Książki fantastyczne

Mordimer Madderdin to znana postać z cyklu książek Jacka Piekary, która ostatnio doznaje chyba pierwszych oznak zmęczenia materiału. Niepomna na niepokojące symptomy Fabryka Słów pragnie zachęcić do bliższego zapoznania się z całą serią za pomocą specjalnie przygotowanego trailera.

mordimer madderdin, fabryka słów

Sam pamiętam mój pierwszy kontakt z inkwizytorem i światem, w którym Jezus zszedł z krzyża tylko po to, by ukarać winnych. Jacek Piekara zdołał wykreować uniwersum pełne zła, tortur, ludzkiej chciwości oraz demonów i magii. Na kanwie sukcesu pierwotnej serii, na którą składało się pięć tomów, powstała zupełnie nowa linia, czyli "Ja, inwkwizytor".

Gra o tron

Uwaga na spoilery!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Wszystkie największe koncerny rozrywkowe od kilku tygodni ostrzegają fanów popularnego serialu z piekarni HBO "Gra o tron", aby za wszelką cenę unikać serii powieści napisanych przez nieuczciwego entuzjastę podpisującego się nazwiskiem George R.R. Martin, który napisał pięć tomów, składających się tylko i wyłącznie ze spoilerów dla tego popularnego telewizyjnego show.

Na zdjęciu autor pokazuje nam zapas książek, które czekają na niewinnych, nie spodziewających się niczego fanów serialu.

george r.r. martin

A to nicpoń!

Pathfinder

PT: The Redemption Engine

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawałoby się, że trafienie do Piekła czy też Nieba to bilet w jedną stronę, bez możliwości powrotu. Dla jednych to dobrze, dla innych zupełnie inaczej. Tak z założenia miało być i w tym pokładano wiarę. Tak więc każdy miał świadomość, który uczynek spowoduje otwarcie wrót do jednego z tych miejsc.

pathfinder, piekło, hell, arcydiabły
Osiem arcydiabłów, piekielnych władców

Niestety, ktoś zdołał zaburzyć tę stałość, wykradając dusze z piekielnych ogni, kierując je wprost objęcia niebios. Misja naprawienia tej dysharmonii zostaje złożona w ręce Salima Ghadafara, rahadoumskiego ateisty, zwanego także Kapłanem Niebędącym Kapłanem, który już raz został zwerbowany przez Panią Grobów, Pharasmę, by zapobiec zaburzeniom we wszechświecie.

Środziemie: Cień Mordoru

Cenega Poland poinformowała, że jej plan wydawniczy właśnie został wzbogacony o grę Śródziemie: Cień Mordoru. Tytuł ten pojawi się w angielskiej wersji językowej wraz z polskimi napisami.

shadow of mordor

Middle-Earth: Shadow of Mordor pojawi się nad Wisłą dzięki Cenedze, która poinformowała, że ten tytuł dołączył do oferty wydawniczej firmy. Gra mająca być połączeniem Batmana z Assassin’s Creed pozwoli nam wcielić się w targanego żądzą zemsty Taliona. Główny bohater zrobi wszystko, aby wywrzeć zemstę na winnych śmierci swego syna i żony.

Filmy fantastyczne

Channing Tatum jako Gambit?

Dodał: , · Komentarzy: 2

Channing Tatum w wywiadzie dla stacji MTV zdradził, że bardzo chciałby wcielić się w rolę swojego ulubionego X-mena – Gambita. Aktor przyznał, że poczynił już pewne kroki w tym kierunku.

gambit

Plotki o obsadzeniu roli Gambita przez Tatuma pojawiły się już we wrześniu ubiegłego roku, jednak w wywiadzie dla MTV aktor przyznał, że bardzo chciałby wcielić się w tego konkretnego X-mena. Channing uważa, że postać ta nie określa samej siebie definitywnie jako "dobrej" lub "złej", poruszając się w cienkiej, szarej strefie gdzieś pomiędzy.

Tatum potwierdził, że spotkał się z Lauren Shuler Donner, czyli producentką serii X-Men, zajmującą się również castingiem. Na efekty przyjdzie nam jeszcze poczekać. Bryan Singer zasugerował, że w X-Men: Apocalypse możemy zobaczyć Gambita, chociaż Donner ma nadzieję, że postać ta dostanie zielone światło na osobny film. Póki co jednym Gambitem na kinowym ekranie pozostaje Taylor Kitsch, którego oglądaliśmy w X-Men Geneza: Wolverine.

World of Darkness

World of Darkness anulowane

Dodał: , · Komentarzy: 3

Mamy złe informacje dla wszystkich miłośników Świata Mroku – nie powstanie sieciowa gra RPG World of Darkness, w której mieliśmy się wcielić w członka jednego z wampirzych klanów.

world of darkness

CCP poinformowało o zakończeniu oczekiwania na sieciowe World of Darkness. Twórcy EVE Online porzucają ten projekt mimo faktu, iż firma chwaliła się już jego grywalną wersją. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie to nie tylko koniec prac nad grą, ale także zwolnienia, które objęły 56 osób. CCP niektórym z nich zaproponowało udział w innych projektach firmy, zaś reszta wesprze zespół opiekujący się EVE Online.

