Aliens, Trolls & Dragons

Brzmi jak "Pan Lodowego Ogrodu"? Trzeba przyznać, że owszem. W trakcie tworzenia jest kolejna, ciekawie zapowiadająca się polska gra, rozgrywająca się w świecie, łączącym elementy fantasy i science fiction. Pomysł jest o tyle interesujący, że to ludzie występują w roli tych technologicznie bardziej zaawansowanych. Na pohybel obcym-geniuszom!

aliens, trolls and dragons
Książki fantastyczne

Rebis na czerwiec

Dodał: , · Komentarzy: 0

W czerwcu nakładem wydawnictwa Rebis ukazać ma się pięć nowości książkowych z zakresu fantastyki. W rozszerzeniu newsa znajdziecie ich pełną listę wraz datami premier.

rebis
Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

Tales from the Borderlands to przygodówka osadzona w świecie gier Gearbox Software, "Borderlands". Fabuła rozgrywa się po wydarzeniach z drugiej części serii, a jej bohaterami są Fiona i Rhys. Ona jest doświadczoną oszustką, on pracownikiem potężnej firmy, wyposażonym w cyberwszczepy. Opowiadają o zdarzeniach, w których sami brali udział, lecz w ich historii niejednokrotnie pojawiają się pewne nieścisłości. Gracz musi je wyłapać i tak poskładać opowieść w całość, aby dowiedzieć się, co naprawdę się stało.

tales from the borderlands
W grze spotkamy znane postacie. Na screenie Zer0, jeden z szóstki bohaterów "Borderlands 2".

W przeciwieństwie do "The Walking Dead", gra nastawiona jest na humor. Pojawiają się jednak wybory oraz elementy akcji jak np. sceny strzelania. Poza tym będzie można odpowiednio wykorzystywać zdolności dwójki bohaterów – umiejętność Fiony do perswazji oraz Rhysa do kontrolowania systemów elektrycznych. Za całość odpowiada, oczywiście, Telltale Games.

Seriale

Dwa zwiastuny serialu "Gotham"

Dodał: , · Komentarzy: 4

W sieci pojawiły się dwa zwiastuny nowego serialu FOX, który z pewnością zainteresuje fanów Batmana. Produkcja, licząca 13 odcinków, opowie o młodym detektywie, Jamesie Gordonie, który będzie starał się zaprowadzić porządek w mieście Gotham. Batmana jeszcze nie ma – zamiast niego jest nastoletni Bruce Wayne, który stracił swoich rodziców. Gordon będzie starał się odnaleźć mordercę matki i ojca chłopaka. Ale to nie jedyny wątek serialu; pojawiają się również znane postacie: Człowiek Zagadka, Kobieta Kot, Trujący Bluszcz czy Pingwin. Gotham przedstawi początki ich działalności.

gotham
Game Exe

Tydzień z Batmanem czas zacząć!

Dodał: , · Komentarzy: 4

Gdy nadchodzi noc, we wszystkich miejscach na świecie zło podnosi swój łeb, zagrażając bezbronnym maluczkim, trwożnie przemykającym mrocznymi zaułkami, z nadzieją na doczekanie świtu. Wraz z zapadnięciem ciemności, mistrzowie zbrodni nabierają mocy i pewności, czując się bezkarni i anonimowi. Tak jest wszędzie. Ale nie w naszym mieście.

batman, tydzień z batmanem

Nasze miasto, choć nie wolne od zła i zbrodni, pozostaje wyjątkiem. Już od 75 lat naszych snów oraz życia strzeże heros, o jakim nie śniło się nikomu. Strażnik, którego wzrokowi nie umknie żaden cień, czyn ani bandzior. Rycerz, który od dekad budzi strach w czarnych sercach nawet najgroźniejszych potworów.

Tak, drodzy obywatele Gotham. W tym tygodniu na GameExe obchodzić będziemy 75 urodziny Batmana!

Game Exe

Batman Gallery #1

Dodał: , · Komentarzy: 4
batman, tydzień z batmanem

Rozpoczyna się "Tydzień z Batmanem", a wraz z nim nasza "wystawa" prac poświęconych Mrocznemu Rycerzowi. W naszej galerii nie skupimy się jednak na przeglądzie koncepcji rysowników DC na przestrzeni dziejów, lecz na rysunkach i obrazach fanów, "amatorów", którzy zawierają w nich częstokroć bardzo ciekawe koncepcje, jakich próżno by szukać w oficjalnych komiksach i publikacjach. Zapraszamy do oceniania i wymieniania się z nami własnymi propozycjami, po 75 latach można przecież nieco poszerzyć horyzonty.

Książki fantastyczne
nagroda, arthur c clarke

Dziś kończy się Sci-Fi-London 14 międzynarodowy festiwal filmowy skupiający się na gatunku science fiction oraz fantasy w kinematografii. Poza wielkim wydarzeniem w kalendarzach kinomanów, było to także istotny moment dla literatury fantastycznej, gdyż w tym roku właśnie w trakcie tego konwentu filmowego przyznano nagrodę im. Arthura C. Clarke'a, autora takich sag jak "Odyseja kosmiczna" czy "Fontanny raju". Poza samą statuetką autor otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości roku, w którym przyznawane jest wyróżnienie – obecnie jest to 2014 GBP.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureat nagrody.

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #15

Dodał: , · Komentarzy: 1
felietony, filozofia dnia siódmego

"Czwartego do brydża" zawsze brakowało. Teraz jest kłopot nawet z trzecim. W sieci niby nie ma problemu. Prawie zawsze można zagrać, ale przy okazjonalnym i zapośredniczonym kontakcie tamci ludzie niewiele nas obchodzą. Z wzajemnością. Ich główną zaletą jest to, że – jak na razie – przewyższają sztuczną inteligencję. Niestety, właśnie dzięki temu często grają w coś zupełnie innego...

Kreacje haute couture i sierotka. Komedia romantyczna i trolle. Dwa teksty – "Konfekcja" i "Samotność w sieci?" – o… czymś zupełnie innym (choć trochę i o tym i o tamtym). A poza tym, Moc nadchodzi. Moc serwisowych, chiropterologicznych atrakcji. Zanim bez reszty mrok Was wciągnie – zapraszam do rozmyślań.

Wczytywanie...