Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

Wśród jesiennych nowości Fabryki Kart Trefl-Kraków pojawiły się karty Steampunk, inspirowane estetyką czasów wiktoriańskich i okresu rewolucji przemysłowej. Talia ukazała się w kolekcjonerskiej serii Excellent, znanej z dbałości zarówno o piękny wygląd kart, jak również o ich jakość i trwałość. Stworzeniem klimatycznych ilustracji zajęła się Elwira Pawlikowska.

talia kart, trefl, excellence, steampunk

"Wyobraźcie sobie, że historia potoczyła się nieco innym torem niż w rzeczywistości. Zamiast latać po świecie samolotami, korzystamy ze sterowców; zamiast bić się o ropę naftową, korzystamy z potęgi pary; zamiast rozwijać technologię komputerową – wykorzystujemy osiągnięcia techniczne czasów wiktoriańskich. Jeśli potraficie zamknąć oczy i wyobrazić sobie taką rzeczywistość, to brawo, własnie wkroczyliście do świata steampunku. (...)

Mass Effect: Andromeda

Edmonton, Kanada. Główna siedziba BioWare. Ten sam monumentalny i mroczny biurowiec z początków wieku, co zawsze. Sala konferencyjna, wypełniona arkuszami papieru ze skomplikowanymi prognozami rynkowymi oraz potencjalnymi strategiami. W powietrzu unosi się papierosowy dym, pot leje się ze skoncentrowanych twarzy wytężonych wielogodzinnym myśleniem, a ciężka atmosfera przeżułaby i wypluła każdego człowieka, który nie zjadł zębów w branży elektronicznej rozrywki. W końcu, bogobojne szepty developerów przerywa głośne odchrząknięcie prezesa.

mass effect: andromeda, edycja kolekcjonerska

- Panowie, zbliża się premiera "Mass Effect: Andromeda". Omówiliśmy już wiele aspektów tego projektu, ale pozostała jeszcze jedna istotna sprawa. Edycja Kolekcjonerska. Co do niej wrzucamy. Pomysły – natychmiast!

Po kilku minutach ożywczych konwersacji padły propozycje.

Książki fantastyczne
oksana pankiejewa, przekraczając granice

Książek fantasy opisujących równoległe światy zamieszkiwane przez mniej lub bardziej wymyślne istoty, przepełnione magią i rządzące się różnymi zasadami, jest właściwie nieprzebrana ilość. Motywów i schematów, które się w nich powtarzają, mamy do wyboru trochę mniej, skutkiem czego często przy lekturze towarzyszy mi wrażenie, że już gdzieś to czytałam, że wiem, do czego to zmierza. I wiecie co? Niespecjalnie mi to przeszkadza. Oczywiście nie znaczy to, że rzucam się z entuzjazmem na każdy nieporadnie napisany klon jakiegoś bestselleru, ale lubię od czasu do czasu poczytać na przykład o jeszcze jednym królu martwiącym się o przyszłość państwa, o smoku zagrażającym tej przyszłości i bohaterskiej drużynie, która postanawia ubić gada czyhającego na nieliczne pozostałe przy życiu dziewice. Kiedy więc usłyszałam o serii "Kroniki Dziwnego Królestwa" Oksany Pankiejewej, już po krótkim opisie wiedziałam, że mam prawo liczyć na kilka wieczorów z może mało ambitną, ale za to całkiem przyjemną lekturą.

Czytaj dalej...

Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii

Zapraszamy na Drugą Rudę Mithrilu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Konwent Fantastyki "Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii" to dwudniowa impreza łącząca fanów, sympatyków i miłośników fantastyki, odbywająca się w Rudzie Śląskiej. Zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Klub Fantastyki "Ruda Mithrilu" z Rudy Śląskiej oraz Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, wydarzenie jest kierowane nie tylko do tych, którzy z fantastyką są za pan brat, ale też do tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, a nawet tych, którzy dotychczas tylko o fantastyce słyszeli.

ruda mithliru

Konwent, który już po raz drugi odbędzie się w Rudzie Śląskiej, został zaplanowany na 28 i 29 stycznia 2017 roku i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. W programie imprezy, bowiem, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie zarówno wystąpień i prelekcji znanych pisarzy polskiej fantastyki, cosplayerów i osób ze świata kultury czy mediów, ale też każdy będzie miał szansę wystąpić na scenie, wziąć udział w wielu konkursach i zabawach oraz zdobyć dla siebie trochę mithrilu.

Mass Effect: Andromeda

Uff... zapomnijcie o skąpym w informacje Dniu N7. Szczęśliwie, grudniowe wydanie czasopisma Game Informer nie jest tak oszczędne, jeżeli chodzi o szczegóły dotyczące "Mass Effect: Andromeda". BioWare postanowiło podzielić się z jego redakcją kilkoma ciekawymi detalami, a że dobrych internetowych samarytan nie brakuje wśród prenumeratorów wspomnianego miesięcznika, to także i my, niegodni, możemy rzucić okiem na pierwsze konkretne informacje na temat nowej części kosmicznej sagi.

mass effect: andromeda

Zatem, czego możemy się spodziewać?

