Aion

Nasz dział zapowiedzi wzbogacił się dziś o kolejny artykuł, tym razem poświęcony grze Aion: The Tower of Eternity. Jeśli jesteście ciekawi jakie informacje ma Wam do przekazania nasz redaktor Dany, zapraszam do czytania.

Aion to najnowsza gra MMO produkcji NCSoft, która przeszła beta testy w Korei, a już za kilka dni wychodzi na rynek. Historia świata w niej opisanego jest naprawdę rozległa i ciekawa, a wydarzenia w grze będą na niej w całości oparte. Do wyboru mamy dwie rasy, Elyos i Asmodian, zamieszkujące inne części świata Atreii, różniące się kulturą, historią, zwyczajami, a jedynie posiadające wspólnych przodków – ludzi. Jedni żyli w świetle, drudzy przez wieki byli zatopieni w ciemności. Miało to wpływ na ich wygląd. Elyos przypominają anioły, z jasną karnacją i oczami. Żyją w dobrobycie i są lekko aroganccy. Natomiast Asmodian są odważną rasą, zahartowaną przez chłód ciemności. Ich skóra stała się ciemna, oczy jarzą się bladym światłem, a sami przypominają wampiry lub Anioły Ciemności. Wybrańcy tych ras, Daevy, posiadają skrzydła, pozwalające im latać.

Game Exe
córki graala, okładka

Córki Graala – konkurs uważa się za rozstrzygnięty!

Bardzo miło mi ogłosić, że konkurs ten cieszył się tak wielką popularnością, iż komisję do sp. losowania nagród rozbolała głowa od natłoku zgłoszeń. Cieszył nas fakt, że w szranki stanęły całe rodziny, bracia z siostrami, żony z mężami, bracia z braćmi, kuzyni z pociotkami, stryjowie, bratankowie i zięciowie.

Ale ale! Nie odbiegajmy od tematu! Zwycięzca jest tylko jeden a jest nim... wyniki w rozwinięciu newsa.

Konwenty

Bachanaliowy konkurs konstruktorski

Dodał: , · Komentarzy: 0

Coś dla ciała, coś dla ducha, coś dla umysłu. A jeśli dla umysłu to nie ma jak konstruowanie. Drogich kolegów konstruktorów i majsterkowiczów zapraszamy na konkurs konstruowania niesamowitej maszyny, której zadaniem będzie wykonywanie… niczego. Trochę części do budowy maszyny udostępnimy, ale zachęcamy żeby przywozić także swoje elementy. Podczas finału konstruktorzy będą musieli przedstawić swoje maszyny i szczegółowo opisać czego one nie są w stanie zrobić. Zapraszamy!

Więcej informacji o Bachanaliach Fantastycznych 2009 znajdziecie na oficjalnej stronie konwentu.

Porytkon 3 1/3

Porytkon zdradza szczegóły programu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Na stronie sosnowieckiego konwentu Porytkon 3 1/3 pojawił się przegląd i opisy ponad 20 wybranych punktów porytkonowego programu. Z każdego bloku tematycznego ujawniono ich kilka.

Rozrzut formy i treści jest ogromny – od przedstawienia teatralnego "Stepy rohańskie" (parodii trzeciej księgi "Władcy Pierścieni") w wykonaniu Teatru "Co? Jak. Aha." z Miejskiego Domu Kultury "Ligota" w Katowicach, przez prelekcję Marcina Przybyłka o różnych eksperymentach psychologicznych, aż do przeglądu japońskich boysbandów w wykonaniu Avalii i Dwukwiatka i konkursu na znajomość muzyki z anime, prowadzonego przez Tenchiego.

Chłopaki z bloku postapokalipsy i ASG szykują m.in. LARPa dla prawdziwych twardzieli "Rosyjska Ruletka II" i test, w którym można sprawdzić, jakie ma się szanse w starciu z armią żywych trupów. Ekipa Rangers of the North przygotowuje m.in. klimatyczne LARPy "Farma Ż.L." i "Garnizon", a także konkursy i prelekcje dla RPGowców oraz twórców LARPów.

Aby przejrzeć listę i opisy ujawnionych dziś punktów programu, zajrzyj na stronę Porytkonu, do działu "Program".

Filmy fantastyczne

"The only mission is survival"

Dodał: , · Komentarzy: 0
gwiezdne wrota, nowa seria, star gate, stargate, universal

W sieci pojawiła się video relacja z procesu powstawania serialu Stargate: Universe. W filmiku usłyszymy również aktorów (Lou Diamond Phillips, Robert Carlyle, David Blue, Brian J. Smith, Ming-Na, Jamil Walker Smith, Elyse Levesque) wypowiadających się na temat nowej serii Gwiezdnych Wrót.

Dla przypomnienia o czym traktuje nowa seria:

Po tym jak zostaje odkryta tajemnica dziewiątego chevronu, przez wrota zostaje wysłana drużyna, która trafia na bezzałogowy statek zwany "Destiny", wysłany przez Pradawnych w podróż po wszechświecie, z misją rozsiewania sieci gwiezdnych wrót w różnych galaktykach. Był to ich wielki eksperyment, który jednak nie został skończony, gdyż Ci go porzucili i zaczęli prace nad ascendęcją.

