Guild Wars 2

Dotychczasowe mounty, czyli zwierzaki służące jako środki transportu, mogły się nam już znudzić, stąd ArenaNet proponuje powiew świeżości w sieciowym świecie "Guild Wars 2". Przed wami Warclaw, któremu nie straszne żadne przeszkody.

warclaw,guild wars 2

Na pewno już się zastanawiacie, jak ten uroczy kotek będzie przeciskał się szerokimi alejami Lwich Wrót lub też tropił wrogów w Maguumie. Odpowiedź poznamy już w tym miesiącu, jednak nowy mount jest na swój sposób wyjątkowy, bowiem będziemy z niego korzystać jedynie na mapach trybu World vs World. Czyżby szykowała się kolejna rewolucja w zmaganiu serwerów?

Darkest Dungeon II

Nadchodzi Darkest Dungeon 2!

Dodał: , · Komentarzy: 2

I na razie nie wiele o nim wiadomo. Jedyną wiadomą jest powrót systemu walki z jego najsłynniejszymi cechami i mechanikami, ale po poddaniu go pewnym ulepszeniem/podkręceniom ("tuned-up" jak powiedzieli to przedstawiciele studia). Ze wszystkich pokrytych śniegiem, górzystych krajobrazów przedstawionych w teaserze można wysnuć, że opuścimy przytulne Hamlet w celu walczenia ze złem na szczytach i w jaskiniach gór (i znając inspirację twórczością H.P. Lovecrafta można oczekiwać nawiązań do "W górach szaleństwa"). Zapewniony jest również powrót następujących postaci: Trędowatego, Hieny cmentarnej, Awanturniczki, Zbrojmistrza, Oprycha i Badaczki zarazy.

darkest dungeon,darkest dungeon 2,red hook studios
Męstwo

Męstwo – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
męstwo

Wojna na ziemiach wygnańców rozpętała się na dobre. Młody król Naithar sprzymierzył się z Rhin, przebiegłą władczynią Cambrenu, i razem z nią dąży do całkowitego przejęcia władzy w regionie. Przeciwko sobie mają między innymi znajdującą się na wygnaniu królową Ardanu Edanę i jej sprzymierzeńców, w tym pozornie tylko przeciętnego młodzieńca Corbana.

Brzmi nieskomplikowanie, ale to przecież nie byle jaka wojna. To przepowiadana od dawna wojna bogów i wszystko wskazuje na to, że Naithar i Corban okażą się jej głównymi bohaterami, chociaż obaj mają bardzo mylne wyobrażenia na temat swoich ról w tym spektaklu. A skoro mowa o spektaklu, to ten nie może się obejść bez rekwizytów, takich jak magiczne przedmioty, których pozyskanie może dać jednej ze stron ogromną przewagę. Do tego jeszcze oswojone dzikie zwierzęta i trochę magii, która w odpowiednim momencie w końcu zaczyna działać.

Zaczyna zalatywać sztampą? Może dlatego, że powieść jest sztampowa. Jak z podręcznika dla twórców fantastyki, można odhaczać kolejne punkty z listy. To samo w sobie byłoby jeszcze wybaczalne, gdyby "Męstwo" i ogólnie cała seria wyróżniała się w jakiś sposób spośród zastępu podobnych opowieści. Otóż wyróżnia się. Rozmachem. Tylko czy to aby na pewno pozytyw?

The Bard's Tale IV: Barrows Deep

Czwarta odsłona cyklu "The Bard's Tale" okazała się sukcesem studia inXile, stąd nic dziwnego, że twórcy wciąż dopieszczają swój produkt i zapowiadają, że najnowsza aktualizacja doda sporo świeżości i przerodzi się ostatecznie w Director's Cut.

bard's tale IV

Barrows Deep nie jest produktem bez wad, stąd nic dziwnego, że inXile pracuje nad najnowszym patchem. Oznaczony numerkiem 2.0, przyniesie nam przede wszystkim darmowe DLC, gdzie czeka dodatkowy loch z własną linią fabularną oraz niespotykanymi wcześniej przeciwnikami. Poza tym sporo zmian w balansie rozgrywki, optymalizacji czy grafice. Uzbierało się tego na tyle, by przygotować specjalną wersję gry.

Avengers: Wojna bez granic

Nadchodząca czwarta część filmowego "Avengers" będzie ostatnią, w której ujrzymy Gwyneth Paltrow. Aktorka zapowiedziała, że definitywnie rozstanie się z rolą Pepper Potts. To kwestia wieku, czy też Tony Stark nie będzie potrzebował dodatkowego wsparcia?

gwyneth paltrow

Zapowiedź aktorki o rozstaniu z filmowym uniwersum Marvela nie powinna dziwić biorąc pod uwagę fakt, że na dużym ekranie obok superbohaterów oglądaliśmy ją dość sporadycznie. Paltrow ostatnią "dużą" produkcję u boku Starka zaliczyła przy okazji "Iron Man 3", który pojawił się w 2013 roku. Czyżby 46 lat na karku to za dużo, by pojawiać się w wyczerpujących fizycznie produkcjach?