The Elder Scrolls V: Skyrim

Tajemnica Rorikstead to prawdopodobnie największa teoria spiskowa fandomu piątej odsłony serii The Elder Scrolls. A przynajmniej najlepiej uargumentowana. Choć w polskojęzycznym internecie trudno natrafić choćby na ślad o niej, hasło "The Secret of Rorikstead" cieszy się znaczną popularnością, o czym świadczą liczne wątki na forach czy filmiki w serwisie Youtube.

skyrim, tajemnica rorikstead

Rorikstead – tej wioski po prostu nie można nie znać. Pierwsze wzmianki o niej słyszymy jeszcze w samym prologu – któż nie pamięta koniokrada Lokira z Rorikstead? W dalszym etapie gry niejednokrotnie pojawi się czy to przy okazji zadań pobocznych, czy to w pieśni barda Mikaela "Ragnar Czerwony". Jednak ze strony graczy ta miła osada spotkała się z licznymi podejrzeniami. Czym są motywowane? W swoim artykule postaram się streścić niejasności tworzące legendę o Rorikstead – wiosce nekromantów oraz czcicieli deadr...

Czytaj dalej...

Mass Effect: Andromeda

Tegoroczny dzień N7, będący cyklicznym świętem fanów serii "Mass Effect", przejdzie chyba bez większego echa, a jeżeli już – będzie mówiło się raczej o rozgoryczeniu graczy. Wielu oczekiwało po tym specjalnym wydarzeniu czegoś wielkiego, a samo studio tylko podgrzewało atmosferę. Jednak nie da się ukryć, że BioWare zaserwowało nam ponownie to samo – kolejny zwiastun z poszatkowanymi scenami, które jakoś niekoniecznie wkręcają nas w tę całą Andromedę.

mass effect: andromeda

Okey. Jest sporo akcji (między innymi możemy zobaczyć, że przyjdzie nam się mierzyć z naprawdę gigantycznymi przeciwnikami, co jest słodkie) i dużo tajemnicy... ale no właśnie, może za dużo? Serio, na tytuł czekam, ale naprawdę przydałby się w końcu jakiś stabilny konkret. Jak nie teraz, to kiedy? Jakoś ciężko mi się strasznie ekscytować czymś, co kolejny raz pozostawia znacznie więcej znaków zapytania niż daje mi odpowiedzi. Raz można, drugi – okey, ale potem... no, proszę!

Inne

W ostatnich miesiącach, jeżeli wspominało się coś o Blizzardzie w kontekście personalnym, to raczej mówiło się o exodusie weteranów niż o ich powrocie. Dziś jest jednak inaczej, ponieważ po ponad 12-letniej przerwie do studia postanowił powrócić jeden z jego legendarnych ojców-założycieli – Allen Adham. To doskonała wiadomość, bo w kręgach branżowych twórca jest uważany za jedną z najbardziej kreatywnych i często wychodzących poza utarte schematy osób. W końcu to on postanowił przekonać Mike'a Morhaime'a oraz Franka Pearce'a do założenia Blizzard Entertainment, a także zaprojektował oryginalną wizję kultowego "World of Warcraft".

allen adham

"Opuszczenie studia było prawdopodobnie najgorszą decyzją w moim życiu. Powinienem wtedy zrobić sobie przerwę, a nie decydować się na taki krok. Od dekady niecierpliwie wyczekiwałem mojego powrotu" – szczerze przyznaje Adham.

Komiksy

Jonah Hex #2: Mściciel – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
jonah hex, mściciel

Esencja dobrego westernu? Pościgi, strzelaniny, hardzi mężczyźni nie stroniący od przemocy oraz przypadkowych potyczek i oczywiście krążący w powietrzu sęp liczący na syty, mięsny posiłek. A wszystko to dopasowane do smętnych pobrzękiwań gitary i szklaneczki pełnej whiskey.

Jonah Hex to heros pod wieloma względami typowy, jeśli spojrzymy na historię westernów. Świetny strzelec, twardziel i samotnik noszący w sobie rozczarowania, jakich przysporzyli mu inni ludzie. Z drugiej jednak strony, ma on wszelkie przywary, które mogłyby go uczynić antybohaterem z krwi i kości – nie waha się przed odebraniem komuś życia, bywa agresywny, alkohol pochłania w hurtowych ilościach, ale i tak kręte ścieżki losu często stawiają go w sytuacjach, w których niejednokrotnie sam zachowuje się jak samotny, mroczny heros, a niekiedy – mściciel.

Czytaj dalej...

Diablo III

Jednym z ciekawszych dodatków, które zostaną wprowadzone do jubileuszowej aktualizacji "Diablo III" jest niewątpliwie zbrojownia. Słusznych rozmiarów szafa znajdzie swoje miejsce koło skrzyni każdego bohatera i pozwoli za pomocą kilku kliknięć myszy diametralnie zmieć styl gry danej postaci.

diablo 3, zbrojownia

W zależności od naszych zachcianek, oprócz szybkiej zmiany ekwipunku, będzie można błyskawicznie przełączyć zestawy umiejętności, moce z Kostki Kanaiego czy legendarne klejnoty. Stąd też, jeżeli w trakcie rozgrywki nasze preferencje ulegną zmianie, a co za tym idzie, konieczne stanie się wybranie nowej strategii, to automatycznie zniknie nam potrzeba kilkuminutowej wymiany ekwipunku i skillów. Niezły pomysł, przyznam.

Wczytywanie...