Filmy fantastyczne

Powrót do miasteczka Silent Hill

Dodał: , · Komentarzy: 6

Roger Avary oraz Samuel Hadida ze studia Davies Films pracują nad drugą częścią opartego na serii gier video filmu Silent Hill.

silent hill

Jak wynika z ostatnich informacji, wymienieni panowie pracują już nad scenariuszem. Sequel ma powstać w tym samym studiu, w którym wyprodukowano pierwszą część. Nadal nie wiadomo jednak, czy reżyserem ponownie będzie Christophe Gans. Wydaje się jednak, iż tak właśnie się stanie, jakoby od obecności Gansa swój udział uzależniał Avary.

Prace nad filmem mają rozpocząć się tuż po zakończeniu kręcenia Resident Evil 4. Silent Hill 2 pojawi się zatem jeszcze w tym roku albo na początku 2010.

Inne

Q-Workshop wyda kości do "Arkham Horror"

Dodała: , · Komentarzy: 6

Pięć kości w oryginalnych wzorach oraz ze specjalnymi oznaczeniami przy "5" i "6" w postaci Znaku Starszych – tak będzie wyglądał zapowiedziany przez Fantasy Flight Games i Q-Workshop zestaw kości do gry planszowej "Arkham Horror". Komplet będzie licencjonowany i oficjalny. Premiera kości planowana jest na grudzień tego roku.

kości, q-workshop, arkham horror
Star Wars

Opcja darmowego przenoszenia postaci między serwerami w Star Wars Galaxies sprawiła, iż wiele miast opustoszało. Szefowie gry nie widzieli sensu utrzymywać "wymarłych" lokacji, dlatego począwszy od 15 listopada zostanie zamkniętych 12 serwerów, w wyniku czego tylko 13 pozostanie nadal dostępnych.

star wars, star wars galaxies

Na osłodę graczy pozostaje przedłużenie możliwości darmowego przenoszenia postaci między serwerami właśnie aż do 15 listopada.

Inne

Project 2027 w fazie Alpha

Dodał: , · Komentarzy: 0

Project 2027 przez długi czas wydawał się niemal skończony. Z najnowszych informacji wynika jednak, iż nadal brakuje kilku map, jak też tekstów i dialogów. Wielu zapyta jednak – czym jest Project 2027?

Chodzi tu oczywiście o modyfikację do gry Deus Ex. Będzie to prequel, który umożliwi nam wcielenie się w najemnika/hakera, który poszukuje informacji o bliżej nie określonym projekcie Titan. Cała fabuła ma być nieliniowa i zostanie rozdzielona pomiędzy cztery akty. Każdy z nich kładał się będzie z od 2 do 4 lokacji. Odwiedzimy m.in. odwzorowane ze zdjęć i planów Moskwę oraz Paryż.

Więcej o tej modyfikacji możecie przeczytać na oficjalnej stronie projektu.

City of Heroes

W końcu na serwerach pojawiło się długo oczekiwane uaktualnienie do City of Heroes. Issue 16: Power Spectrum, bo to o nim mowa, dodaje do dyspozycji graczy możliwość zmiany koloru ich... mocy.

city of heroes, issue

Może się to wydawać dziwne, ale najwidoczniej twórcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom graczy. Dodatkowo pojawiły się nowe animacje w trakcie walki a nowe moce już zostały dopasowane do wymagań tego rozszerzenia.

Dokładną listę nowości znajdziecie w tym miejscu.

Inne

True Blood Game?

Dodał: , · Komentarzy: 0

True Blood, u nas serial znany jako Czysta krew, to już wkrótce zastrzeżony znak towarowy. Złożono już podanie w tej sprawie. Co to oznacza dla fanów tego serialu z wampirami dla dorosłych?

Dysponowanie prawami do marki pozwala na tworzenie "aparatury rozrywkowej oraz gier przystosowanych do użytku z odbiornikami telewizyjnymi i monitorami komputerowymi, a także gier wideo, gier komputerowych, płyt z grami wideo, kartridży z grami wideo, kaset z grami wideo, przenośnych urządzeń do gier, gier, sieciowych gier i elektronicznych gier". Czyżby wkrótce dane nam było posmakować wirtualnego "True Blood"?

true blood
Filmy fantastyczne

Stargate Universe na AXN?

Dodał: , · Komentarzy: 1

Na stronie głównej stacji AXN pojawiła się sonda dotycząca nadchodzacej nowej serii Gwiezdnych Wrót od podtytule Universe.

Chcesz, aby serial był pokazywany w Polsce? Oddaj swój głos – może dzięki niemu polscy fani będą mogli śledzić losy nowych bohaterów na statku Pradawnych. Być może stacja pokusi się o kolejne takie akcje i widząc duże zainteresowanie będzie pokazywać nowe seriale bez tak dużego poślizgu w czasie.

Inne gry RPG

Wolsung: Magia Wieku Pary już w druku

Dodała: , · Komentarzy: 0

Jak donosi Kuźnia Gier do druku trafił dziś podręcznik Wolsung: Magia Wieku Pary.

Z tej okazji na oficjalnej stronie gry pojawił się pierwszy tekst w nowej serii "Pamiętniki projektanta".

wolsung, wolsung: magia wieku pary, rpg, okładka

"Ponad rok temu, gdy zdecydowaliśmy się, że wydajemy Wolsunga pod szyldem Kuźni Gier, gra miała za sobą już ponad siedem lat testów. Byliśmy pewni, że to jeden z najfajniejszych światów, w jakich przyszło nam grać i że chcemy się nim z wami podzielić. Wiedzieliśmy też, że stoi przed nami bardzo trudne wyzwanie – zaprojektować mechanikę, z której będziemy zadowoleni. Oj – pomyśleliśmy – będzie ciekawie..."

Zapraszamy do lektury!

Faerun

Faerun Game News!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tajemniczy, magiczny wybuch w centrum lasu na długo zmącił spokój sennego miasteczka Askavar. Miejscowi magowie prześcigali się w zapewnieniach, że to nie oni i rzucaniu podejrzeń na swych rywali. Wyglądało jednak, że to rzeczywiście żaden z nich.

Zdesperowany król wysłał prośbę o pomoc do najbliższego sojusznika, Wrót Baldura. W odpowiedzi, z owego miasta zaczęły nadpływać małe grupki wiecznie gotowych do akcji poszukiwaczy przygód. Niewielu jednak z tych, co wyruszyli, miało dotrzeć do źródła problemu. Na drodze czekały różne przeszkody – od gęstej, dziewiczej roślinności, przez dzikie bestie, po plemiona dzikich elfów, zawracających wszystkich do domu. Ktoś jednak dał radę. Czego się dowiedział? Co zobaczył? Może czas, abyś przekonał się o tym sam!

W tym samym czasie, we Wrotach zagnieździł się nowy mieszkaniec, z gatunku tych, których niechętnie widuje się gdziekolwiek. Kim jest, jakie są jego możliwości i co najważniejsze, do czego dąży? Twoja w tym głowa, by się dowiedzieć. O ile oczywiście, nie dasz się przestraszyć...

Faerun Game

Wczytywanie...