Trzynasty Schron

Nowe ciuszki Schronu

Dodał: , · Komentarzy: 3

Stali bywalcy pewnego bunkra przeciwatomowego, zwanego także potocznie Trzynastym Schronem, mogli wczoraj przeżyć niemały szok, a u co wrażliwszych mogło skończyć się nawet zawałem! Co takiego mogło się stać, aby wywołać tak głębokie emocje? Czyżby redaktor naczelny Squonk nawoływał do ogólnoserwisowego pojednania z pewnym znanym wortalem fantastycznym (zwanym zgryźliwie „Plebixem”) i wypowiedział epokowe słowa „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”? No, nie bardzo. To może dumna redakcja postanowiła bić się w piersi i jawnie przyznała, że nowe dziecko Bethesdy – Fallout 3, jest prawdziwym majstersztykiem i znakomitym rozwinięciem niezłego, acz niedoskonałego konceptu ludzi z Black Isle? Pudło. Skoro więc załoga nie zdecydowała się na upublicznienie fotografii z pewnej pieprznej sesji zdjęciowej, to musiało stać się niemożliwe – zmieniono szatę graficzną strony. That’s a bingo!

Dlaczego ta zmiana jest tak zaskakująca? Ponieważ stary i wysłużony telewizorek (przywodzący na myśl pewien „cud techniki” wyprodukowany w ZSRR), trwał już na stronie od… hmm… no w każdym bądź razie od bardzo dawna i zdawałoby się, że jest nie do ruszenia. Ba, w pewnym momencie pojawiła się nawet „Liga Obrońców Telewizorka”, która na każdą wzmiankę o zmianach reagowała bardzo ostro (strajk stoczniowców to przy tym pikuś). No, ale do zmian w końcu doszło, a to za sprawą magicznego trio BeF (projektant)-Hammer-Holden (strona techniczna).

trzynasty schron

Jak się prezentuje nowa szata Trzynastego Schronu? To oceńcie już sami. Ja powiem tylko, że jest o wiele schludniej, przejrzyściej i udało się połączyć tradycję z nowoczesnością.

Natomiast jeżeli chcecie być na czasie z najważniejszymi newsami ze sfery post-apokaliptycznej, a macie ograniczony czas lub dostęp do Internetu, to zapraszam do niedawno uruchomionego SchronoTwittera.

Risen

Wczoraj pojawiły się spekulacje jakoby premiera Risen na platformę Xbox 360 miała być w Ameryce Północnej przełożona na początek przyszłego roku. Dziś te spekulacje zostały potwierdzone przez wydawcę tytułu – firmę Deep Silver.

Podobno premiera gry zostaje odłożona ze względów strategicznych jak i przez kryzys gospodarczy. Jesteśmy jednak pewni, że gra jest naprawdę gotowa i przygotowana do dystrybucji na 2 października na platformy PC i Xbox360 na całą resztę świata.

Filmy fantastyczne

Trójwymiarowy Bagiński

Dodała: , · Komentarzy: 2

Wieść internetowa niesie, że Tomasz Bagiński, znany głównie z reżyserowania nominowanej do Oscara "Katedry", pracuje wraz z zespołem studia Platige Image nad pierwszym w Polsce krótkim trójwymiarowym filmem w innowacyjnej technice stereoskopowej. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane, wiemy jedynie, iż będzie on wyjątkowy ze względu na dystrybucję, a ogólnopolska premiera zapowiadana jest na 1 października 2009. Przedsięwzięcie zrealizowane będzie z finansowym wsparciem marki Lech.

„Mogę zapowiedzieć, że tym razem zaproszę widzów do nowego wymiaru, a projekt dla odmiany będzie dostępny w sieci” – komentuje reżyser.

Game Exe

Wywiad z Aleksandrem Kowarzem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo miło mi poinformować, że na naszym portalu pojawił się właśnie następny tekst. Nie spodziewajcie się jednak kolejnej recenzji tudzież poradnika, bowiem dziś możemy gromkimi brawami powitać wyjątkowy wywiad z Aleksandrem Kowarzem, który udało się przeprowadzić naszej redaktorce, Ati. Jeśli chcecie poznać prawdę o autorze książki pt. "Rydwan Bogów", bierzcie się za czytanie. Gorąco polecam!

