Ojciec-założyciel studia Blizzard powraca po latach przerwy

1 minuta czytania

W ostatnich miesiącach, jeżeli wspominało się coś o Blizzardzie w kontekście personalnym, to raczej mówiło się o exodusie weteranów niż o ich powrocie. Dziś jest jednak inaczej, ponieważ po ponad 12-letniej przerwie do studia postanowił powrócić jeden z jego legendarnych ojców-założycieli – Allen Adham. To doskonała wiadomość, bo w kręgach branżowych twórca jest uważany za jedną z najbardziej kreatywnych i często wychodzących poza utarte schematy osób. W końcu to on postanowił przekonać Mike'a Morhaime'a oraz Franka Pearce'a do założenia Blizzard Entertainment, a także zaprojektował oryginalną wizję kultowego "World of Warcraft".

allen adham

"Opuszczenie studia było prawdopodobnie najgorszą decyzją w moim życiu. Powinienem wtedy zrobić sobie przerwę, a nie decydować się na taki krok. Od dekady niecierpliwie wyczekiwałem mojego powrotu" – szczerze przyznaje Adham.

Przypomnijmy, Adham opuścił studio w 2004 roku po czterech latach morderczego projektowania gry "World of Warcraft", która potem zrewolucjonizowała cały gatunek MMORPG. Swoją decyzję umotywował chęcią skupienia się na rodzinie, obawiając się konsekwencji, jakie mogłyby wyniknąć w relacjach z nią podczas stresującej i wytężonej pracy przed premierą wspomnianej produkcji.

Adham dostał pod swoją opiekę tak zwany dział "inkubacji", czyli segment trudniący się rozwijaniem nowych oraz perspektywicznych projektów wewnątrz studia. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu i trudno o kogoś bardziej kompetentnego, patrząc na jego zasługi dla branży elektronicznej rozrywki.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...