, chociaż odosobniony w swym pałacu Mefistar potrafi wpaść w niepohamowany szał. Mefistofeles pragnie przejąć władzę nad Dziewięcioma Piekłami i nie boi się tego okazywać. Jego intrygi zazwyczaj są drastyczne i bardziej dramatyczne niż subtelne plany innych władców piekieł. Uwielbia wręcz, gdy uznaje się go za boga, więc nie powinien dziwić fakt, że poza pragnieniem przejęcia kontroli nad otchłanią, planuje również zapanować nad planem materialnym, do czego wykorzystuje nieświadomych śmiertelników.

Komentarze

0
·
Tytuł Sinvyl nie tylko oznacza królową, ale, co do zasady, jest zarezerwowany wyłącznie dla Lolth. Jej ród, Barrit'tar, powstał chyba typowo dla potrzeb dodatku, bo wcześniej nigdy o nim nie słyszałem.
0
·
Zapewne tak. Nie chcieli pewnie mieszać gry z RPG. Podobnie jak ze wszystkimi innymi tytułami rozgrywającymi się w Faerunie. To co dzieje się na ekranie chyba nigdy nie zostało w pełni przerzucone do podręczników i uniwersum. Niby jesteśmy wielkimi bohaterami, herosami ratującymi świat, ale i tak o nas podręczniki "historii" zapominają .

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...