Brzmi jak "Pan Lodowego Ogrodu"? Trzeba przyznać, że owszem. W trakcie tworzenia jest kolejna, ciekawie zapowiadająca się polska gra, rozgrywająca się w świecie, łączącym elementy fantasy i science fiction. Pomysł jest o tyle interesujący, że to ludzie występują w roli tych technologicznie bardziej zaawansowanych. Na pohybel obcym-geniuszom!
W czerwcu nakładem wydawnictwa Rebis ukazać ma się pięć nowości książkowych z zakresu fantastyki. W rozszerzeniu newsa znajdziecie ich pełną listę wraz datami premier.
Tales from the Borderlands to przygodówka osadzona w świecie gier Gearbox Software, "Borderlands". Fabuła rozgrywa się po wydarzeniach z drugiej części serii, a jej bohaterami są Fiona i Rhys. Ona jest doświadczoną oszustką, on pracownikiem potężnej firmy, wyposażonym w cyberwszczepy. Opowiadają o zdarzeniach, w których sami brali udział, lecz w ich historii niejednokrotnie pojawiają się pewne nieścisłości. Gracz musi je wyłapać i tak poskładać opowieść w całość, aby dowiedzieć się, co naprawdę się stało.
W przeciwieństwie do "The Walking Dead", gra nastawiona jest na humor. Pojawiają się jednak wybory oraz elementy akcji jak np. sceny strzelania. Poza tym będzie można odpowiednio wykorzystywać zdolności dwójki bohaterów – umiejętność Fiony do perswazji oraz Rhysa do kontrolowania systemów elektrycznych. Za całość odpowiada, oczywiście, Telltale Games.
W sieci pojawiły się dwa zwiastuny nowego serialu FOX, który z pewnością zainteresuje fanów Batmana. Produkcja, licząca 13 odcinków, opowie o młodym detektywie, Jamesie Gordonie, który będzie starał się zaprowadzić porządek w mieście Gotham. Batmana jeszcze nie ma – zamiast niego jest nastoletni Bruce Wayne, który stracił swoich rodziców. Gordon będzie starał się odnaleźć mordercę matki i ojca chłopaka. Ale to nie jedyny wątek serialu; pojawiają się również znane postacie: Człowiek Zagadka, Kobieta Kot, Trujący Bluszcz czy Pingwin. Gotham przedstawi początki ich działalności.
Mam bardzo dobrą wiadomość dla fanów planszówki "Talizman: Magia i Miecz". Jeszcze w tym roku, nakładem wydawnictwa Galaktyka, pojawią się dwa nowe rozszerzenia do gry. Pierwszy z nich nosi tytuł "The Firelands", czyli w tłumaczeniu na język polski – "Ogniste ziemie". Drugi natomiast, "The Nether Realm", można tłumaczyć jako "Niższa sfera".
Gdy nadchodzi noc, we wszystkich miejscach na świecie zło podnosi swój łeb, zagrażając bezbronnym maluczkim, trwożnie przemykającym mrocznymi zaułkami, z nadzieją na doczekanie świtu. Wraz z zapadnięciem ciemności, mistrzowie zbrodni nabierają mocy i pewności, czując się bezkarni i anonimowi. Tak jest wszędzie. Ale nie w naszym mieście.
Nasze miasto, choć nie wolne od zła i zbrodni, pozostaje wyjątkiem. Już od 75 lat naszych snów oraz życia strzeże heros, o jakim nie śniło się nikomu. Strażnik, którego wzrokowi nie umknie żaden cień, czyn ani bandzior. Rycerz, który od dekad budzi strach w czarnych sercach nawet najgroźniejszych potworów.
Tak, drodzy obywatele Gotham. W tym tygodniu na GameExe obchodzić będziemy 75 urodziny Batmana!
Rozpoczyna się "Tydzień z Batmanem", a wraz z nim nasza "wystawa" prac poświęconych Mrocznemu Rycerzowi. W naszej galerii nie skupimy się jednak na przeglądzie koncepcji rysowników DC na przestrzeni dziejów, lecz na rysunkach i obrazach fanów, "amatorów", którzy zawierają w nich częstokroć bardzo ciekawe koncepcje, jakich próżno by szukać w oficjalnych komiksach i publikacjach. Zapraszamy do oceniania i wymieniania się z nami własnymi propozycjami, po 75 latach można przecież nieco poszerzyć horyzonty.
Dziś kończy się Sci-Fi-London 14 międzynarodowy festiwal filmowy skupiający się na gatunku science fiction oraz fantasy w kinematografii. Poza wielkim wydarzeniem w kalendarzach kinomanów, było to także istotny moment dla literatury fantastycznej, gdyż w tym roku właśnie w trakcie tego konwentu filmowego przyznano nagrodę im. Arthura C. Clarke'a, autora takich sag jak "Odyseja kosmiczna" czy "Fontanny raju". Poza samą statuetką autor otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości roku, w którym przyznawane jest wyróżnienie – obecnie jest to 2014 GBP.
Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureat nagrody.
"Czwartego do brydża" zawsze brakowało. Teraz jest kłopot nawet z trzecim. W sieci niby nie ma problemu. Prawie zawsze można zagrać, ale przy okazjonalnym i zapośredniczonym kontakcie tamci ludzie niewiele nas obchodzą. Z wzajemnością. Ich główną zaletą jest to, że – jak na razie – przewyższają sztuczną inteligencję. Niestety, właśnie dzięki temu często grają w coś zupełnie innego...
Kreacje haute couture i sierotka. Komedia romantyczna i trolle. Dwa teksty – "Konfekcja" i "Samotność w sieci?" – o… czymś zupełnie innym (choć trochę i o tym i o tamtym). A poza tym, Moc nadchodzi. Moc serwisowych, chiropterologicznych atrakcji. Zanim bez reszty mrok Was wciągnie – zapraszam do rozmyślań.