Windchaser

Pragnę uroczyście ogłosić, że dzisiejszego wieczora wyraźnie powiększone zostały zasoby naszego portalu, bowiem widoku światła dziennego doczekała się podstrona poświęcona niedawno debiutującej na polskim rynku grze "Windchaser". Trójka członków załogi Game Exe, Ammon, Valandil Falassion oraz Tamc., podróżowała ostatnie dnie i noce powietrznym statkiem, by przygotować specjalnie dla Was cały wachlarz ciekawych artykułów. Wspaniały jej wygląd zawdzięczamy naszemu tajemniczemu grafikowi.

Na podstronie o grze "Windchaser" znajdziecie wszelkie opisy głównych bohaterów, świata i przeciwników, interesujące poradniki, które pozwolą Wam postawić pierwsze kroki podczas rozgrywki, dokładnie opisane style walki czy szczegółowo scharakteryzowane pokłady Wichrołapa. Serdecznie zachęcam do czytania!

Guild Wars: Factions

Platynowe "Guild Wars: Eye of the North"

Dodała: , · Komentarzy: 1

O "Guild Wars" słyszał już chyba każdy, więc uważam, że gry przybliżać nie muszę. Co więcej – wielu pewnie ucieszy fakt, iż do sprzedaży trafił dodatek "Guild Wars: Eye of the North" wydany w "Platynowej Kolekcji".

guild wars eye of the north, guild wars, platynowa kolekcja, okladka

Jest to pierwszy dodatek do gry, dlatego wymaga zainstalowanej przynajmniej jednej gry z serii "Guild Wars". Wszystkie trzy "Prophecies", "Factions" oraz "Nightfall" również są dostępne w Platynowej kolekcji. GW:EN to 18 dużych, wielopoziomowych lochów, 150 nowych umiejętności przeznaczonych dla wszystkich 10 profesji, 10 nowych bohaterów, 40 nowych rodzajów uzbrojenia, a także wiele innych przedmiotów, broni i tytułów. W zestawie znajdzie się również profesjonalny poradnik do gry. A wszystko to w sugerowanej cenie 69,90 zł.

Książki fantastyczne

Zmarł Wojciech Świdziniewski

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wczoraj w wieku 34 lat zmarł Wojciech Świdziniewski – polski pisarz fantasy, felietonista, nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla w 2002 r. za opowiadanie "Murarze".

wojciech świdziniewski

Wojciech Świdziniewski urodził się 26 lipca 1975 r. w Białymstoku. W 1999 r. swoim opowiadaniem "Konsekrowany" brawurowo zadebiutował na łamach "Nowej Fantastyki". Jego nietuzinkowe teksty takie jak "Dziesiąty szczur", "Emerytura" czy "Policzcie piramidy" publikowane były najczęściej w czasopiśmie "Science Fiction". Zmarł miesiąc przed premierą swojej pierwszej powieści – "Kłopoty w Hamdirholm".

Risen

Risen ukończony

Dodał: , · Komentarzy: 0

O godzinie 11 Piranha Bytes poinformowało na swoim oficjalnym blogu, że prace nad Risen zostały oficjalnie zakończone. Premiera gry ma odbyć się 2 października bieżącego roku.

Dodatkowo pojawił się także kolejny screen z gry, przedstawiający bohatera w walce z prześliczną poczwarą.

Karos Online

Święte mounty w Karos Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ujawniono nowe informacje o nadchodzącej grze MMO – Karos Online. Po Flettcie, rzemiośle i PvP otrzymaliśmy więcej informacji o wierzchowcach (mountach). Poniżej prezentujemy wam screenshoty dwóch z nich, Wilka i Smoka:

Karos OnlineKaros Online

Wierzchowce przywołuje się za pomocą specjalnego naramiennika, który możemy kupić lub zdobyć jako nagrodę. Gracze będą mieli możliwość dwukrotnego ulepszenia swoich mountów, dzięki czemu będą wyglądały potężniej i będą szybsze. Więcej informacji jak zwykle znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Książki fantastyczne

"GONE" przedpremierowo na kanale YouTube

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Premiera "GONE" Michaela Granta coraz bliżej... Już 23 września, w środę, książka pojawi się w salonach Empik. Wydawnictwo Jaguar wraz z Grupą Exception mają przyjemność zaprezentować polską wersję trailera promującego tytuł.

Zachęcamy do rzucenia (łaskawym) okiem!

Wczytywanie...