WARSAW

Powstanie Warszawskie to kontrowersyjny temat. Niektórzy uznają je za heroiczny zryw, który pomógł Polsce uniknąć wcielenia do Związku Radzieckiego oraz logiczną kontynuację walki podjętej przez Polskę w 1939 roku. Według innych była to bezsensowna walka, która pochłonęła życie wielu młodych ludzi. Chęć stworzenia gry na podstawie tych wydarzeń, dodatkowo z komiksową oprawą graficzną, jest zadaniem dość ryzykownym, grożącym kontrowersjami i masą czarnego PR-u. Panowie z Pixelated Milk nie obawiają się jednak niczego, zabierają się do pracy i obiecują premierę w trzecim kwartale bieżącego roku.

warsaw
Komiksy

Informacja prasowa

Dzielne dziewczyny, kosmiczne babki, nieustraszone damy, brawurowe bohaterki. W lutym br. wydawnictwo Egmont przygotowało wielką gratkę dla wszystkich fanów Uniwersum Marvela, ale i każdej kobiety, która codziennie pokazuje swoje superbohaterstwo. Do księgarń trafiła bardzo kobieca książka – Marvel. Superbohaterki, przedstawiająca uniwersum osobowości, moce i legendarne historie niezliczonych superbohaterek od lat inspirujących całe pokolenia czytelników.

marvel superbohaterki

Marvel. Superbohaterki to doskonały początek – lub dodatek do – biblioteczki każdego miłośnika Uniwersum Marvela. Na kartach książki znalazły się niezwykłe kobiece postacie światów Marvela – Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Ms. Marvel, Spider-Woman, Moon Girl, Silk i wiele, wiele innych.

Komiksy
fujowy żywot

Można pokusić się o sformułowanie, że w pierwszym tomie "Nienawidzę Baśniowa" Skottie Young nie brał jeńców, a już na pewno nie robiła tego główna bohaterka. I tak jest także w kontynuacji zatytułowanej "Fujowy żywot".

Dziewczynka imieniem Gertruda została przeniesiona do Baśniowa, cudownej, kolorowej i zarazem zupełnie pokracznej krainy. Mimo upływu lat nie zmieniła się fizycznie, a szansa na powrót do domu nie przybliżyła się nawet o krok. Czy wątpliwy zaszczyt, jakim było zdobycie tronu Baśniowa, w czymkolwiek pomoże Gertrudzie?

Skottie Young ponownie serwuje historyjkę o poszukiwaniu sposobu na opuszczenie dziwacznego świata i ponownie uprawia żonglerkę motywami, parodiując ograne schematy i niejednokrotnie widziane scenki. Oczywiście miejscami jest to humor całkowicie wtórny względem pierwszego tomu. Bo jak długo bawić mogą kadry, na których ogromny i okrutny stwór najpierw widzi w Gertrudzie łatwą i bezbronną ofiarę, by po chwili zostać rozpłatanym na pół przez jej ostrze i ostatnim tchnieniem wysłuchiwać sarkastycznych komentarzy pod swoim kierunkiem? Odpowiedź brzmi: bardzo długo, ale to jedyne, czym autor próbuje wzbudzić żywsze reakcje.

Guild Wars 2

Arenanet rozstała się z dużą grupą pracowników, co ma być elementem restrukturyzacji w firmie. Sami wiemy, że tego typu działania często prowadzą do upadku, stąd też fani serii "Guild Wars" szybko wyrazili swoje obawy względem sieciowego świata. Czy słusznie?

guild wars,guild wars 2

Twórcy serii "Guild Wars" uspokajają fanów twierdząc, że zwolnienia są jedynie efektem ubocznym planowanej fuzji działu wydawniczego Arenanet oraz NCsoft. Podobno kolejny sezon Living Story pozostaje niezagrożony, płynnie przechodząc do dalszych wydarzeń po dramatycznym "All or Nothing". Tego typu zapewnienia to norma, stąd też Tyrię może spotkać los gorszy niż walka ze Starożytnymi Smokami?

