Podsumowanie pięciu lat od premiery BG:EE

1 minuta czytania

Niedawno minęło pięć lat od chwili premiery pierwszej z "odświeżonych" gier na silniku Infinity, za którą stało studio Beamdog. Deweloper na swoim oficjalnym blogu postanowił podsumować swoje doświadczenia przy pracy nad nowymi wersjami klasycznych hitów sprzed lat.

baldur's gate,beamdog

Decyzja o odświeżeniu klasycznego "Baldur's Gate" została przyjęta z pewną nutą podejrzliwości, bowiem za to zadanie zabrało się nikomu nie znane wcześniej Beamdog. Poza tym ruszanie takiej legendy? To nie mogło skończyć się dobrze, jednak Trent Oster na blogu dewelopera postanowił opisać swoje doświadczenia z pracy nad Enhanced Edition. Tamten wpis to także podziękowanie dla samych graczy.

Oster podziękował za zaangażowanie graczy, bez których sam projekt nie miał szans na powodzenie. Beamdog wyszło z tej próby obronną ręką, dzięki czemu powstały inne wersje klasycznych gier, nie wspominając o niedawno ogłoszonym NWN. Wpis na blogu to także okazja do zaprezentowania zwycięzców w konkursach graficznych.

baldur's gate,beamdog

Główną nagrodę zgarnęła powyższa praca, przedstawiająca Dynaheir. Wyróżniono także inne dzieła, zaś wśród nich znalazła się nawet księga z pewnym hasłem, które do dziś wywołuje u mnie uśmiech na twarzy. Deweloper dziękuje za wszelkie prace i na koniec zapowiada patch 2.5 do BG:EE, BGII:EE oraz ID:EE.

Wszyscy oczywiście bardzo się cieszymy z tego, że przyszło nam zapłacić dodatkowo za poprawki, które modderzy udostępnili za darmo. Pamiętamy także o absencji polskiej wersji językowej BGII: EE, gdzie wciąż bez modów nie usłyszymy całej plejady polskich gwiazd.

Komentarze

0
·
W sumie wolałbym dać te pieniądze moderom z polskiego Children of Bhaal bo wydali ogromną ilość świetnych prac i do wersji ee czyniąc je jeszcze lepszymi. Same "nowe" stare gry najlepiej jak już kupować to na promocjach.
0
·
Gdybym był teraz zmuszony kupić wersję od Beamdoga, to bym chyba wolał spiracić tę grę. Jest nie w porządku, że krzyczą sobie dużo więcej kasy za grę którą zrobił ktoś inny i jednocześnie blokują możliwość kupna starszej wersji. Na szczęście już dawno kupiłem wszystkie możliwe gry, na których Beamdog może położyć swe plugawe ręce (Baldur, Planescape, Icewind i NWN).
0
·
Skąd wiadomo że
tylko DnD?

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...