Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #3: Cela

Dodał: , · Komentarzy: 0

W ostatniej odsłonie filmowego cyklu GE omawiany był tytuł "Jak we śnie". Nieco alternatywny, surrealistyczny i, rzec można, specyficzny. Tym razem Fantastyka w Kadrze powróci do klasycznego kina fantasy, choć nadal trzymając się na pograniczu snu i jawy.

fantastyka w kadrze, cykl, filmy, seriale

Umysł to całkiem potężny mechanizm i wręcz szkoda, że nie wykorzystywany w 100%. Takie marnotrawstwo. Zwłaszcza gdy spojrzy się na jego najbardziej zagadkową cechę – możliwość kreowania fantastycznych światów. Zupełnie ot tak! Wystarczy zamknąć oczy, ułożyć się do snu i już nasza astralna cząstka przemierza wizje podświadomości. Gorzej, gdy są to makabryczne sceny, pełne przemocy i gwałtu. A łącząc to z naturą psychopaty, w efekcie otrzymuje się całkiem ciekawe podejście do psycho-fantasy.

Nic więcej nie warto mówić, tylko zdradzić, że dzisiejszy film to "Cela".

Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #2: Jak we śnie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dwa tygodnie temu na Game Exe zapoczątkowano nowy cykl środowych recenzji filmowych. Na pierwszy ogień poszedł kolejny sezon "American Horror Story", całkiem ciekawej koncepcji tandemu: Brad Falchuk – Ryan Murphy. Trzecia odsłona może nie zachwyca i nie trzyma w takim napięciu co poprzednie, ale wciąż nie oznacza to, że nie warto rzucić okiem na produkcję stacji FX, ale tego dowiecie się z naszej recenzji.

fantastyka w kadrze, cykl, filmy, seriale

Natomiast w drugim odcinku Fantastyki w Kadrze odejdziemy nieco od typowego kina fantastycznego, pozostawiając na chwilę z boku wszelakie wiedźmy, zombie czy duchy, skupiając się na nieco bardziej wysublimowanym, surrealistycznym kinie. Oczywiście, nie oznacza to, że cykl nie powróci do klasyki. Oj, nie. Zdecydowanie nie. Czasami warto po prostu poznać coś nowego, by dowiedzieć się, czy się to lubi, czy też należy od tego stronić. A tymczasem warto zapoznać się z całkiem przyjemną francuską produkcją – "Jak we śnie".

Fantastyka w kadrze

Prezentujemy nowy cykl na łamach GameExe! Idąc z "dniowym" trendem zapoczątkowanym przez Piątek z eRPeGiem, którego inicjatorem jest Ranger Krzyś, środy ochrzczono dniem filmowym, a dokładniej rzecz ujmując Fantastyką w Kadrze.

fantastyka w kadrze, cykl, filmy, seriale

Co dwa tygodnie właśnie w ten dzień prezentować będziemy recenzje dotyczące szeroko pojętej kinematografii. Filmy i seriale wszelkie fantastycznego pokroju. Te ambitne i nieco mniej. Stare klasyki i całkiem nowe hity. Znane tytuły i szaraczki. Wampirze kino i kosmiczne wojaże. Smoki, elfy, stacje badawcze, surrealizm, romanse, horrory, sensacje, kino akcji. To i wiele więcej w co drugą środę tylko na GE.

Wczytywanie...