Gry planszowe i karciane

Neuroshima: Konwój – recenzja gry karcianej

Dodał: , · Komentarzy: 0
neuroshima konwój

W niniejszym artykule pragnę opisać drugą edycję dwuosobowej gry karcianej pt. "Neuroshima: Konwój", którą niedawno wydało Wydawnictwo Portal. Akcja dzieła Ignacego Trzewiczka rozgrywa się w świecie doskonale znanym z takich produkcji jak "Neuroshima Hex", "51. Stan" czy "Nowa era".

Jako że jest to asymetryczna produkcja, dwójkę graczy czekają odmienne cele. Podczas gdy pierwszy staje na czele zmierzającego ku Nowemu Jorkowi Molocha, drugi dowodzi armią Posterunku, chcącą zatrzymać zbliżającą się inwazję inteligentnych robotów. Jak wygląda samo starcie?

Czytaj dalej...

Warsaw Games Week 2015

Warsaw Games Week – po VIP Day'u

Dodał: , · Komentarzy: 0

23 października 2015 roku. Hala EXPO XXI, Ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, Warszawa. Pierwszy dzień pierwszej edycji Warsaw Games Week za nami – tak zwany VIP Day. Jak to wszystko wygląda? Czy warto wybrać się na któryś z pozostałych dwóch dni (24-25 października)? Zajrzyjcie do rozwinięcia newsa – tam znajdziecie też krótkie wideo podsumowujące.

warsaw games week
Komiksy
okładka

"Rachunek sumienia" to komiks, który zadebiutował wraz z pojawieniem się dodatku "Serca z kamienia" do trzeciej odsłony komputerowych przygód Geralta z Rivii. Wszyscy nabywcy wspomnianego rozszerzenia otrzymali go za darmo i do tego w wersji polskojęzycznej, więc właściwie nie widzę przeszkód, by spokojnie oddać się lekturze i przeczytać te 29 stron. Czy warto poświęcić pół godziny na tytułowy rachunek sumienia?

Wpierw trzeba zaznaczyć, iż jest to historia rozgrywająca się po wydarzeniach przedstawionych w drugiej odsłonie gry.

Czytaj dalej...

Fallout 4

Po co mi płyty, skoro mogę mieć Steama? Po co mi Steam, skoro mogę mieć płyty?

Dla niektórych graczy platformy growe są najświętszą kapliczką gier, dla innych – nie do końca potrzebną platformą, bo "po co każdy ma widzieć w co i ile gram?" Bethesda najwyraźniej nie przejmuje się preferencjami graczy, ponieważ jeżeli będziecie chcieli zagrać z "Fallout 4", nawet posiadając grę na dysku, będziecie przynajmniej część jej musieli ściągnąć przez... Steam.

fallout 4

Te wieści jak większość innych przekazał Pete Hines. Napisał na Twitterze, że gra na płycie będzie zawierała zarówno płytę jak i klucz do aktywacji na Steamie. Płyta ma zawierać "aktualne pliki instalacji". Później jednak dodał, że nie będzie ona jednak zawierać "całej gry".

Guild Wars 2: Heart of Thorns

Guild Wars 2: Heart of Thorns wystartowało

Dodała: , · Komentarzy: 3

Tak jak planowano dzisiaj, 23 października, uruchomiono dodatek do "Guild Wars 2" – "Heart of Thorns". Możecie dzięki niemu wyruszyć po przygodę na nieznanych terenach Maguumy, zagrać nową klasą, a także rozwinąć te istniejące o specjalizacje. Dodatek zmienił też grę dla tych, którzy dodatku nie kupili! Gildie zyskały swoje siedziby, pojawiły się też nowe misje i ekspedycje gildyjne. Poważne zmiany dotknęły też WvW. Więcej informacji o zmianach znajdziecie w patch note.

guild wars 2, heart of thorns

Dzisiaj również w Tyrii rozpoczęło się Halloween z eventem "The Shadow of the Mad King". Przez równe dwa tygodnie będziemy mogli brać udział we wszystkich dedykowanych tej okazji wydarzeniach, jak nawiedzony jumping puzzle, nowy dungeon i Mad King's Labirynth.

Książki fantastyczne

Imperium mrówek – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka

Często pojawiają się dyskusje na temat tego, kto może być bohaterem powieści. Powinien być silny, mądry i wyjątkowy, a może wystarczy tak zwany "everyman"? Chcemy superbohatera czy przeciętniaka? Wolimy nastolatkę od starca lub kobietę od mężczyzny? Bernard Werber postanowił ukrócić te rozważania i postawił na mrówkę, a w zasadzie całą społeczność mrówek. Na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale teraz muszę przyznać, że pomysł okazał się trafiony.

Kiedy znany naukowiec i badacz mrówek umiera, zostawiwszy swój dom w testamencie siostrzeńcowi, rodzina bezrobotnego ślusarza bardzo się z tego cieszy. Jest tylko jedno, drobne "ale". Jonatan Wells nigdy, pod żadnym pozorem nie może zejść do piwnicy.

Czytaj dalej...

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dziki Gon w wersji 1.11 zapowiedziany

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio CD Projekt RED zapowiedziało kolejny patch do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" z numerem 1.11. Jak informuje Marcin Mamot, odpowiedzialny za kontakt ze społecznością gry, aktualizacja w dużej mierze skupi się na zbalansowaniu poziomu trudności w walkach z bossami. Data premiery nie jest jeszcze znana, w przeciwieństwie do pełnej listy zmian, którą znajdziecie w rozwinięciu newsa.

wiedźmin 3: dziki gon
Wczytywanie...