CD-Action 3/2022 już w sprzedaży

1 minuta czytania

cd action

W sprzedaży jest już trzeci numer magazynu "CD-Action", który wraz z bieżącym wydaniem mocno zmienia format oraz podnosi cenę. Tym razem w ręce czytelników oddano 164 strony, więc więcej o 42 więcej niż do tej pory. Podwyżka ceny papieru oraz spory wysiłek włożony w rozwój strony internetowej sprawiły, że CDA po uciecze spod topora i cudownym odrodzeniu znów szuka dla siebie szansy na przeżycie. Czy nowy format spełni swoje zadanie?

Jeśli rozpatrywać zmiany jedynie w kwestii czystej ekonomii, to trzeci numer (nie mylić z marcowym wydaniem) będzie od nas wymagał uiszczenia opłaty wysokości 34,50 PLN, co już w szczupłym gronie magazynów o grach jest absolutnym liderem, choć trudno mówić o zaciekłej rywalizacji na tym poletku. Taniej wychodzi wersja cyfrowa, za którą wydawca liczy sobie "tylko" 15 PLN. CDA proponuje nam zmianę formatu poprzez rezygnację z dużej części recenzji, co jest podyktowane niepotrzebnym dublowaniem tego typu tekstów z tymi, które trafiły na stronę internetową. Nowy numer ma ich raptem cztery.

Dużo miejsca zyskała publicystyka, poszerzona o strony uzyskane chociażby poprzez likwidację newsów. Co prawda te ostatnie zawsze cierpiały na poślizgi, ale ktoś słusznie uznał, że do czasu kolejnego numeru (27 czerwca 2022r.) i tak staną się nieaktualne. Znów znajdziemy odnośniki do strony internetowej, przez co należy się zastanowić, na ile CDA nadal chce być czasopismem i czy ta droga, w zamyśle elitarna, forma ma prawo przetrwać na rynku. Czy to jednak nie próba zmiany marki w typowy serwis internetowy?

Komentarze

3
·
Mam całą szafę wypełnioną starymi numerami CD-Action - grubo ponad 100 numerów poczynając od 99' roku. Ze smutkiem stwierdzam, że poziom tekstowy w kwestii recenzenckiej padł na pysk, stąd nie dziwi mnie w ogóle ograniczenie tego formatu. Publicystycznie też są lepsi na rynku (choćby taki "Pixel"), więc nie widzę podstaw wydawać taką kwotę - wolę dorzucić dyszkę i kupić sobie porządną książkę.
2
·
Za tę cenę nie przetrwają.
0
·
Chwila czy oni czasem nie zbankrutowali? XD
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Mikeal dnia wtorek, 12 kwietnia 2022, 19:16 napisał

Chwila czy oni czasem nie zbankrutowali? XD


Zmienił się wydawca.

Przeglądałem dzisiaj w kiosku. W zasadzie nic jakoś szczególnego tematycznie, zważywszy jeszcze na cenę prawie-że-książkową. W internecie jest multum i ciut-ciut dobrych materiałów o grach za darmo. Papier jakiś nieszczególny na mój gust.
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tokar dnia niedziela, 10 kwietnia 2022, 02:09 napisał

Mam całą szafę wypełnioną starymi numerami CDA HD -Action - grubo ponad 100 numerów poczynając od 99' roku. Ze smutkiem stwierdzam, że poziom tekstowy w kwestii recenzenckiej padł na pysk, stąd nie dziwi mnie w ogóle ograniczenie tego formatu. Publicystycznie też są lepsi na rynku (choćby taki "Pixel"), więc nie widzę podstaw wydawać taką kwotę - wolę dorzucić dyszkę i kupić sobie porządną książkę.


Pomyśl jednak, że Pixel to typowo komercyjne wydawnictwo. Tutaj w CD Action masz pewność, że robią to z serca(tak mi się przynajmniej wydaje).
Ja osobiście prawdopodobnie przesiadam sie na internetowe wydanie ale no i tak będę bronił cda.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...