Wrzesień dobiega końca, na ulicach pojawia się coraz więcej zabieganych ludzi, w szkołach nie robi się weselej, na dworze cieplej, a do świąt jeszcze daleko. Jeżeli jedyną rzeczą, która podtrzymuje was przy życiu jest nasz Tłusty Czwartek to odchylcie się spokojnie na krześle, bo dziś mamy dla Was same smakołyki. Dla robaczków książkowych same delicje, do naszego działu dołączają bowiem trzy recenzje: "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny" autorstwa Shasfany, druga już recenzja "Wiedźma.com.pl" jednak tym razem opracowana przez Eni oraz "Nigdziebądź" skrobnięta przez eimyra. Thorin za to opracował dla Was zapowiedź "Mass Effect 2". Do przeczytania za tydzień!
Bardzo miło mi ogłosić, że dzisiejszego dnia na naszym portalu pojawił się kolejny artykuł. Dzięki uprzejmości wydawnictwa superNOWA, nasz redaktor, Tamc., mógł specjalnie dla Was zrecenzować najnowsze dzieło Pawła Ciećwierza, książkę pt. "Nekrofikcje". Jeśli jesteś ciekaw, jakie wrażenie zrobiła na nim lektura, przeczytaj recenzję. Serdecznie zachęcam!
Głównym bohaterem "Nekrofikcji" jest Paul Brighella, posiadający przeciętne umiejętności nekromanta do wynajęcia. Prócz sprzedawania narkotyków i obracania się w towarzystwie zmarłych, istnieje jeszcze jeden nieodłączny element jego życia – tarapaty. Śmiało można stwierdzić, że Brighella urodził się z talentem do wpadania w nie lub postanowił zostać zawodowym kolekcjonerem kłopotów. Albo i jedno, i drugie. Jego historia rozpoczyna się od obietnicy, jaką złożył potężnej wiedźmie, Małgorzacie. Pomimo mrocznego charakteru, Brighella decyduje się spełnić ostatnie życzenie swojej nauczycielki, nie mając bladego pojęcia, w jak wielki wir wydarzeń wpadnie...
Wczoraj Wydawnictwo Portal uraczyło swoich internetowych odbiorców nową odsłoną swojej strony. Wprowadzone zmiany są bardzo duże, ponieważ, jak obiecują, nadchodząca ilość newsów i materiałów jest tak duża, że przerosła stary silnik.
Dodatkowo w ramach nowo powstałych kanałów na Facebooku i Blipie, przestrzegają przed nadchodzącą falą audycji i czatów, o których nowa strona informować. Codziennie.
Pozostaje mi tylko zacytować pierwszą wieść nowego Portalu: "Drżyjcie. Będzie się działo."
Informacja prasowa
"Żmija", najbardziej oczekiwana książka roku 2009, ukaże się 19 października. Andrzej Sapkowski, jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych (ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy, tłumaczenia na prawie wszystkie języki świata, liczne adaptacje komiksowe, filmowe i radiowe, gra komputerowa i wiele prestiżowych nagród) lubi czytelnika zaskakiwać. I tak też czyni tym razem. W swojej najnowszej powieści nie nawiązuje do żadnego z popularnych nurtów fantastyki, nie wraca też do wykreowanego przez siebie wiedźmińskiego never-never landu ani do klimatów bliskiego fantasy Średniowiecza.
Sapkowski jak zwykle uwodzi nas wspaniałym językiem, mistrzowsko tworzonym nastrojem, dbałością o szczegóły i wartką, wciągającą akcją. Linie fabuły misternie splatają się i rozplatają, prowadząc do konsekwentnego, a jednak zaskakującego zakończenia.
"Afganistan – tutaj od wieków ścierały się krwawo armie kolejnych władców dążących do władzy nad światem. Tu walczyli i ginęli najeźdźcy z Macedonii, Wielkiej Brytanii i Rosji. A umierających obserwowały z ukrycia zimne oczy z czarną, pionową źrenicą. Oczy złotej żmii, która jest i której nie ma.
"Żmija" to nowy świat, to zupełnie nowa formuła literacka, zadziwiające połączenie fantasy i realistycznej powieści wojennej...
"Żmija" jest piękna i złowroga..."
Nie tak dawno temu, możne dzielnice szlachty, jak i ciemne alejki dzielnicy portowej obiegła wieść, jakoby na świat mieli przyjść zabójcy królów. Dosyć nieoczekiwane były to słowa, które poczyniły wiele rumoru. Namierzono jednak ludzi którzy – jak sami twierdzą – są odpowiedzialni za rozgłaszanie tych plotek. Przyznają:
"Chcemy pogrążyć świat w anarchii, wszyscy dotychczasowi władcy zginą!"
