Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Terry Goodkind, twórca bestsellerowego cyklu fantasy MIECZ PRAWDY, po czterech latach milczenia wydał następne dzieło, którego sprzedaż już po miesiącu wywindowała go po raz kolejny na pierwsze miejsce listy bestsellerów „New York Timesa”, jednocześnie spychając z tej pozycji najnowszą powieść George’a R.R. Martina.

W ten sposób autor odzyskał pozycję światowego lidera gatunku rozsławionego przez Tolkiena.

The Omen Machine przedstawia ciąg dalszy przygód dobrze znanych nam bohaterów. Tym razem, dzięki przypadkowemu odkryciu, w ich świecie pojawia się tajemnicza machina, która spoczywała pod ziemią przez niezliczone stulecia. Maszyna budzi się do życia, dając początek zagadkowym znakom i symbolicznym zdarzeniom. Wszystkie najwyraźniej układają się w zaskakująco precyzyjną całość. Podczas gdy Zedd próbuje znaleźć sposób na zniszczenie urządzenia, dostarcza przepowiedni – dotyczącej Richarda i Kahlan – której efektów nikt już nie zdoła powstrzymać.

Kataklizm się zbliża, machina zaś zdradza, jak można mu zapobiec. Jednak cena, jaką przyjdzie zapłacić za porozumienie, wydaje się nieosiagalna…

Książka ukaże się w Polsce nakładem REBISU w lutym 2012 roku!

Konwenty

Mantikora VII – Płaszcz i Szpada

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Zgodnie z obietnicą – Ogłaszamy pierwszy konkurs Mantikory.

Jeżeli dobrze operujecie słowem pisanym, czyli potraficie napisać krótki opis, opowiadanie, scenkę, wierszyk czy nawet piosenkę, to na pewno konkurs dla Was.

Prześlij nam do 7.10.2011, czyli do piątku na dwa tygodnie przed konwentem swój opis Bestii, Potwora lub innego Straszydła tegorocznego Konwentu Mantikora.

Oceniane będą takie aspekty opisu jak:

  • pomysłowość
  • oryginalność
  • zgodność z tegoroczną konwencją czyli klimatem Płaszcza i Szpady
  • oraz przede wszystkim czy się nam Organizatorom i zarazem Jury spodoba… ;)

Warto wystartować bo nagrody są bardzo fajne:

  • Autorzy dwóch najlepszych prac wejdą na Mantikorę za darmo!!!
  • Najlepsza praca zostanie nagrodzona specjalną nagrodą!!!
  • Praca konkursowa znajdzie się w informatorze konwentowym i na stronie konwentu !!!
  • A także zwycięska Bestia zostanie przygotowana przez naszych plastyków, tak by można było ją zobaczyć na własne oczy na konwencie.

Wysyłajcie zgłoszenia na zielony.smok.lubartow@gmail.com z dopiskiem „Bestia 2011″

Falkon 2011

Garść falkonowych wieści #3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Z boskim imieniem na ustach w wir walki rzucili się organizatorzy Mad Days. Oto najświeższy raport z pola bitwy. Ku chwale bogów! Zbliża się pierwsza edycja „Mad Days”, imprezy poświęconej grom bitewnym, odbywającej się w ramach Festiwalu Fantastyki Falkon 2011. Na tych, którzy w dniach 10-13 listopada zawitają do Lublina, czekają turnieje takich gier jak Warhammer Fanasy Battle, Warhammer 40k, Mordheim, Lord of the Rings, Neuroshima Tactics, a także turniej Infinity klasy master.

Jest już Guru Falkonu! Przez pięćdziesiąt dni piątka śmiałków walczyła o to zaszczytne miano, ale Guru może być tylko jeden! Najwięcej wyznawców – ponad pięćdziesiąt osób – zdobyła Joanna Tylus, a oto trzy przykazania jej autorstwa, które będą obowiązywały na tegorocznym Falkonie: "Pierwsze przykazanie, którym kierować się będziesz – MASZ BAWIĆ SIĘ BOSKO!!! – drugie – MASZ NIE NARZEKAĆ!!! – a trzecim twym prawem niech zostaną słowa: – PRZYJMUJĘ WYZWANIE!!! – Od teraz aż po grób!".

