Final Fantasy

Final Fantasy XI – trzy dodatkowe scenariusze

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Square Enix, na specjalnym konwencie fanowskim – Vana’diel Tokio Festival 2008 oświadczyła, że na wiosnę przyszłego roku ukażą się trzy kolejne scenariusze do ich gry MMORPG – Final Fantasy XI.

Oto tytuły i krótki opis fabularny:

 • Crystalline Prophecy – Ode of Life Bestowing – dzięki niemu odkryjemy tajemnice przeszłości świata Vana’diel.
 • A Moogle Kupo d'Etat – Evil in Small Doses – fabuła kręci się wokół ludu Moogle.
 • A Shantotto Ascension – The Legend Torn, Her Empire Born – osobliwa profesor Shantotto powróciła do Windurst. Zadaniem gracza, będzie odkrycie prawdy na temat jej tajemniczego zachowania.

Nad historią dodatków pracował sam Masato Kato (Chrono Trigger, Radical Dreamers, Xenogears), więc fani nie muszą się martwić o jakość zawartości i ciągłości fabularnej. Wszystkie dodatki będziemy mogli zakupić tylko za pośrednictwem serwisu PlayOnline, a za każdy z nich przyjdzie nam zapłacić mniej więcej 10 dolarów. Scenariusze trafią do dystrybucji równocześnie na całym świecie, a każda kolejna część będzie się pojawiać w miesięcznym odstępie czasu.

Piraci z Karaibów Online

Piraci z Karaibów Online

Dodał: , · Komentarzy: 5

Dzięki niezmordowanej pracy Eirin serwis Game Exe może pochwalić się kolejnym działem na stronie. Jest to drugi MMORPG, który opisujemy, a mianowicie Piraci z Karaibów Online (Pirates of the Caribbean Online). Artykuły, które przedstawiamy jako pierwsze, dotyczą ogólnych założeń gry, sterowania oraz interfejsu. Możecie być pewni, że to nie koniec i dział będzie systematycznie rozwijany. Tak więc z beczką rumu pod pachą wyruszajcie przeczytać teksty!

Tabula Rasa

Dni Tabula Rasa są już policzone

Dodał: , · Komentarzy: 2

NCsoft poinformował o smutnej wieści dla wszystkich oddanych fanów kosmicznego MMORPG – Tabula Rasa. Jak bowiem rzecze oficjalny komunikat przedstawicieli firmy, serwery gry zostaną definitywne zamknięte 28 lutego 2009 r. Oto kończy się krótka próba wędrówki na szczyt tej niezwykle innowacyjnej i oryginalnej produkcji.

Przyczyny można doszukiwać w nowej polityce firmy. Całkowite skupienie się na grach przynoszących zyski i tworzenie jednego, ale za to dopracowanego produktu. Przynosząca same straty Tabula Rasa dostała ostatnią szansę od szefów firmy, której niestety nie wykorzystała. Powód odejścia w niebyt jest jasny. Choć większość założeń względem funkcjonalności i uatrakcyjnienia gry została spełniona, to małe zainteresowanie zabawą w tym niezwykłym świecie i niespełnione oczekiwania przelały czarę goryczy.

Słabe wyniki finansowe gry ogromnie dziwiły. Tabula Rasa została bardzo ciepło przyjęta przez media, dostając wiele świetnych ocen w zachodnich serwisach. Nie pomogła też magia nazwiska Richarda Garriota (twórcy serii Ultima), ani oryginalny system walki i rozwoju postaci.

W ramach zadośćuczynienia od 10 stycznia rozgrywka w grze, będzie całkowicie darmowa. Sam NCsoft zadeklarował, że do końca będzie wspierał produkcję technicznie, jak i wypuszczając kilka nowinek. Wszyscy wierni fani płacący abonament dostaną także specjalny bonus, umożliwiający opcje trzymiesięcznej, całkowicie darmowej rozgrywki w dwie inne gry koreańskiego giganta – City of Heroes oraz Lineage II. Dodatkowo mają zapewniony klucz do beta testów i miesiąc bezpłatnej zabawy w zbliżającym się wielkimi krokami MMORPG – Aion.

Tymczasem World of Warcraft może oznaczyć kolejną ofiarę na swojej kosie ;)

World of Warcraft

There can be only One

Dodał: , · Komentarzy: 3

Znacie Księcia Ciemności Ozzy Osbourn'a? Myślę że każdy powinien go przynajmniej kojarzyć. Właśnie Ten jegomość wystąpił w nowej reklamie promującej 'Wrath of the Lich King'. Nie będę opisywał co i jak, sami zobaczcie.