Star Wars

Na łamach Fanatical powróciła oferta Star Wars Unleashed Bundle, czyli pakietu, w którym znajdziecie kilka starszych gier. Nie ma co jednak patrzeć na datę premiery, bo Moc nadal w nich silna, zaś za całość zapłacicie niewygórowaną kwotę.

star wars bundle

Do sprzedaży powróciła paczka pięciu gier ze świata "Gwiezdnych Wojen", dzięki którym ponownie poczujemy Moc i z mieczem świetlnym w ręku spróbujemy uratować świat. Chociaż każdy z dostępnych tytułów ma na swoim karku kilka ładnych latek, to i tak jest to nie lada gratka dla tych, którzy szukają dodatkowych wrażeń w filmowym uniwersum Lucasa.

Seriale

Netflix żegna się z serialami Marvela

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeśli czekacie na kolejny sezon przygód pani Jones oraz pana Castle, to mamy dla was smutne wieści. "Punisher" i "Jessica Jones" nie doczekają się kontynuacji na łamach platformy Netflix, co jest decyzją łatwą do przewidzenia, ale i tak smutną.

punisher

Jeszcze w styczniu informowaliśmy, że na Netflixie nadal widnieją kolejne serialowe sezony "Punishera" i "Jessica Jones", jednak ostatecznie obie te produkcje podzieliły losy innych produkcji Marvela. Tym samym na Netflixie nie zobaczymy już żadnego serialu z bohaterami należącymi do Walt Disney Company. Kalifornijski właściciel konsekwentnie realizuje swoją taktykę i kasuje rozpoczęte produkcje emitowane u konkurencji.

Inne gry RPG

Chociaż jeszcze na horyzoncie nie widać pełnowymiarowych papierowych przygód Geralta, to możemy spodziewać się uproszczonej wersji, którą każdy miłośnicy świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego będą mogli pobrać nie dość że w tym roku, to jeszcze za darmo.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Taka wersja będzie nosiła podtytuł "Easy Mode", zaś na nasze stoły trafi dzięki firmie R. Talsorian Games. W środku znajdziemy podstawowe zasady oraz uproszczone reguły, dzięki czemu szybko rozpoczniemy swoje przygody w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Co więcej, 24 strony "Easy Mode" będziemy mogli pobrać zupełnie za darmo.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Wojna Krwi z aktualizacją 1.1

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przygody wojowniczej królowej Meve doczekały się nowej łatki, która ma za zadanie naprawić drobne błędy, które napotkamy podczas naszej kampanii. Prócz tego twórcy gry chwalą się dodaniem obsługi tradycyjnego języka chińskiego, co na pewno ucieszy naszych dość dalekich sąsiadów.

wojna krwi

"Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści" dostały nową aktualizację, która poprawia stabilność gry, naprawia pewne problemy związane z zadaniami, jak też oferuje obsługę nowego języka, jakim jest tradycyjny chiński. Fani tego tytułu mogą także pobawić się ustawieniami animacji kart premium oraz uzyskać brakujące trofea w wersji gry na konsole PS4 i Xbox One.

Nomen Omen

Nomen Omen – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
nomen omen

Twórczość Marty Kisiel jest zachwalana przez wielu recenzentów i cieszy się dużą popularnością. Ostatnio coraz więcej się o niej słyszy, a to przy okazji "Toni", a to przy okazji "Pierwszego słowa" – oba tytuły wydano w ubiegłym roku, zaś w marcu ukażą się "Oczy uroczne", trzeci tom "Dożywocia". Tempo pisania – imponujące.

"Nomen Omen" to starsza pozycja, z 2014 roku. Niedawno wznowiona może wydawać się dobrym wyborem na początek. Taka i mi się wydawała, ale jeśli jest reprezentatywna dla książek polskiej pisarki, to pozostałe wolę odpuścić.

Salomea Klementyna Przygoda ma zwariowaną rodzinkę. Chcąc zaznać trochę wolności, zamieszkuje we Wrocławiu, u starszych pań, i tu zaczyna się robić dziwnie. W domu dochodzi do zjawisk raczej paranormalnych, a Salka mieszkanie dzieli z papugą zajadającą wafelki, Royem Keane'em. Sytuacja robi się jeszcze dziwniejsza, gdy bohaterkę próbuje utopić jej własny brat.

Wczytywanie...