System Shock

Screeny z System Shock Remasterd

Dodał: , · Komentarzy: 1

Większość starszych stażem i doświadczeniem graczy słysząc nazwę "System Shock" zaczyna się roztapiać z powodu napływu gorących nostalgicznych uczuć. Trudno się im dziwić. Wydane w 1994 i 1999 roku dwie części tej genialnej serii są niebezpodstawnie uważane za arcydzieło elektronicznej rozrywki. Niestety jest jedno ale. O ile druga część zestarzała się z godnością i nawet dzisiaj gra się w nią z dużą przyjemnością, to jedynka....

system shock
Vampyr

Pojawił się gameplay z Vampyr

Dodał: , · Komentarzy: 1

O "Vampyrze" słyszymy regularnie od kilku miesięcy. Jeżeli wszystkie zapowiedzi okażą się prawdziwe gra DONTNOD Entertainment zrobi prawdziwą furorę. Jednak do tej pory byliśmy karmieni głównie okruchami informacji. Na E3 zaprezentowano jednak długi, 15 minutowy film opisujący mechanikę, uniwersum, dialogi i wiele innych. Znajdziecie go w rozwinięciu newsa.

vampyr
Battle Chasers: Nightwar

Nieznana w Polsce seria "Battle Chasers", autorstwa Joe Madureira była niezwykła popularna w USA pod koniec lat 90. Skupiała się ona na próbie powstrzymanie czterech złoczyńców, którzy dzięki wcześniejszym decyzjom jednej z bohaterek uciekli z więzienia i zaczęli siać zamęt oraz pożogę. Aby przywrócić czar tej serii twórcy z studia Airship Syndicate postanowili stworzyć RPG-ową adaptację tej serii.

battle chasers: nigthwar,
Książki fantastyczne
abercrombie, ostateczny argument

Wyprawa pod przywództwem Bayaza spełzła na niczym. Miast broni zdolnej przechylić szalę zwycięstwa w wojnie z Bethodem, nasi bohaterowie zmuszeni zostali powrócić do Adui z niczym. Czy triumf Bethoda pozostaje już tylko kwestią czasu?

Abercrombie po dwóch bardzo dobrych, miejscami tylko nieco rozwlekłych tomach serwuje nam zwieńczenie trylogii w postaci "Ostatecznego argumentu". A warto już na wstępie zaznaczyć, iż kończy z klasą, tworząc najlepszą część cyklu. Pisarzowi udało się ograniczyć największy mankament poprzednich ksiąg – tym razem dłużyzn jest mniej, co dodatkowo zasługuje na odnotowanie z racji, iż mamy do czynienia z najobszerniejszym tomem cyklu, a część tychże fragmentów okazuje się po pewnym czasie dużo bardziej ważka dla fabuły, niż...

Czytaj dalej...

Darkest Dungeon

Darkest Dungeon – poradnik

Dodał: , · Komentarzy: 0
drużyny

Fantazja tłumaczy jest nieograniczona. Mrocznej duszy nocy? Nie wiem o co chodzi. Jakieś nawiązanie? Erudycyjny popis? Nieważne. Przykładowa misja w Norowisku.

Skoro początek gry, to bardzo dobrych błyskotek brak i nie można na nich oprzeć taktyki. Założenie konieczne, bo nie sposób powiedzieć co i kiedy wpadnie nam w ręce. Bierzemy, co jest, by nieco zwiększyć szanse. Jakaś premia do rozpoznania, zaskoczenia i rozbrajania pułapek byłaby cenna. Nie należy jednak bezrefleksyjnie zmniejszać szybkości. Poza rundą zaskoczenia to właśnie szybkość decyduje o kolejności zadawania ciosów. Każda strata może mieć niekorzystne konsekwencje.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne
achaja

Na ostatni tom "Pomnika Cesarzowej Achai" Andrzeja Ziemiańskiego przyszło mi czekać półtora roku. Wieść o zbliżającej się dacie premiery książki niezwykle mnie zelektryzowała. Zdałem sobie jednak sprawę, że nie za bardzo pamiętam, co też działo się w poprzednich częściach. Stwierdziłem, że raz-dwa przewertuję "Pomnik Cesarzowej Achai t.4" i wszystko mi się przypomni. Skończyło się na tym, że przeszło godzinę spędziłem na czytaniu co gorętszych fragmentów, ponownie wciągając się w historię. Jednocześnie jednak odżyły moje obawy związane z jakością zakończenia sagi – uprzednio akcja zdecydowanie parła naprzód, ale próżno było szukać jakichś wskazówek odnośnie konkluzji serii. Miałem również w pamięci fatalny, napisany na kolanie tom 3 oryginalnej "Achai" – czy taki bubel się nie powtórzy?

Czytaj dalej...

Mass Effect: Andromeda

Targi E3 to nie tylko te informacje, które deweloperzy podają oficjalnie podczas konferencji – to również strzępki wiadomości podawanych w rozmaitych wywiadach i bardziej prywatnych rozmowach. Sporo smaczków na temat najnowszego "Mass Effect: Andromeda" można było poznać przeglądając właśnie tego typu rozmowy. Spokojnie, nie musicie robić tego sami, wszystko zebrał jeden z użytkowników forum Reddit. Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu newsa.

mass effect: andromeda
The Elder Scrolls VI

Todd Howard w trakcie wywiadu, który prowadził Geoff Keighley dla streamu "YouTube's Live at E3" potwierdził, że kolejna gra z serii "The Elder Srolls" jest w drodze. Bethesda nie chce jeszcze zdradzić większych szczegółów, zapewniają jednak (jak zwykle), że ich plany są wielkie i odważne.

the elder scrolls, skyrim
Wczytywanie...