Nadchodzi WARSAW – turowa gra cRPG opowiadająca o Powstaniu Warszawskim

2 minuty czytania

Powstanie Warszawskie to kontrowersyjny temat. Niektórzy uznają je za heroiczny zryw, który pomógł Polsce uniknąć wcielenia do Związku Radzieckiego oraz logiczną kontynuację walki podjętej przez Polskę w 1939 roku. Według innych była to bezsensowna walka, która pochłonęła życie wielu młodych ludzi. Chęć stworzenia gry na podstawie tych wydarzeń, dodatkowo z komiksową oprawą graficzną, jest zadaniem dość ryzykownym, grożącym kontrowersjami i masą czarnego PR-u. Panowie z Pixelated Milk nie obawiają się jednak niczego, zabierają się do pracy i obiecują premierę w trzecim kwartale bieżącego roku.

warsaw

TO TWOJE MIASTO

Wykorzystaj wszystkie znalezione przedmioty, aby składająca się z przypadkowych osób drużyna przetrwała w okupowanej Warszawie i mogła sprostać piętrzącym się przeciwnościom losu.

Opuść swoją kryjówkę by w przeróżnych misjach zadać cios niemieckim oprawcom. Zwerbuj bohaterów o całkowicie różnych profilach i życiorysach – młodzieńców i starców, mężczyzn i kobiety, żołnierzy i cywilów i przeciwstaw się najeźdźcy, który odebrał im rodziny i domy.

warsaw

Gra zaoferuje nam:

  • taktyczną walkę opartą na turach, pozwalającą na granie różniącymi się od siebie klasami z wieloma różniącymi się od siebie umiejętnościami i wymagającą rozsądnego zarządzania dostępnymi zasobami
  • rozbudowany i taktyczny system walki pozwalający na wykorzystanie multum umiejętności, broni i zdolności postaci
  • możliwość poznawania przeszłości i charakterów członków drużyny poprzez wykonywanie kolejnych misji oraz liczne historyczne i fikcyjne wydarzenia pojawiające się podczas ważnych etapów gry
  • możliwość wielokrotnego przechodzenia gry dzięki nieliniowej fabule i rozgrywce
warsaw

TO TWOJA WALKA

Poprowadź do boju oddział złożony z rekrutów sił podziemnych, harcerzy, ocalałych cywili, kryminalistów i przypadkowych sojuszników podczas ich heroicznego zrywu w celu odbicia miasta. Jako członek podziemia sprostaj swoim obowiązkom i postaraj się wykonać rozkazy wysyłające cię na patrole, misje bojowe i specjalne przydziały. Przekonaj napotkane postacie i inne oddziały, aby się do ciebie przyłączyły. Niszcz wrogie patrole, wypełniaj rozkazy i postaraj się zdobyć jak najwięcej zapasów.

Walcz z przeważającymi siłami Nazistów przy użyciu twoich umiejętności, sprytu i działań partyzanckich gdyż tylko one są jedyną bronią przeciwko bezlitosnym i świetnie uzbrojonym oddziałom przeciwników. Stań do niekończącej się wojny i uzyskaj nad przeciwnikami przewagę przy wykorzystaniu osłon, flankowania i odpowiednich zdolności, a wszystko to w turowym trybie walki. Rozwijaj unikalne umiejętności bohaterów podczas starć z wrogami.

warsaw

Wyrusz w zrujnowaną Warszawę w celu zdobycia broni, amunicji oraz zapasów. W twoje ręce zostanie oddany arsenał oddanego z historyczną dokładnością uzbrojenia, mundurów i elementów ekwipunku pozwalających na wyposażenie twoich bohaterów odpowiednio do zaistniałej sytuacji. Zarządzaj swoją jednostką i zaspokajaj potrzeby swoich żołnierzy za pomocą odpowiednich zapasów.

Po starciu musisz wrócić do kryjówki w celu przegrupowania, zaleczenia ran i wypełnienie strat w szeregach. Rozwijaj umiejętności i atrybutu twoich postaci podczas planowania kolejnego ruchu.

warsaw

Źródło: warsawthegame.com

Komentarze

0
·
Wygląda jak plagiat Darkest Dungeon
0
·
Też mam takie wrażenie jakoś.... ^^'
0
·
Da się wygrać?
0
·
Twórcy przyznali się do inspiracji Darkest Dungeon, ale stwierdzili, że nie mają zamiaru przepisywać historii.
0
·
Cooooo to nie "pradawny" zmusił niemców do zostania nazistami :O

Bardzo ciekawe pytanie czy gra zawsze kończy się naszą klęską.... w sumie zakończenie DD też ciężko nazwać pozytywnym.
0
·
"Nie mają zamiaru przepisywać historii" ale mechanika zerżnięta z Darkest Dungeon tak mocno że oprócz grafik i nowych umiejętności nie widzę różnic.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...