Wspomniana relacja znajduje się w rozwinięciu newsa.

Aion

Aion już sukcesem?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Véronique Lallier z NCSoft poinformowała, iż Aion zanotował 300 tysięcy aktywnych pre-orderów. Zastrzeżenia budzić może jedynie fakt co mamy rozumieć pod pojęciem "pre-order".

Równie dobrze może chodzić o sprzedawany także w Polsce płatny dostęp do bety gry, co nie jest jednak równoznaczne z zakupem pełnej wersji. Pre-order już 18 września ma zapewnić dostęp do serwerów gry.

Przypomnijmy, iż Aion wpierw wystartuje w USA (22 września), aby trzy dni później zawitać do Europy. Wtedy będziemy mogli wybrać serwery angielskie, niemieckie i francuskie. Co więcej, wersja amerykańska będzie zaktualizowana od razu do wersji 1.5 w stosunku do tej, która ukazała się już w Azji. Wraz z przedpremierowym dostępem do tytułu pojawi się kilka sond dla fanów. Ich celem będzie ułatwienie wyboru serwera dla osób z innych regionów.

Dungeons&Dragons

Galeria z Dungeon Master's Guide 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wizards of the Coast przygotowało galerię z wydanego w tym miesiącu Dungeon Master's Guide 2, czyli kolejnego narzędzia dla Mistrzów Gry czwartej edycji systemu Dungeon&Dragons.

Pod przewodnictwem Jona Schindehette'a powstało wiele naprawdę udanych grafik, które za darmo możemy podziwiać pod tym adresem. Poniżej kilka przykładowych prac. Szkoda, że ten podręcznik ani jego poprzednia część nie doczekały się jeszcze polskiego wydania.

dungeondungeondungeon
Diablo III

Umiejętności Diablo III i porównania z WoW

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnym forum Diablo III Community Manager – Bashiok poinformował o pewnym, lekko niepokojącym fakcie dotyczącym umiejętności, które będziemy mogli rozwijać w Diablo III. Otóż każdą z rozwinąć będzie można zaledwie o 5 punktów od poziomu początkowego. Na szczęście poprzez odnajdywanie odpowiednich przedmiotów czy wykonywanie zadań będzie można "odblokowywać" te z umiejętności, które gracz będzie chciał podnieść na wyższy poziom.

Odniósł się również do komentarzy fanów, którzy zarzucają twórcom, iż przekalkowują pomysły z WoW i wcielają je do Diablo III. Komentarz ten możemy zobaczyć na wyżej wspomnianym oficjalnym forum.

Karos Online

Górnictwo i rybołówstwo w Karos Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

NHN opublikowało więcej informacji o swojej najnowszej produkcji MMO: Karos Online. Najważniejszą z nich jest ciepłe przyjęcie przez beta testerów i ich liczne sugestie oraz propozycje, które zostały zebrane i będą wprowadzane do gry.

Oprócz tego pojawiło się więcej informacji o dwóch ważnych aktywnościach w grze – górnictwie i rybołówstwie. Gracze uzbrojeni w kilofy i wędki będą mogli pozyskiwać cenne materiały, które będą mogli sprzedać lub użyć do tworzenia przedmiotów w grze. Więcej informacji o Karos Online znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Książki fantastyczne

Nowa "Nacja" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mógłbym zacząć tego newsa od przydługiego wstępu, opisującego zarówno sylwetkę, jak i ogół twórczości tego autora. Mógłbym zacząć wymieniać co głośniejsze jego książki, tytuły serii. Pewnie warto byłoby dodać też informacje na temat wszystkich nagród, jakie ta osoba dostała w ciągu swojego życia. Nie zrobię tego jednak, a zamiast tego napiszę po prostu o kogo tu chodzi. Terry Pratchett. Nic więcej nie trzeba dodawać, prawda?

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebis nasz redaktor Valandil Falassion sporządził recenzję najnowszej książki Terry`ego pt. "Nacja". Gorąco zachęcam do zapoznania się z nią!

Nacja

"Nacja" to wspaniała opowieść o chłopcu imieniem Mau, który opuszcza rodzinną wioskę, by w ciągu paru dni, spędzonych samotnie na niewielkiej wysepce, ostatecznie rozstać się z duszą chłopca i obudzić w sobie mężczyznę. Pech chce, że w drodze powrotnej jest świadkiem nadchodzącego kataklizmu, który wywróci jego życie do góry nogami. Olbrzymia fala zmiata nie tylko rodzinną wioskę chłopaka, ale niszczy również sąsiednie wyspy, zabierając ze sobą tysiące istnień. Gdy morze cichnie, a Mau głodny i obolały budzi się w swoim kanu, dostrzega unoszące się w wodzie liście, martwe ryby, a nawet całe drzewa wraz z korzeniami. Nie wie jeszcze, jak straszny los spotkał Nację i jego rodzinę, ale i o tym wkrótce się przekona. Żal, rozpacz i strach staną się odtąd najbliższymi towarzyszami chłopaka, który osamotniony, pośrodku ruin tego, co kiedyś nazywał domem, zaczyna nowe życie.

Wczytywanie...