Książki fantastyczne
polaroidy z zagłady, okładka

Samotność bywa pożądana. Ostatecznie zdarza się, iż przychodzi czas, kiedy ma się wszystkich powyżej uszu. Może wystarczyć zamknięcie się w pokoju, mała wycieczka na odludzie. Ale co by się stało, gdybyśmy naprawdę stali się samotni, bez świadomości, że gdzieś jest ktoś, z kim można porozmawiać...? Mniej więcej właśnie o tym traktują "Polaroidy z zagład", które będą miały swoją premierę na Polconie. A tymczasem, już dziś możecie zapoznać się z recenzją tej pozycji, autorstwa niestrudzonej Audrey.

Rzadko czytam autorów polskiego science-fiction, a z twórczością Pawła Palińskiego w ogóle się jeszcze nie spotkałam, a zatem do lektury powieści "Polaroidy z zagłady" podeszłam bez żadnych konkretnych oczekiwań, ale też bez uprzedzeń. I od pierwszej strony była ona dla mnie ogromnym zaskoczeniem.

Czytaj dalej...

Seriale

Co po Daredevilu?

Dodał: , · Komentarzy: 1

W 2015 roku, a dokładnie w maju, czeka nas premiera serialu Daredevil, którego akcja rozgrywać się będzie w uniwersum Marvela. Jednak Ted Sarandos, jeden z szefów platformy Netflix, powiedział w wywiadzie, że Jessica Jones będzie następnym serialem w świecie słynnego studia. na razie jednak nie znamy aktorki, która zagra superbohaterkę. Kogo widzicie w tej roli?

jones, jessica, jones, marvel

Chcecie się dowiedzieć więcej? Zapraszam do rozszerzenia, gdzie pokrótce jest przedstawiona historia Jones, a także trochę o serialowych planach Marvela!

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Już dzisiaj premiera pierwszej polskiej powieści w Uniwersum Metro 2033!

Nareszcie! Jest sygnał z Krakowa! W końcu mamy dowód na to, że także i w Polsce żyją niedobitki po nuklearnej zagładzie... Z nieukrywaną dumą – wraz ze znakomitym autorem, Pawłem Majką – oddajemy w Wasze ręce pierwszą polską powieść w Uniwersum Metro 2033. Czekanie naprawdę się opłaciło. Witajcie w Polsce, w roku 2033...

dzielnica obiecana

(Dmitry Glukhovsky, autor bestsellerów Metro 2033 i Metro 2034 twórca międzynarodowego projektu Uniwersum Metro 2033)

Dwie dekady po Pożodze, globalnej zagładzie atomowej. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy jak dawniej.

Książki fantastyczne

"Miecze dobrych ludzi" w księgarniach

Dodał: , · Komentarzy: 11
miecze dobrych ludzi

Proszę bardzo – tematyka około nordycka z wikingami na czele staje się coraz bardziej popularna. W telewizji mamy rewelacyjny serial History, "Vikings", który z historią ma trochę wspólnego (głównie tło dla fabuły jak świat, zwyczaje, wierzenia, nieliczne zdarzenia i niektóre postacie; sam Ragnar wszak mógł nigdy nie istnieć), ale dostarcza świetnej rozrywki również z elementów fikcyjnych. W grach był "Skyrim", a ostatnio niezwykle klimatyczny cRPG "The Banner Saga". Teraz w książkach zamieszanie ma narobić pierwszy tom "Sagi o Walhalli" szwedzkiego pisarza, Snorri Kristjanssona. Jego książka, "Miecze dobrych ludzi", właśnie trafiła do księgarń nakładem wydawnictwa Rebis.

W sercu tej opowieści o wikingach jest Bitwa. Dwuręczne topory szatkujące ciała. Krew płynąca ulicami miasta. Drakkary tnące fale. Modły wznoszone do starych bogów i Białego Chrystusa. Bohaterowie, zdrajcy – w obliczu ostrza wszyscy są równi.

Rok 996.

Dwuletnia podróż Ulfara Thormodssona i jego młodego kuzyna dobiega końca. Pozostało im do odwiedzenia tylko jedno miasto – Stenvik, położony w zimnym, surowym rejonie w zachodniej Norwegii. To niebezpieczne miejsce i impulsywny Ulfar błyskawicznie wpada w poważne kłopoty. Tajemnicza i piękna Lilja podbija jego serce, lecz aby ją zdobyć, Ulfar musi stawić czoło mieszkańcom miasta wrogo nastawionym do obcych. Prawdziwe kłopoty jednak dopiero się zaczynają...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

dziedzic zaklinaczy

Mam przyjemność poinformować, że Game Exe objęło patronatem czwarty tom "Kronik Dziedziców" zatytułowany "Dziedzic zaklinaczy". Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Galeria Książki 8 października 2014 roku. Wtedy wszyscy fani twórczości Cindy Williams Chima powinni znaleźć w swoich księgarniach jej najnowsze dzieło.

