Książki fantastyczne

Wydawnictwo Runa podało ostateczny termin premiery najnowszej książki Anny Brzezińskiej "Letni deszcz. Sztylet". Czwarty tom Sagi o zbóju Twardokęsku ukaże się już w październiku!

letni deszcz. sztylet, okładka

To miała być po prostu grabież jego życia, która raz na zawsze zapewni Twardokęskowi dostatnią starość na południowych wyspach, z dala od intryg bogów i szlacheckiej rebelii. Niestety, zbójca zdążył zasmakować w kompanii szlacheckich panów braci i szczerze podziela ich zamiłowanie do bitki, wypitki i obłapki. Znając zajadłość i dumę swoich nowych kamratów, wie też doskonale, że zechcą pomścić zniewagę i na wieść o zrabowaniu skarbca kapłanów w ślad za złodziejem puści się kilka setek szabel.

Game Exe

Za trzy dni kończy się kolektywny, międzyserwisowy Wakacyjny Konkurs Fotograficzny – Postapo na Wakacjach. Frekwencja powalająca nie jest (czyżby tak trudno było wyszperać kilka zdjęć z wczasów? Nonsens!) i zapewne gwiżdżecie na ten konkurs, toteż przedstawię Wam pokaźną listę nagród, które przejdą Wam koło nosa. Ot teraz ta zła i złośliwa strona mojej duszy, będzie miała diabelską satysfakcje.

Porytkon 3 1/3

Informacja prasowa

Na konwencie Porytkon 3 1/3 odbędą się Mistrzostwa Polski 2009 SW Miniatures. To pierwsza tego typu impreza w Polsce!

Organizatorzy planują osobną klasyfikację dla młodszych graczy (13 i mniej lat), by i oni mieli o co grać. Wśród nagród znajdą się m.in. puchary oraz boostery, w tym z najnowszego dodatku "Galaxy of War".

Turniej w formacie 150 pkt Constructed odbędzie się w sobotę 24 października.

Gry planszowe i karciane

Jeśli chcesz zagrać w gry ich autorstwa, bowiem kowale w ten weekend prezentują planszówki, Wolsunga i Veto na wargamingowych Polach Chwały w Niepołomicach, na rpgowo-fantastycznych Innych Sferach we Wrocławiu oraz na mangowym Nejiro w Lublinie.

wolsung

Na każdej imprezie będzie można nabyć i zagrać w gry Kuźni. W Niepołomiach odbędzie się ponadto turniej VETO.

A na stronie Wolsunga pojawiły się pierwsze zdjęcia podręcznika Wolsung RPG oraz informacja o wysyłce.

Risen

Powitajmy serię "krótkich historii"

Dodał: , · Komentarzy: 1

Bardzo mi miło poinformować, że dzisiejszego poranka na naszej podstronie poświęconej oczekiwanej przez wielu grze, Risen, pojawił się cykl "krótkich historii". Nasz tłumacz, Tamc., przetłumaczył specjalnie dla Was dziewięć interesujących opowieści. Serdecznie zachęcam do czytania!

Wszystkim zainteresowanym polecam również zajrzeć do naszej zapowiedzi gry Risen, w której znajdziecie kilka ciekawych informacji o nadchodzącym tytule. Zapraszam!

Inne

Video Games Live w Polsce!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mające swoje miejsce w Światowej Księdze Rekordów Guinessa za zagranie 43 koncertów gier wideo w ciągu jednego roku "Video Games Live" po raz pierwszy odbędzie się w naszym kraju.

Impreza ta składa się z serii koncertów utytułowanych orkiestr symfonicznych oraz chórów, które wykonywać będą utwory znane z gier komputerowych, takich jak "Diablo", "Warcraft", "Zelda", "Final Fantasy", "Chrono Cross", "Tetris", "Mario", "Contra", "Medal of Honor" i dziesiątki innych. Aranżacjom towarzyszyć będą rozmaite efekty specjalne, gry świateł czy pokazy fragmentów gier ilustrowanych przez muzykę.

Risen

Wygraj gnoma z Cenegą i GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 6

Z przyjemnością ogłaszam, że na łamach GameExe pojawił się kolejny konkurs. Tym razem, dzięki uprzejmości firmy Cenega Poland, do wygrania są dwie figurki przedstawiające gnomy ze świetnie zapowiadającej się gry Risen.

Aby mieć szansę zgarnąć jedną z nich, musisz jedynie namalować lub narysować gnomią wersję dowolnego bohatera z gier cRPG. Macie szerokie pole do popisu, liczymy więc na to, że zaskoczycie nas swoimi pomysłami. ;)

risen, gnom, figurka

Konkurs trwa od jutra, tj. 26 września do 9 października 2009. Ogłoszenie wyników 11 października. Więcej informacji znajdziecie w naszym dziale konkursowym.

Risen

Risen 16 października w Polsce

Dodał: , · Komentarzy: 0

Cenega Poland, wydawca gry Risen na terenie Polski poinformował, że najnowszy twór firmy Piranha Bytes trafi do sprzedaży 16 października w kinowej, polskiej wersji językowej. W zamian za dwu tygodniowe opóźnienie mamy otrzymać bardziej dopracowaną wersję gry.

Dragon Age: Początek

Dzięki studiu BioWare znane jest imię osoby odpowiedzialnej za muzykę w grze Dragon Age: Początek. Jest nią Inon Zur, którego utwory mieliśmy okazję usłyszeć w takich grach jak: Baldur's Gate II: Tron Bhaala, Fallout 3, Prince of Persia czy Crysis.

Obecni na imprezie Night in Fantasia 2009 będą mieli okazję odsłuchać premierowe wykonanie muzyki. Odegrane zostaną wszystkie fragmenty przez Eminence Symphony Orchestra, chór oraz gości specjalnych, wśród których znajdzie się wykonawczyni ballady I Am the One, Aubrey Ashburn.

Ścieżka dźwiękowa będzie również dostępna w dystrybucji elektronicznej od 3 listopada w USA i 6 tego samego miesiąca w Europie. Utwory te znajdą się też w edycji kolekcjonerskiej Dragon Age: Początek.

Konwenty

Porytkon – pierwszy konkurs!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś rozpoczyna się pierwszy konkurs przedporytkonowy. Nagrodą dla zwycięzcy jest podwójna wejściówka na Porytkon 3 1/3. Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na Blog Porytkonu 3 1/3 i za pomocą zamieszczonego tam formularza odpowiedzieć na trzy pytania związane z Porytkonem. Ponoć odpowiedzi na pytania ukryte są gdzieś w notkach na blogu.

Spośród osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi, wylosowany zostanie następnie zwycięzca. Odpowiedzi można wysyłać do środy 30 września, do godziny 24.00.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 1 października wieczorem na Blogu Porytkonu.

Wczytywanie...