


Jak wiadomo z wcześniejszych trailerów, twórcy "Kingdom Come: Deliverance" włożyli sporo pracy w stworzenie realistycznego systemu walki bronią białą. Jednak czasami niektóre sytuacje lepiej rozwiązać w cichy sposób. Najnowszy trailer pokazuje nam wszystkie skrytego taktyki wykańczania wrogów typu duszenie, sztyletowanie oraz zatruwanie jedzenia. Znalazło się też miejsce na krótki pokaz walki bronią oraz pięściami.


Dyscypliny to nadnaturalne umiejętności, będące darami dla Spokrewnionych od ich mitycznych przodków – pierwszego wampira Kaina i jego partnerki Lilith oraz tych Przedpotopowców, którym udało się wykreować własne moce (jak choćby słynna Demencja Malkava). Dzięki nim wampiry mogą z łatwością dominować nad przeciwnikiem zarówno na polu bitwy, jak i podczas snucia subtelnej intrygi. Aby móc ich używać, potrzebna jest krew, której zasób pokazywany jest w fiolce po prawej stronie ekranu (ciekawostka: ilość punktów krwi głównego bohatera wynosi piętnaście, co według podręcznika do gry Wampir: Maskarada oznacza, że jest członkiem ósmego pokolenia Spokrewionych).


Studio Larian, odpowiedzialne za grę "Divinity: Original Sin", poinformowało na swoim kanale na YouTube, że gotowa jest już wczesna wersja drugiej części "Grzechu Pierworodnego" i zostanie ona udostępniona w programie Steam Early Access 15 września bieżącego roku.

Przy okazji już teraz na Steamie możemy sprawdzić minimalne oraz zalecane wymaganie sprzętowe tytułu, które znajdziecie w rozwinięciu newsa. Tam także godzinny zapis rozgrywki od serwisu PC Gamer.

Po pokazie na gamescomie, w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zapis rozgrywki z gry "Vampyr" od studia DONTNOD. Przypomnijmy, że będzie to produkcja, w której wcielimy się w niejakiego Jonathana E. Reida – chirurga, dotkniętego chorobą wampiryzmu. Akcja produkcji tyczyć się będzie w Anglii na początku XX wieku, a fabuła ma być oparta o wewnętrzny konflikt lekarza, który – by przeżyć – musi zabijać.



Oscar z dziedziny fantastycznej został rozdany. Nagroda Hugo, bo o niej mowa, corocznie przyznawana jest na Worldcon, który w tym roku odbył się w Chicago, i uznawana jest za jedno z ważniejszych wyróżnień dla fandomu. W tym roku przyznano statuetkę aż w 16 kategoriach, nagradzając tytuły bądź osoby zasłużone w pewien sposób dla światowej fantastyki.
Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach.


Na tegorocznym Polconie, który odbył się tym razem we Wrocławiu, wręczono jedną z najważniejszych nagród polskiej literackiej sceny fantastycznej dedykowanej Januszowi A. Zajdlowi. Ten rodzimy prekursor nurtu fantastyki socjologicznej znany jest przede wszystkim z "Limes inferior", "Paradyzja" czy "Wyjście z cienia".
W kategorii opowiadanie zwyciężył Robert M. Wegner i jego "Milczenie Owcy" będące przeniesieniem klasycznej legendy o Smoku Wawelskim w czasy wirtualnej rzeczywistości. To oraz inne opowiadania można przeczytać w wersji PDF na oficjalnej stronie wyróżnienia.
Natomiast najlepszą nominowaną powieścią została "Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta M. Wegnera
Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach:




„Cloverfield Lane 10” to psychologiczny thriller science fiction wyreżyserowany przez Dana Trachtenberga. Oprócz opisywanej produkcji ma on na koncie tylko jeden, całkowicie nieznany film. Mnie skusił głównie trailerem oraz Johnem Goodmanem w obsadzie.
Michelle po dość burzliwym rozstaniu z partnerem wsiada w samochód i rusza w drogę. Staje się jednak ofiarą wypadku drogowego. Budzi się przykuta do ściany w pomieszczeniu wydającym się piwnicą, a przetrzymujący ją mężczyzna, Howard, twierdzi, że właśnie uratował ją przed atakiem chemicznym. Wkrótce okazuje się, że pomieszczenie jest w istocie jedną z części dobrze przygotowanego podziemnego schronu, a świat na zewnątrz właśnie przechodzi apokalipsę. Przez to Michelle zostaje zamknięta na kilkunastu metrach kwadratowych z dwoma nieznajomymi mężczyznami.
- 1600 stron
- « Pierwsza
- ←
- 416
- 417
- 418
- 419
- 420
- →
- Ostatnia »