Książki fantastyczne

"Odzyskana magia" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, odzyskana magia

Kojarzycie może dylogię "Królotwórca, królobójca?". W świetle kolejnego sezonu "Gry o Tron" można się pokusić o luźne skojarzenie z Jaime Lannisterem, ale zdecydowanie nie o niego tu chodzi, bo przecież Karen Miller nie zamieniła się w George'a Martina. Niemniej, na tych dwóch tomach się nie skończyło, bowiem mamy kontynuację – "Dzieci rybaka", o czym z pewnością musicie już wiedzieć, tym bardziej, że Medivh recenzował "Utraconą magię". Na szczęście, ani myślał poprzestać tylko na trzech pozycjach spod pióra wspomnianej autorki. Dzięki niemu, mam przyjemność przedstawić wam najnowsze dzieło pani Miller – "Odzyskaną magię". Czym tym razem uraczyła czytelników?

Karen Miller przez trzy poprzednie – słusznej objętości – tomy pokazała, że nigdzie jej się z fabułą nie spieszy. Przedłużające się opisy, często traktujące o kompletnie błahych sprawach, odstraszyły niejednego czytelnika. Mnie osobiście rozwlekłość tekstu nie przeszkadzała i z zadowoleniem połykałem kolejne woluminy sagi. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że solidną część "Utraconej magii" stanowił wstęp do czegoś większego.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

"Noc świetlików" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, noc świetlików

Świetliki. Takie małe owady, które w letnie noce rozpraszają mrok. Ot, las, jezioro, ledwo żarzące się ognisko i małe, jasne punkciki, zdecydowanie nie będące iskrami – zapewniam, piękny widok. A tak, robią także za naturalne lampki dla Simów, które i tak trzeba szybko wyrzucić. Ale raczej nie o takich żyjątkach opowiada książka pt. "Noc świetlików. Zdaje się, że prędzej będziemy mieć tu do czynienia z elfami, aniżeli z owadami. Lecz nie do mnie należy wyjaśnianie Wam, co i jak, tylko do Couruna, który zrecenzował tę pozycję. Zapraszam do lektury!

„Noc świetlików” to literacki debiut Elżbiety Rodzeń. Polska pisarka postanowiła w głównej roli obsadzić pacjentkę wielu zakładów psychiatrycznych, która próbuje zagłodzić się na śmierć. Czy uda się jej wyjść na prostą, a przy okazji poznać prawdę na temat swojego pochodzenia?

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

"Światło cieni" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 3
okładka, światło cieni

Na chwilę obecną naukowcy namiętnie poszukują wszelkich możliwych śladów życia w kosmosie. Ba, żeby to tylko śladów życia – istot inteligentnych również. Póki co, wszelkie te działania pozostają bezskuteczne (a może o czymś nie wiem?). Hm, osobiście wolę po prostu zachwycać się pięknem nocnego nieba (o ile przypadkiem księżyc w pełni nie zagłusza go swym blaskiem), aniżeli – na równi z badaczami – zastanawiać się, czy wśród tak odległych gwiazd kryją się jakieś byty. Jeśli zaś pogoda w nocy nie dopisuje – nie ma to jak książka. Ot, chociażby "Światło cieni", które przedstawia całkiem ciekawą koncepcję wspomnianych bytów, przeplatając to całkiem interesującymi wtrętami filozoficznymi i rozważaniami na temat ludzkiej natury. Czy warto po to sięgnąć? Przekonajcie się sami!

Nie odkryję Ameryki, jeśli stwierdzę, że od dawien dawna ludzkość wpatruje się w nocne niebo i łamie sobie głowę nad tym, czy gdzieś – hen, daleko – znajduje się zdatne do zamieszkania miejsce. Ot, druga Ziemia. Oraz, czy kosmos zamieszkują inne inteligentne byty. Nie odkryję również Ameryki mówiąc, że w książkach spod znaku science-fiction oraz przestrzeni pełnej gwiazd i planet, odpowiedź na oba pytania brzmi twierdząco.

Czytaj dalej...

Pathfinder

PAP: Mummy's Mask: Empty Graves

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Osiriońskie miasto Wati było niegdyś pełnym życia ośrodkiem kultury i handlu. Jednak za sprawą Plagi Szaleństwa kilka wieków temu metropolia została opuszczona. Dopiero w następnych stuleciach kler Pharasmy, bogini śmierci i odrodzenia, osiedlili się w tym miejscu i zaczęli przywracać je do życia. Obecnie znaczna część aglomeracji jest już zdatna do zamieszkania, jednak wciąż pewien sektor trapią nieumarli oraz pozostałości po zarazie.

Właśnie w te partie miasta wysyłani są poszukiwacze przygód, by zajęli się odzyskiwaniem terenów w imieniu Pani Grobów. Niestety, w trakcie otwierania jednego z grobowców, Wati zostało zalane przez hordy nieumarłych. Źródłem tej plagi jest pewien nekromanta posługujący się Maską Zapomnianego Faraona, artefaktem umożliwiającym animację zmarłych. Co więcej, maską zainteresowani są również tajemniczy kultyści, którzy wydają się pałać chęcią przywrócenia do życia dawno zmarłego osiriońskiego władcy.

Wczytywanie...