Brutalny atak na dobrze prosperującą komunę Wajdlotów nazwano masakrą z Thorn Hill. Jonah Kinlock przeżył, lecz nie wyszedł z tego bez szwanku: podobnie jak inne ofiary, Jonah ma niezwykłe magiczne moce, które dają mu przewagę nad członkami normatywnych gildii. W wieku siedemnastu lat stał się najgroźniejszym zabójcą w Wilczej Jagodzie, organizacji polującej na niezmarłych, czyli na cienie.

Książki fantastyczne

"Żywe srebro" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
żywe srebro, okładka

Mówiąc o żywym srebrze, na myśl przychodzi mi skojarzenie z rtęcią. Śmiertelnie niebezpieczna (dosłownie!) w swym pięknie substancja, mająca zastosowanie w sztukach alchemii. Ale czy właśnie o nią chodzi w książce pt. "Żywe srebro"? Zapoznajcie się z recenzją Jezida i przekonajcie się sami.

"Żywe srebro" to ambitna w formie powieść historyczna ze sporymi walorami edukacyjnymi. Fantastyki nie sposób się tu doszukać, chyba że obdarzymy tym mianem fikcję literacką, powszechnie obecną w tego typu książkach. Akcja toczy się w całej siedemnastowiecznej Europie – głównie w Londynie i Amsterdamie, ale zahacza również o oblężony przez Turków Wiedeń, a nawet epizodycznie przenosi się za Atlantyk, do angielskich kolonii w Ameryce.

Czytaj dalej...

Dragon Age: Inkwizycja

Punkty BioWare, a zakupy na Origin

Dodał: , · Komentarzy: 1

Po sieci krążą pewne pogłoski o tym, że DLC do gry "Dragon Age: Inkwizycja" będziemy mogli zakupić już za zwykłą walutę, nie zaś za punkty BioWare, tak jak było w przypadku wcześniejszych produkcji.

bioware poitns, ea, electronics arts

Postanowiliśmy zapytać o to u źródła, by potwierdzić lub uciąć domysły. Oto co udało nam się dowiedzieć od supportu Electronic Arts.

Goblikon 2014

Goblikon X – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kameralna impreza. Czy to źle? Z relacji Piastuna wynika, że wręcz odwrotnie! Małe jest piękne. Podobnie jak Racibórz. Goblikon w relacji specjalnego wysłannika GameExe. Wypadałoby sprawdzić.

goblikon

Niedawno wróciłem z dziesiątej edycji imprezy na cześć goblinów. W Raciborzu (bo tak zwie się miejsce, gdzie nasz świat połączył się z wymiarem należącym do niskich, zielonych kreatur) miałem okazję spędzić trzy fantastyczne dni. Chociaż sam konwent miał kameralny charakter, bo uczestników nie było wielu (zjawiło się około 170 osób), nie przeszkadzało to w spędzaniu miło czasu.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

"Miasto zagubionych dusz" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
miasto zagubionych dusz

Serdecznie zapraszam do przeczytania recenzji kolejnego, już piątego tomu serii "Darów Anioła" – "Miasta zagubionych dusz". To najnowsza część cyklu wydana u nas w Polsce. Następnej należy spodziewać się pod koniec września bieżącego roku. Podobnie jak wcześniej za jej wydanie będzie odpowiadało wydawnictwo MAG. Na razie jednak sprawdźmy jak pisarka radzi sobie w odsłonie piątej.

Pamiętacie niezatemperowany ołówek z recenzji poprzedniego tomu „Darów Anioła”? „Miasto zagubionych dusz” sprawiło, że jeszcze tym samym ołówkiem mam ochotę zamordować bohaterkę serii, Clary Fray, aby nie krzywdziła więcej swoimi egoistycznymi pobudkami żadnych postaci. W sumie to mam wrażenie, jakby ona była antagonistą tej części... Czy o to chodziło autorce, cieszącej się za granicą jak i w Polsce dużą popularnością? Raczej nie.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...