Fallout 76

Powiedzenie, że "Fallout 76" nie okazał się hitem, to niedopowiedzenie. Gra poniosła klęskę na każdym możliwym froncie począwszy od sprzedaży, przez oceny, aż po kontrowersyjne, czasami chamskie zachowanie Bethesdy względem własnych fanów (a czasami po prostu zwykłym pluciem im w twarz). Patche psujące grę, gracze banowani za nic, dołączanie za darmo do różnych gadżetów komputerowych, nim minął nawet rok od premiery – to dopiero wierzchołek góry lodowej. Skoro już wspomniałem o banowaniu za nic, ostatnio gracz, który uczciwie zebrał całkiem znaczne ilości amunicji został zbanowany i uznany przez firmę za oszusta.

fallout 76
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Szefowa Amazon Studios Jennifer Salke wyjawiła podczas rozmowy z The Hollywood Reporter zakres środków ochrony podjętych w celu niedopuszczenia nieuprawnionych osób do zbliżenia się do scenariusza nowego serialu na podstawie "Władcy Pierścieni". Częściowo jednak naruszyła wyżej wspomniane środki, gdyż powiedziała, że studio znajduje się w Santa Monica.

władca pierścieni,amazon
Inne

Festiwal Lampionów na GOG-u

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowy Rok to czas postanowień, wielkich decyzji, świetnych zabaw i wielkich wyprzedaży. Choć dla nas ten czas już się skończył, nie oznacza to wszystkich. W kalendarzu chińskim rozpoczął się nowy rok, który tym razem upłynie pod znakiem świni, co ma oznaczać odważne i trafne decyzje. Steam już dał nam okazję na zabawę, teraz przyszła kolej na GOG-a, który przygotował dla swoich klientów ponad 200 okazji do 85% zniżki.

gog
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Coś się kończy, coś się zaczyna... J.J. Abrams zamieścił na swoim Twiterze wpis oznajmiający zakończenie zdjęć do dziewiątego epizodu "Gwiezdnych Wojen". Film trafi teraz do postprodukcji, gdzie materiał będzie poddawany obróbce, montowany, zostaną nałożone efekty specjalne i wiele innych. Oprócz tego znalazło się tam miejsce na podziękowania dla obsady i wzruszające zdjęcie.

gwiezdne wojny ix,gwiezdne wojny 9
Koło czasu
uta briesewitz

Znana niemiecka reżyserka mająca na koncie pracę przy takich produkcjach jak "Czysta Krew", "Iron Fist" i "Westworld" zajmie się realizacją dwóch pierwszych odcinków "Koła Czasu", adaptacji niezwykle popularnego i jeszcze bardziej dłuższego cyklu książek Roberta Jordana.

Serial będzie dostępny na usłudze Amazon Prime Video w ponad 200 krajach, a długość odcinków będzie wynosiła jedną godzinę. Za produkcje odpowiadają Amazon Studios i Sony Pictures Television , zaś scenarzystą jest Rafe Judkins ("Agenci T.A.R.C.Z.Y.", "Chuck"). Oprócz niego w obsadzie produkcyjnej znajdują się Darren Lemke, Ted Field, Larry Mondragon, Rick Selvage i Mike Weber, oraz wdowa po Robercie Jordanie, Harriet McDougal pomagająca przy konsultacjach.

Iratus: Lord of the Dead
iratus: lord of the dead

W "Iratus: Lord of the Dead" przyjdzie nam się wcielić w tego złego. I w to nie byle kogo, ale tytułowego Iratusa, potężnego nekromantę planującego przejęcie władzy nad światem za pomocą swojej nieumarłej armii. Gdy ze sterami siedzą ludzie odpowiedzialni ze dwie pierwsze gry z serii "Disciples" można oczekiwać wciągającego, mrocznego klimatu i dobrego rozgrywki.

Wczytywanie...