Więcej jednak informacji się wszyscy spodziewali, i się nie zawiedli. Terroryści ci, którzy nadali sobie nazwę "CDPR", wystosowali pismo do wszystkich Królów tego świata. Kopię zamieszczamy w naszych archiwach królewskich. Dodatkowo magowie nasi zamieścili w naszym "Oknie Wizji Wszelakich" przetłumaczone na zrozumiałą mowę proroctwo o Zabójcach.
Tylko miesiąc dzieli nas od premiery książki Davida Gaidera, głównego scenarzysty jesiennej perełki wśród gier Dragon Age: Początek. A my już dzisiaj możemy przedstawić wam okładkę jej polskiego wydania!
Książka będzie pierwszym tomem całej serii osadzonej w uniwersum Dragon Age. Utracony Tron ma wprowadzić czytelników do świata najnowszego dziecka BioWare.
Informacja prasowa
Już dzisiaj, w salonach Empik, premiera pierwszej części sześciotomowego cyklu Michaela Granta GONE. Zniknęli. W Polsce książka ukazuje się nakładem Wydawnictwa Jaguar.
GONE to swego rodzaju fenomen na rynku wydawniczym. Stworzona przez doświadczonego pisarza, który na swoim koncie ma grubo ponad setkę publikacji, książka spotkała się z zaskakująco szerokim oddźwiękiem wśród czytelników. Zafascynowana stworzonym przez Granta światem pozbawionym kontroli dorosłych, młodzież rzuciła się do klawiatur i zalała Internet falą entuzjastycznych recenzji. Niesterowana odgórnie kampania reklamowa wystartowała sama z siebie i okazała się na tyle skuteczna, by GONE okrzyknięto bestsellerem.
Powieść o współczesnej młodzieży i dla współczesnej młodzieży – tak najkrócej można byłoby opisać książkę Granta. Sposób prowadzenia narracji, kreacja bohaterów, tempo akcji – wszystko to zbliża estetykę GONE do estetyki filmu bądź serialu i sprawia, że po książkę mogą sięgnąć również ci, którzy dotąd nie mieli ochoty na spotkania z literaturą. Porównywana zarówno do „Władcy much” Goldinga, jak i komiksów o X-Menach, seria Granta stanowi dowód na to, że można w zgrabny sposób połączyć ze sobą stare i nowe, klasyczne, ograne motywy oraz pomysły rodem z science-fiction. Sam Stephen King nie krył swojego entuzjazmu, wysyłając do amerykańskiego wydawcy bardzo entuzjastyczny list, w którym oznajmił, że będzie rekomendował GONE jako znakomitą lekturę dla młodego odbiorcy.
Informacja prasowa
Dokładnie za 17 dni, w piątek 9 października o północy, mija termin w zasadzie wszelkich możliwych zgłoszeń, jakich można dokonywać przed Porytkonem.
W tym dniu upływa termin:
- zgłaszania punktów programu,
- zgłaszania się obsługi technicznej, akredytacji i innych form pomocy przy Porytkonie,
- zgłaszania sprzętu udostępnianego na konwent,
- rejestrowania się w formularzu rejestracyjnym (a więc, co za tym idzie, także rejestracji przedpłat i zamawiania koszulek i porytkonowych fartuchów),
- zgłaszania grup i list klubowych.
Zostało jeszcze trochę czasu, tym niemniej warto pamiętać o tej dacie – 9 października, godzina 24.00.
Więcej informacji na stronie Porytkonu 3 1/3.
Po wielu latach walk z poszukiwaczami przygód, którzy zapuszczali się do Jej legowiska, Onyxia powróciła – i jest silniejsza niż kiedykolwiek. Dla uczczenia 5-tej już rocznicy powstania World of Warcraft, Blizzard odnowił rajd "Onyxia's Lair" i umieścił go w łatce oznaczonej numerkiem 3.2.2, która jest gotowa do pobrania już od dziś.
- Walka z Onyxią, będzie identyczna jak z tą na 60 poziomie, tylko odpowiednio dopasowana do 80 poziomu.
- Przedmioty, które będzie można zdobyć, będą bazowały na wyglądzie tych klasycznych.
- Ponadto będzie możliwość zdobycia bardzo rzadkiego mounta "Brood of Onyxia" o szybkości 310%
Pełna listę zmian znajdziecie tutaj.
Wczoraj swoją premierę miała najnowsza, czwarta seria Heroes, znanego u nas jako Herosi.
Serial ostatnimi czasy nie miał się najlepiej. Ostatnie odcinki trzeciej serii zanudziły wielu fanów na śmierć, zaś odejście, potem powrót i znów odejście Bryana Fullera źle wróżyło dla Heroes. Ostatecznie jednak czwarta seria, rozpoczynająca rozdział "Redemption" (odkupienie) została wyemitowana nie w jednym, ale od razu w aż dwóch odcinkach. Dowiadujemy się z nich, że nie tak łatwo porzucić dotychczasowe życie. Do tego zdaje się, iż lubiany przez wielu Hiro umiera... Poniżej trailer promocyjny nowego sezonu "Heroes".