Czasopisma

Nowa Fantastyka 10/2011

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

nowa fantastyka, 10/2011

Szanowni Państwo!

Już w sprzedaży październikowy numer miesięcznika „Nowa Fantastyka” – FANTASTYKA W PRAKTYCE, a w nim…

Rafał Kosik, czyli nowy felietonista NF! W pierwszej odsłonie: „Bóg monitoring” – czyli o totalnej inwigilacji.

Jak fantastyka inspiruje naukowców, czyli „Kreowanie przyszłości” Wojciecha Chmielarza.

Czy każdy fantasta jest materiałem na Carlosa, czyli „Co czytają terroryści” by Adam Rotter.

„Chciałem złamać schemat” – wywiad z Bradley’em P. Beaulieu.

„Dwie złote monety” – felieton Łukasza Orbitowskiego.

Ponadto opowiadania polskie i zagraniczne, recenzje książek, komiksów i filmów.

Na deser 5 konkursów dla czytelników! Do wygrania: gra „Wojna na Północy” oraz książki: „Kraken”, „Robokalipsa”, „Diabłu ogarek. Czarna wierzba” i trzy tomy cyklu „Star Risk”.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

22 września miało miejsce wielkie wydarzenie dla fanów twórczości Konrada Tomasza Lewandowskiego i jego dzieła „Anioły muszą odejść”, dumnie ochrzczonego przez krytyków warszawską odpowiedzią na „Mistrza i Małgorzatę”. Przed widzami zgromadzonymi w stołecznym „EMPiKu Junior” został wyświetlony długo wyczekiwany film krótkometrażowy, starający się opowiedzieć o fenomenie, jakim wywołało to dzieło. Autorzy postanowili odejść od pierwotnego konceptu, który opierał się na formule dyskusji panelowej, decydując się na bardziej atrakcyjną formę przekazu – materiału okraszonego licznymi licznymi animacjami, zdjęciami i wypowiedziami osób z różnych środowisk, których połączyło uznanie dla wspomnianego tytułu.

Intrygujący film, na którego obejrzenie warto poświęcić kilka minut. Gorąco polecamy.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

dallas 63, stephen king

Najnowsza powieść Stephena Kinga „Dallas ’63”, która trafi do polskich czytelników w dniu światowej premiery 8 listopada 2011, odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Korzystając z tajemniczego portalu, główny bohater opowieści cofa się do 1958 roku i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Ten prosty pomysł w rękach Kinga staje się pretekstem do odmalowania klimatu Stanów Zjednoczonych lat 60., reinterpretacji mitu o śmierci amerykańskiego prezydenta oraz stworzenia alternatywnej wersji historii. „Dallas ’63” to znakomita powieść zadająca pytanie: „co by było, gdyby...” i badająca granice nieuchronności, elastyczności losu. A przy tym pasjonująca historia mężczyzny, który podejmuje walkę z czasem. I choć los po wielokroć odkrywa przed nim swoje złowrogie oblicze, bohater zawalczy zarówno o życie JFK, jak i o własne – odnalezione w innym wymiarze – szczęście.

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Gdyby można było ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Bachanalia Fantastyczne 2011

Nowy news Bachanaliowy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Plan Konwentowy to aplikacja dostępna za darmo w androidowym markecie stworzona z myślą o ludziach, którym znudziły się papierowe informatory i wolą mieć szybki dostęp do programu konwentu i aktualnych errat w swoim telefonie. Z okazji zbliżających się z prędkością światłą XXV Bachanaliów Fantastycznych ukazała się nowa – oznaczona numerem 1.05 – wersja programu. Jednocześnie również od kilku dni można oglądać na niej program naszego konwentu.

