Baldur's Gate II: Cienie Amn

Aurora's Shoes and Boots

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z lekkim opóźnieniem, ale informujemy, iż w zeszłym tygodniu swoją premierę miał kolejny mod do Baldur's Gate II. Mowa tu o Aurora's Shoes and Boots.

bg2, mody, aurora

Modyfikacja oferuje nowy sklep w Athkatli, gdzie rzecz jasna będziemy mogli kupić tytułowe buty. Już nie trzeba bedzie szukać Butów Szybkości dla naszych postaci. Prowadząca sklep Aurora nie tylko sprzedaje, ale także plotkuje – dowiemy się od niej wielu ciekawostek z życia tak miasta, jak i jego mieszkańców. Ploteczki o szalchcicach – dlaczego by nie!

Więcej informacji znajdziecie pod poniższymi adresami:

RPGi tekstowe

Nowa Era i Globalny Reset w Bruinenie!

Dodał: , · Komentarzy: 0

I nadszedł ten czas, by rozpocząć nowy rozdział. Nowy etap, by gra rozwijała się i stawała lepszą. Po prawie roku Trzynastej Ery Śródziemia następuje jej kres. Nowa Era zbliża się nieubłaganie dla Bruineny, a wraz z nią Globalny Reset.

bruinena, śródziemie, logo, gry via www, reset

Administracja gry wraz z władzą szykują szereg zmian, które przyniosą więcej atrakcji w kolejnych miesiącach. Najważniejszą ze zmian jest uporządkowanie historii. Spisana zostanie nowa, zaczynająca się w VII erze, kiedy to Bruinena miała swój początek, aż do ery XIII, jeszcze nie zakończonej. Całość wydarzeń z tego okresu zostanie oznaczona numerem IV. Wystartujemy V Erą Śródziemia, niwelując tym samym sztuczne oddalenie się czasów obecnych od tych opisywanych w tolkienowskiej sadze.

Dungeons&Dragons

Betrayal at Monadhan

Dodał: , · Komentarzy: 0

W 170 numerze płatnego miesięcznika Dungeon pojawi się już 14 część przygody The Scales of War Adventure Path.

dungeons

Po pokonaniu githyanek wydaje się, że kolejny raz bohaterowie pokonali wielkie niebezpieczeństwo. Okazuje się jednak, iż była to dopiero pierwsza fala wysłana przez boginię Tiamat. Bóstwo to walczy ze swoim arcywrogiem, Bahamutem, ponownie sięgając po githyanki, jak też po nową siłę – mrocznych rytualistów. Ci ostatni zagrażają także Shadowfell. Grupa bohaterów musi udać się aż do serca domeny nowego zagrożenia i pokonać je raz na zawsze. Problem w tym, iż droga wiedzie przez jeden jedyny portal, rzecz jasna silnie chroniony przez tamtejszego mrocznego lorda...

Filmy fantastyczne

Nowy plakat filmu "2012"

Dodał: , · Komentarzy: 0

W sieci pojawił się nowy plakat nadchodzącego katastroficznego obrazu "2012". Poznamy w nim losy garstki ludzi, która walczy o ocalenie w sytuacji końca świata. W filmie zagrają m.in John Cusack, Amanda Peet, Danny Glover oraz Thandie Newton.

Nowy plakat możecie zobaczyć poniżej.

2012, filmy, plakat
Królowa śmierci

Okładka Wylęgarni 2

Dodała: , · Komentarzy: 1

Przedstawiamy wam projekt okładki Królowej Śmierci drugiego tomu z cyklu Wylęgarnia autorstwa Miroslava Žambocha. Ilustracja wyszła spod ręki Piotra Cieślińskiego, który wykonał również okładkę do pierwszej części.

okładka, zamboch, wylęgarnia, królowa śmierci

Jak to mówią – nie oceniaj książki po okładce, dlatego zapraszamy również do zapoznania się z recenzją Śmierci zrodzonej w Pradze. Poprzedniej części tego cyklu.

Książki fantastyczne

Oczekujcie Posłańca

Dodała: , · Komentarzy: 2

23 września nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukaże się nowa książka Markusa Zusaka, znanego już ze Złodziejki Książek. Powieść będzie nosić tytuł Posłaniec, a opowiadać będzie o losach niejakiego Eda.

okładka, posłaniec, zusak, nasza księgarnia

Mocna, dynamiczna, ciekawie napisana... upajająca i intrygująca lektura.

"Reading Time"

Konwenty

Szybki Staszek i Archeolodzy

Dodał: , · Komentarzy: 1

Z jądra galaktyki do Zielonej Góry mknie już fenomenalny artysta, kultowy filmowiec, przyjaciel Lucasa i Spierberga: STASZEK MĄDEREK, w imieniu którego już teraz zapraszamy serdecznie na spotkanie w trakcie Bachanaliów. Staszka Mąderka znają wszyscy mieszkańcy Drogi Mlecznej, więc powiemy krótko: polski reżyser, scenarzysta, kompozytor i aktor filmowy, twórca fantastycznych produkcji inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami. W imieniu Szanownych Naukowców-Organizatorów i Staszka Mąderka zapraszamy też na panel poświęcony Kinu Nowej Przygody. Skrycie nienawidzisz Indiany, ale boisz się o tym porozmawiać? Księżniczka Leia stała się dla Ciebie ikoną kobiety w fantastyce? Tęsknisz do słodkich dni, kiedy kinowa premiera stawiała Ci włosy dęba? Przyjdź na panel, tu nie będzie tematów tabu.

Porytkon 3 1/3

Informacja prasowa

Uruchomiona została internetowa rejestracja uczestników Porytkonu 3 1/3 .Jest ona całkowicie dobrowolna, więc osoby, które przyjadą na Porytkon bez dokonania rejestracji bez problemu będą mogły wejść na konwent. Rejestracja ma pomóc organizatorom lepiej ocenić potencjalną liczbę uczestników. Formularz rejestracyjny jest dostępny pod tym adresem.

Rejestracja daje Konwentowiczom szereg bonusów:

  • Możliwość dokonania przedpłat na akredytację, dzięki czemu przy wchodzeniu na Porytkon będzie można skorzystać ze specjalnych stanowisk akredytacji, co znacznie przyspieszy wejście na konwent i pozwoli ominąć największe kolejki
  • Możliwość zamówienia koszulki Porytkonu 3 1/3 – osoby dokonujące przedpłaty na akredytację mogą wraz z nią opłacić koszulkę w specjalnej, promocyjnej cenie 21zł. Na konwencie cena będzie wynosić 24+k6 zł (czyli będzie częściowo losowa, wahając się od 25 do 30zł)
  • Możliwość zamówienia niepowtarzalnych porytkonowych fartuchów lekarskich. Są one do zamówienia tylko w ramach rejestracji, ale niezależnie od przedpłaty na akredytację. Robione są wyłącznie na zamówienie i na konwencie nie będą sprzedawane!
Wczytywanie...