Fantastyka w kadrze

Romanse romansami, ale czasem w życiu trzeba przeżyć także inne silne emocje. Zwłaszcza taki, które jeżą włos na głowie. Niestety, we współczesnej kinematografii brakuje na prawdę dobrych horrorów, które przerażałyby swoją historią, innowacyjnością czy podejściem do tego typu produkcji, a nie wzbudzały wyłącznie obrzydzenie i lekki uśmiech pożałowania.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

W dobie internetowego boomu, kiedy wirtualna rzeczywistość zaczyna mieć większe znaczenie niż realność, a połączenie z siecią jest nieprzerwane, trudno nie wyobrazić sobie horroru właśnie w tej scenerii. To samo przyszło do głowy twórcom filmu "Unfriended" czy też "Cybernatural", jak nazywany jest w kręgach europejskich. Cała akcja filmu toczy się poprzez obserwowanie bohaterów przez kamerkę internetową, która rejestruje poszczególne zdarzenia. Dla waszego dobra i szacunku dla waszego czasu, manfret postanowił przetestować tę produkcję i połączyć z groteskową siecią, relacjonując swoje przeżycia w recenzji.

Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #35: Kate i Leopold

Dodał: , · Komentarzy: 0

Porzućmy na razie teorie spiskowe, walkę o przeżycie i najgorsze człowiecze instynkty, które oferuje nam "Lost. Zagubieni" i skierujmy się na nieco przyjemniejsze tory.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Według niektórych osoba, która jako pierwsza połączyła komedię z filmem romantycznym, powinna smażyć się w najgłębszych piekielnych otchłaniach. A dla niektórych, jest to wręcz odskocznia od codziennych smutków. Tak czy inaczej, komedie romantyczne to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych, na jaki można trafić w multipleksie. Nie ma miesiąca w roku, w którym nie pojawiłaby się premiera love story. Ale czy połączenie fantastyki z komedią romantyczną może być choć znośne czy od razu zakrawa o skandal i degrengoladę kina? Jak zawsze, to zależy. A dziś zależy to od Medivha, który przyjrzał się produkcji z początku XXI w. – "Kate i Leopold" i stwierdził, że...

Fantastyka w kadrze

Listopad zapowiada się ciekawie pod względem filmowym – duże produkcje i nowe seriale. A doba wciąż ma tylko 24h. Śpi się min. 5h, pracuje 8h, ruch z punktu A do B w sumie zajmuje z 3h, na nie robieniu niczego spędzamy ok. 1h, przygotowanie i zjedzenie posiłków to kolejna 1h, higiena osobista to też 1h, życie towarzyskie to też min. 2h i może w sumie pozostaje na rozrywki kinowe niespełna 3h. I to przy dobrych wiatrach, oczywiście. A przecież nie samym kinem żyje człowiek. Tylko jak to wszystko pogodzić?

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Ale nie tylko powyższe rozważania, to zagadka życia. Uznany już za kultowy – serial "Lost. Zagubieni" to także była pewna łamigłówka dla połowy globu. Produkcja doczekała się 6. sezonów, a twórcy tak zakręcili fabułą, że ostatecznie nie wiadomo, o co chodziło. A przynajmniej ja zostałem pozostawiony z takim mętlikiem w głowie po tylu latach oglądania. Ale tu nie o moją opinię chodzi, lecz Medivha, który ponownie spojrzał, już nieco bardziej doświadczonym okiem w tematyce Darmy i samej wyspy, posiadając wiedzę z kolejnych sezonów, na tytułowych zagubionych – nie tylko w sensie rozbitków, ale również życiowo będąc na rozdrożu. Oto recenzja 2. sezonu serialu.

Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #33: Listopadowe premiery

Dodał: , · Komentarzy: 2

Jesienne miesiące wydają się takie krótkie i mijają w zastraszającym tempie, gdy my z trudnością aklimatyzujemy się do nowej, zimniejszej i bardziej szarej rzeczywistości – budząc się w mroku i wracając z pracy czy szkoły również o zmierzchu. Można popaść w depresję! Dlatego ważny jest relaks i czas dla siebie, a listopadowy miesiąc pod względem kinematografii zapowiada się może nieco mniej serialowo niż październik, ale też nie jest to okres wielkiej posuchy w temacie produkcji fantastycznych.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze
Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #32: Sok z żuka

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mało wam kiczowatych, fantastycznych lat 80-tych po recenzji "Kaczora Howarda" w zeszłotygodniowej Fantastyce w Kadrze? To świetnie! Bo wciąż zostajemy w tych klimatach za sprawą Audrey. filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Ponownie rzucamy okiem na klasykę kina i postać, którą każdy dobrze zna bądź choć kojarzy. Beetlejuice nie tylko ekscentrycznie się ubierał, ale gustował w "najsmaczniejszych owocach" ziemi – tłuściutkich robaczkach. To kultowy film i początek kariery Winony Ryder, ikony kolejnej dekady, która nie stroniła od dziwacznych, fantastycznych produkcji. Jak bardzo "Sok z żuka" przypadł Audrey do gustu poznacie w jej recenzji.

Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #31: Kaczor Howard

Dodał: , · Komentarzy: 0

W zeszłym tygodniu na łamach Fantastyki w Kadrze prezentowaliśmy brytyjski świat magii Strange'a i Norella na podstawie książki Sussane Clarke.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Natomiast tym razem przeniesiemy się do plastikowych, kiczowatych i punkowych lat 80-tych. A to za sprawą "Kaczora Howarda", komedii sci-fi na podstawie marvelowskich komiksów. Czy kino z dzieciństwa w oczach dojrzałego już Medivha ma rację bytu? Poznacie, wczytując się w jego recenzję.

Fantastyka w kadrze

W poprzedniej edycji Fantastyki w Kadrze wyjątkowo – aczkolwiek nie wyklucza to wprowadzenia do pomysłu przymiotnika regularności – obyło się bez nowej recenzji, w zamian za to Lionel omówił dla Was październikowe premiery związane z fantastyką. Jeśli wciąż szukacie czegoś na jesień, zajrzyjcie do naszej listy!

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Jeśli jednak poszukujecie czegoś sprawdzonego, co ma gwarancję jakości Game Exe, musicie zajrzeć do naszych recenzji. Najnowsza z nich, która przypada na trzydziestą edycję cyklu, dotyczy ekranizacji powieści Susanny Clarke pt. "Jonathan Strange & Mr Norrell". Sprawdźcie, czy warto ją obejrzeć!

Fantastyka w kadrze

Jak co roku okres jesienny zdecydowanie zdominowany jest przez premiery kolejnych seriali – nowości bądź kontynuacji. Jednak nie tylko tym się żyje, jeśli chodzi o październikowe kino. Dziś w ramach Fantastyki w Karze postaramy się w skrócie przedstawić, co też będziemy mieli okazję zobaczyć, gdy wieczory będą coraz zimniejsze, a noce coraz dłuższe. A będzie się działo.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Nie dość, że Matt Damon wyruszy na Marsa, to jeszcze będzie zmuszony do pielenia kosmicznego ogródka. Co więcej, tej jesieni Hugh Jackman zacznie używać maskary i będzie ćwiczył swoje pirackie Aaarrrrrrrr! Keanu Reeves otworzy nie te drzwi, co powinien i pozna tego opłakane skutki. Grupa nastolatków dosłownie trafi na kinowy ekran w scenerii horroru, a Mia Wasikowska za sprawą del Toro zacznie obcować z duchami. Jack Black wywoła u widzów gęsią skórkę od śmiechu, zaś Colin Farrell będzie zmuszony szybko odnaleźć prawdziwą miłość, jeśli chce uniknąć przemiany w homara. Ponownie będziemy przekonywani także, że kolejna odsłona paranormalnej aktywności to wciąż dokument. Muskularny Vin Diesel rozpocznie polowanie na wiedźmy, gdy w tym samym czasie pewna licealistka będzie męczona przez ducha niedawno zmarłego chłopaka. A na koniec w kinie pojawi się harcerski przewodnik jak poradzić sobie w przypadku apokalipsy zombie. Czuj, czuj, czuwaj!

Fantastyka w kadrze

W telegraficznym skrócie o poprzedniej odsłonie Fantastyki w Kadrze:

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Saga Narnii to dość nietypowe dzieło fantasy, gdzie nie uświadczy się ogromnego rozlewu krwi, przemocy i agresji, choć świat ten nie stroni od mroku. C.S. Lewis stworzył swego rodzaju przypowieść w realiach fantastycznych, gdzie wiele zdarzeń i postaci ma charakter alegoryczny i niesie za sobą jakieś przesłanie. Nie jest to tylko lektura dla młodych, ale także rozwijająca książka dla dorosłych. Ekranizacja pierwszego tomu nie tylko świetnie zaprezentowała magię Narnii, ale także zawarła w sobie jego przesłanie. A co o tym wszystkim sądzi Audrey, dowiecie się z jej recenzji, którą w tym tygodniu prezentujemy.

Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #27: Zbuntowana

Dodał: , · Komentarzy: 0

W telegraficznym skrócie o poprzedniej odsłonie Fantastyki w Kadrze:

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Czasem trudno oglądać fantastykę na ekranie, zwłaszcza w przypadku produkcji dla nastolatków pełnych komunałów i znanych zagrywek, przez co zazwyczaj fabuła nie kryje przed nami żadnych zwrotów akcji czy duchowej pożywki dla ludzkiego umysłu. Choć z drugiej strony, może być to stetryczałe spojrzenie mijającego pokolenia. Ale znajdują się osoby, które chcą przekonać się, co dzisiejszej młodzieży w duszy gra, i tą osobą jest Medivh, a źródłem wiedzy o nastoletnim SF druga część cyklu ekranizacji trylogii Veronicki Roth – "Zbuntowana".

Wczytywanie...