Zmiany w programie:
  • Dodano tryb przeglądania najbliższych punktów programu.
  • Zmieniono sposób dostarczania programu (prędkość działania).
  • Poprawiono błędy.

Wszystko pobrać można pod tym adresem.

Zamojskie spotkania z fantastyką 2011

Informacja prasowa

Wszystkie przygotowania zostały zakończone! Plakaty zostały rozwieszone, jeszcze ciepłe plakietki i informatory czekają na uczestników tegorocznych Zamojskich Spotkań z Fantastyką. W związku z tym, iż jest to już dziewiąta edycja ZSZeF-u, organizatorów postanowili wspomóc bogowie. Ozyrys zatroszczył się o cudowny blok prelekcyjny, Loki przygotował blok konkursowy, Amaterasu objęła swoją opieką bloki mangowe, Thor wspomógł blok bitewny, a Dionizos stworzył Boskie Widowisko oraz niezwykle bogaty blok pokazów. Apollo wraz ze swoimi muzykami zapewni koncerty, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jesteście głodni szczegółów, TUTAJ możecie pobrać program, by zaspokoić swoją ciekawość.

Dodatkowo TUTAJ podajemy rozkład LARP-ów, które zawdzięczamy przyjaciołom z pobliskiego Polis zwanego Chełmem.

Zapraszamy na ZSZeF! Będzie Bosssssko!

Inne

Informacja prasowa

Czy fantastyka musi być literaturą popularną? – to temat dyskusji, do której zostali zaproszeni paneliści: Rafał Kosik, Maciej Parowski, Romuald Pawlak, Jacek Skowroński, Michał Studniarek, Paweł Ziemkiewicz i Andrzej Zimniak (prowadzący). Spotkanie odbędzie się we wtorek 20 września 2011 r. o godz. 18 w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie.

Do literatury fantastycznej na dobre przylgnęła etykieta „popularna”, co jest niewątpliwie wygodne dla krytyków i literaturoznawców, bo wszystkie utwory pisane w tej konwencji od razu na starcie lądują w jednej szufladzie. Ale czy tak powinno być? Czy twórczość Jacka Dukaja to literatura popularna, cokolwiek to oznacza? Gdzie umiejscowimy dzieła Huberatha i Szostaka? Sięgnijmy dalej wstecz: jak zaklasyfikować dorobek Stanisława Lema? Można wygodnie powiedzieć, że te i inne możliwe do zacytowania przykłady należą do wyjątków. Coś sporo tych wyjątków, jak na nasz płytki polski rynek. Więc jak to jest z popularną fantastyką? Być może rozwiążemy ten problem w trakcie spotkania. Zapraszamy!

Książki fantastyczne

REBISowe premiery – wrzesień i październik

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

conan, robert e. howard

CONAN I PRADAWNI BOGOWIE

Oto nadchodzi – zupełnie nowe wydanie rozproszonych dotąd, a niekiedy w ogóle w Polsce nieznanych pierwotnych wersji opowiadań o Conanie z Cimmerii! W trzech tomach zgromadzone zostały wszystkie oryginalne teksty napisane przez Roberta E. Howarda oraz wiele materiałów dodatkowych.

Conan z Cimmerii, stworzony przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda (1906-1936), pojawił się po raz pierwszy na łamach popularnego czasopisma „Weird Tales” i od razu zawładnął wyobraźnią czytelników. Przez wiele lat, już po śmierci autora, jego teksty ukazywały się w rozmaitych przedrukach, nierzadko obarczone licznymi zmianami redakcyjnymi. Niektóre zostały wręcz dogłębnie przerobione, m.in. przez L. Sprague de Campa i Lina Cartera. Publikowane dotąd w naszym kraju wersje odbiegają zatem treścią od howardowskich oryginałów napisanych blisko osiemdziesiąt lat temu.

Wczytywanie...