Książki fantastyczne

Nagroda Locus 2016 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0

W miniony weekend przyznano nagrodę magazynu Locus, w której nominację przyznawali sami czytelnicy gazety, co tym bardziej powinno być docenione przez wyróżnionych, gdyż vox populi, vox Dei. To także dobra wskazówka dla innych czytelników, czym warto się zainteresować. Przecież coś musi być w danym tytule, skoro spodobał się tak pokaźnej liczbie osób.

nagroda, locus

Liczba kategorii do nagrody jest dość pokaźna. Plebiscyt wyróżnia nie tylko oddzielnie literaturę sci-fi i fantasy, ale także całą otoczkę tego półświatka – magazyny, wydawców, redaktorów, artystów czy literaturę faktu.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach.

Darkest Dungeon

Darkest Dungeon – poradnik

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na koniec, to co najważniejsze, czyli strategia. Jednak zakończenie poradnika nie jest ostatnim artykułem poświęconym tej grze. Jeszcze coś o celu i sensie aktualizacji będzie.

przeraza

Idealny skład nie istnieje. Więcej, każda próba zbudowania go jest poważnym błędem. Doprowadzi, raczej wcześniej niż później, do załamania. Niekoniecznie nerwowego, choć i to może się zdarzyć. Myślę o załamaniu ekonomicznego rozwoju osady i powstrzymaniu na długo (a może i na stałe ze względu na zniechęcenie) szturmów na kolejne poziomy lochów. Trzeba zwracać uwagę na koszty alternatywne, czyli zadawać sobie ciągle pytanie, czy wydawanej kasy (w grze są zasadniczo dwie waluty) nie można wydać lepiej.

Czytaj dalej...

Inne

Kijek Prawdy w Biedronce (i nie tylko)

Dodał: , · Komentarzy: 1

"South Park: The Fractured But Whole" ukaże się dopiero 6 grudnia bieżącego roku, ale trzeba przyznać, że to dobra informacja dla tych, którzy nie zaznajomili się jeszcze z "Kijkiem Prawdy", ponieważ produkcję w wersji pudełkowej będziecie mogli dorwać już w poniedziałek (27.06) w sieci sklepów Biedronka za jedyne 19,99 zł.

biedronka
Crudelis

Crudelis – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nigdy nie miewam dużych oczekiwań w stosunku do gier wykonanych w RPG Makerze, więc uruchamiając "Crudelis" polskiego studia Whiskey Jack Games, nie miałem jakichś ogromnych nadziei na niesamowitą przygodę. Początkowo byłem zaskoczony, jak wysoki poziom prezentuje sobą produkcja, lecz później było już tylko gorzej.

crudelis

Zacznijmy od fabuły. Zostajemy wrzuceni do XIX-wiecznego miasteczka, a dokładniej do domu wynalazcy Henry'ego Shackeltona. Gra zaczyna się w piwnicy, gdzie naukowiec wprowadza ostatnie poprawki do swej tajemniczej maszyny, gdy nagle jego eksperyment zostaje przerwany dziwnymi hałasami na piętrze. Bohater niezwłocznie pędzi po schodach, by sprawdzić cóż to za odgłosy.

Czytaj dalej...

Elex

Nowe screeny z Elex

Dodała: , · Komentarzy: 0

Piranha Bytes opublikowało nowe screeny z "Elex", posapokaliptycznego cRPG. Obrazy pokazuję kolejne malownicze widoczki prosto z planety Magalan. Ale także postaci z kilkoma konfiguracjami ekwipunku – zarówno z bronią palną, jak i białą czy miotaną (kusze i toporki).

elex
Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Gaunter o'Dim przedstawia się jako były obwoźny handlarz lustrami, stad też często tytułuje się mianem "Szklanego Człowieka" lub "Pana Lusterko". Prawdziwa natura tej wybitnej indywidualności długo pozostaje zagadką, jednak najwybitniejszy znawca demonów twierdzi, że jest wcieleniem najwyższego zła, które w wielu światach znane jest pod różnymi imionami. Posiada zdolność kontrolowania czasu, wliczając w to możliwość jego zatrzymania, chociaż na tym umiejętności o'Dima wcale się nie wyczerpują. Bez mrugnięcia okiem zapewnia bogactwo, powodzenie w interesach czy miłości a nawet nieśmiertelność.

gaunter odim

Czytaj dalej...

The Banner Saga 2

The Banner Saga 2 otrzymała survival mode

Dodała: , · Komentarzy: 0

Stoic Studio wydawało dodatek do "The Banner Saga 2". Ma być on całkowicie darmowy i stawiać na survival. Można go ściągnąć za pomocą dowolnego serwisu, z którego kupowało się grę. Survival mode ma się oddzielić od gry, aby skupić się całkowicie na walce. Będziemy mogli stworzyć drużynę herosów i razem z nimi walczyć z 40 falami przeciwników. I pewnie umrzeć gdzieś po drodze. Podejmiecie wyzwanie?

the banner saga 2
Książki fantastyczne

Miasto Wyobraźni – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Poznań jest fantastycznym miastem. Nie ma co do tego wątpliwości, bo jakże mogłoby być inaczej, skoro jest to miejsce corocznej pielgrzymki tysięcy fanów i fanatyków fantastyki wszelkiego rodzaju. A ich celem jeden z najpopularniejszych konwentów w Polsce – Pyrkon. A mimo to z rzadka słyszy się, by to miejsce o unikalnej historii i mentalności jego mieszkańców było tłem dla fabuły fantastycznych książek, nie wspominając o filmach. Jednak od pewnego czasu w rodzimej literaturze pojawił się trend do przychylniejszego spoglądania na lokalne podwórko i wykorzystywania polskich realiów w opisywaniu niesamowitych wydarzeń. Taki literacki patriotyzm to bardzo ciekawy i cenny trend, który warto utrzymać w czytelnictwie, gdyż nadaje zupełnie inny kąt patrzenia na odwiedzane codziennie dzielnice, ulice i punkty architektoniczne naszych miast. A jest z czego czerpać inspiracje, bo nie trzeba wymyślać odległych krain i nadawać im trudnych do wymówienia nazw, gdy interesująca historia kryje się tuż za winklem.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...