Duma Blizzarda, gra World of Warcraft może poszczycić się największą popularnością wśród graczy MMORPG, już 2 miliony użytkowników płaci na bieżąco i gra na serwerach Blizzarda. Liczba ta stale rośnie i jak na razie popularność ani trochę nie spada. Na "WoW'ie" Blizzard bardzo ładnie się wzbogacił załóżmy że każdy z graczy (2 miliony) płaci co miesiąc za grę 12.99 euro...
Na oficjalnej stronie Ultimy Online zaanonsowano nowy dodatek do UO, jego nazwa to Ultima Online: Mondain's Legacy. Mondain's Legacy to 7 dodatek do UO który do gry wniesie: nową rasę – elfy, nowych wrogów, nowe podziemia, nowe skille, nowy system questów i nowe przedmioty. Premiera przewidziana jest na 30 sierpnia tego roku.
Blizzard opublikował na europejskiej stronie World of Warcraft dość długi tekst, w którym wyjaśnia zawiłości działania systemu honoru w grze. Z pewnością zainteresuje on wszystkich graczy, dla których zasada jego działania ciągle jest niejasna. Znaleźć go można pod tym adresem.
Od dnia 15 czerwca serwis gamershell.com hostuje zestaw patchy 1.66 w wersji angielskiej i niemieckiej do NWN.
Linki do wersji angielskich:Zespół odpowiedzialny za Guild Wars, pierwszą grę RPG ani-trochę-nie-MMORPG działającą tylko przez sieć i dostępną dla wielu graczy na raz, postanowił udowodnić, że walka z oszustami nie jest domeną wyłącznie Blizzarda. Zablokowali możliwość rozgrywki ponad stu użytkownikom i wprowadzili do swojego tytułu poprawki, mające utrudnić kolejne nadużycia. Zablokowani gracze używali tzw. botów, programów, które bez ich udziału zdobywały w świecie gry złoto i doświadczenie. Poza tym chcą tak zmodyfikować swój tytuł, by korzystanie z tego typu "ułatwień" nie było ani potrzebne ani skuteczne. Chodzi o to, by – jak mówią – najefektywniejszy sposób grania był jednocześnie tym, który daje najwięcej radości. Więcej o Guild Wars na GuildWars.com.
W serwisie No Mutants Allowed, gromadzącym fanów obu Falloutów, umieszczono prawdziwą gratkę. Dokument, zawierający pełen projekt jednej z lokacji Van Burena, anulowanego projektu, który według powszechnych opinii miał być trzecią częścią postapokaliptycznej serii. Dla entuzjastów serii to lektura obowiązkowa. Plik o rozmiarze 4,6 MB ściągnąć można po odstaniu swojego w kolejce (niedługiej na szczęście) pod tym adresem: 3ddownloads.
W polskiej wersji gry The Bard's Tale, RPGa zaprojektowanego przez Braiana Fargo (twórcę serii Fallout i Baldurs Gate) usłyszymy dwóch doskonałych, polskich artystów – w roli narratora wystąpi Piotr Fronczewski, a w tytułowej roli Barda – Borys Szyc. Lokalizacja jest sporym wyzwaniem dla artystów, ze względu na jej specyfikę i niepowtarzalny humor, niezwykle zabawne akcenty oraz dużą ilość kwestii śpiewanych. Dzięki udziałowi panów Fronczewskiego i Szyca, polska wersja na pewno przypadnie do gustu graczom. The Bard's Tale będzie kosztowało 99 zł. Data premiery nie została jeszcze ustalona.
Na oficjalnej stronie trzeciej części Gothica pojawiła się krótka animacja (trwa ona zaledwie 7 sekund), która przedstawia chodzącego Ścierwojada. Plik można pobrać klikając Tutaj.
Electronic Entertainment Expo (E3) to największe na świecie targi poświęcone wszystkiemu, co dotyczy rozrywki elektronicznej. Jeśli chcesz się dowiedzieć się więcej o nowościach z gatunku cRPG, czytaj dalej...
Każdy pewnie wie, że targi E3 w Los Angeles to największa impreza roku, na której przedstawiane są wszelkiego rodzaju nowinki sprzętowe i programowe z świata elektronicznej rozrywki. Impreza w tym roku odbyła się w dniach 17-19 maja, a co najważniejsze dla nas, była na niej gorąco przyjęta zapowiedź polskiej gry The Witcher. Otóż CD-Projekt, jak się przekonali zachodni dziennikarze, przez rok pracy nad Wiedźminem poczynił niemałe postępy. Uczestnicy wystawy mogli obejrzeć jak prezentuje się system walki, główna postać i grafika, która oczarowała nawet amerykańskich ekspertów, oraz wypytać o wszystko, przedstawiciela ekipy pracującej nad grą. Teraz zespół szykuje się do zbudowania fabuły (która ma ukraść z życia każdego gracza jakieś 70 godzin), a premiera zapowiadana jest na rok przyszły. Tymczasem na stronach zachodnich serwisów można znaleźć mnóstwo przychylnych recenzji, na temat tego, co do tej pory zostało pokazane. Np. w corocznym konkursie IGN na najlepiej zapowiadający się cRPG Wiedźmin zajął II miejsca, a wyprzedził go jedynie The Elder Scrolls IV: Oblivion. Oto niektóre z nich: