Zdolności specjalne towarzyszy

1 minuta czytania

Dynaheir

Dynaheir posiada zdolność spowolnienia trucizny. Jest to cecha niezależna od jej klasy postaci – maga. Trucizna przestaje działać natychmiast po rzuceniu tego czaru bezpośrednio na postać zakażonego.

Eldoth

Specjalna zdolność Eldotha pozwala mu na stworzenie zatrutych strzał wedle jego unikalnego przepisu. Dokładne dane i charakterystykę strzał zna tylko on sam.

Faldorn

Faldorn, jako zaawansowana druidka, potrafi przyzwać na pomoc moce natury. W tym przypadku może przyzwać strasznego wilka, który będzie chronił ją przed przeciwnikami.

Minsc

Minsc, z powodu swej wyjątkowo wojowniczo usposobionej natury, potrafi wpaść w szał bojowy. Zdolność ta zwiększa jego umiejętności bojowe, jednak, w trakcie trwania szału, Minsc atakuje zarówno swoich przeciwników jak i sprzymierzeńców.

Quayle

Quayle może wykorzystać swą zdolność iluzjonisty i w każdej chwili stać się niewidzialnym. Czar ten nie trwa jednak wiecznie – jego czas działania dobiega końca po dwóch turach.

Safana

Dobra znajomość z przyrodą umożliwia Safanie zauroczenie zwierzęcia, które będzie jej służyć przez 1 turę.

Tiax

Tiax, zgodnie ze swoją mroczną naturą, za wstawiennictwem Cyrica, potrafi przyzwać istotę równie mroczną jak on sam – ghasta, który będzie mu służył przez 10 rund.

Yeslick

Yeslick, jako iż zgłębił co nieco magicznej wiedzy, może rozproszyć niechcianą magię.

Komentarze

0
·
Branwen również powinna być uwzględniona w tym zestawieniu - możliwość przywołania magicznej broni (młota bojowego) 3x dziennie również jest nie do pogardzenia. Owszem, jest to zaklęcie kapłana (którą to profesją nasza towarzyszka się zajmuje) no, ale jednak.
Mam 100% pewności, że miała to w podstawowej wersji BG, nie wiem jak z EE
0
·
W EE ma również, mało tego dochodzą jeszcze umiejętności pochodzące z podklasy Kapłan Tempusa

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...