Po obejrzeniu spota, odpowiedzcie sobie na pytanie. What's your F#!@? Game?

Orodlin

II Era Orodlinu

Dodał: , · Komentarzy: 1

Miasto stołeczne Meredith ogarnęło wielkie poruszenie. Od dawna oczekiwany przez obywateli królewski dekret został publicznie odczytany w południe 37 dnia Chaosu. Treść listu rozprzestrzeniła się lotem błyskawicy i już kilka godzin później stanowiła główny temat tawernianych rozmów.

- Wreszcie, nie wiem dlaczego tak zwlekano – mlasnął pewien krasnolud popijając – interes ponownie zacznie się kręcić. Okres Niepokojów zakończony. Nasi władcy – niech Tartus ma ich w swojej opiece – zdecydowali się w końcu otworzyć Astralne Wrota. Niech żyje Nowa Era!!! – jego ostatnie słowa zagłuszył zbiorowy wrzask wokół zebranych...

Drakensang: The Dark Eye

Drakensang – cena i przedsprzedaż

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Jeden z największych RPG ostatnich lat, Drakensang: The Dark Eye będzie dostępny w dwóch edycjach. Edycja standardowa, zawierająca grę i instrukcję, a także plakat Drakensang (format A3) wraz z drzewkiem umiejętności specjalnych, będzie kosztowała 99,90 zł.

Edycja Kolekcjonerska gry dostępna będzie w cenie 169,90 zł. O jej pełnym składzie informowaliśmy wczoraj.

Uwaga! Rusza już przedsprzedaż! Grę Drakensang: The Dark Eye oraz jej Edycję Kolekcjonerską można zamówić poprzez Empik oraz msw.pl – i tylko z tych dwóch miejsc przesyłka zostanie wysłana na DWA dni przed planowaną premierą (10.12.2008r). A oto bezpośrednie linki, skąd można zamówić grę:

Wiedźmin

Wiedźmin – przygoda "Haracz"

Dodał: , · Komentarzy: 1

Skoro dziś czwartek, to nie mogło zabraknąć zupełnie nowej przygody, opublikowanej na łamach oficjalnej strony gry Wiedźmin. Historia o intrygującej nazwie "Haracz", pozwoli wcielić się nam w skórę pewnego wyrwidęba, niejakiego Długiego. Stoi przed nim nie lada zadanie, musi powstrzymać złego do szpiku kości Basara przed sfajczeniem jego ulubionej karczmy w drobny mak. Jest to być albo nie być bohatera, gdyż jest to jedyny taki przybytek w okolicy. Jako że Długiemu nie widzi się przeprowadzka i topienie smutków w innym miejscu, naszym obowiązkiem jest pomóc mu w tej jakże szlachetnej misji. Każdy facet chyba dobrze wie, ile znaczy dla niego ulubiona tawerna ;)

Zainteresowani? Sam plik, jak i sposób instalacji znajdziecie pod tym adresem. Życzymy miłych wrażeń.

Gothic 3: Zmierzch Bogów

Jak poinformowała firma CD-Projekt, długo oczekiwany dodatek do wielokrotnie nagradzanego i chętnie kupowanego w Polsce (ponad 100,000 sprzedanych sztuk) Gothic 3, o szumnej nazwie Zmierzch Bogów, trafi na półki sklepowe już 4 grudnia. Rozszerzenie jest w pełni samodzielne (nie wymaga podstawowej wersji produkcji) i wprowadzi nas w niuanse fabularne czwartej części, zapowiedzianej na 2009r. Gra ukaże się w pełnej, polskiej wersji językowej i przyjdzie nam za nią zapłacić 79,90 zł.

Czego możemy oczekiwać po dodatku?

 • Ponad 20 godzin rozgrywki na najwyższym poziomie,
 • niczym nieograniczonego rozwoju postaci dzięki niezliczonym klasom oraz specjalizacjom,
 • otwartego, żywego świata Myrtany, zmieniającego się dzięki decyzjom podjętym przez gracza,
 • wzbogaconego i ulepszonego systemu walki,
 • możliwości handlu z napotkanymi postaciami,
 • oszałamiającej i zaawansowanej grafiki z zapierającymi dech krajobrazami i doskonałą animacją postaci,
 • nowych przeciwników,
 • nowych rodzajów broni.
Wczytywanie...