Rzeźbiony kamień

Księga Czasu 1. Rzeźbiony kamień

Dodał: , · Komentarzy: 0

I kolejna recenzja książki zagościła na GameExe. Tym razem tekst Księga Czasu 1. Rzeźbiony kamień został poddany dokładnym oględzinom przez Tamca. Czy kamień ten okaże się oszlifowanym diamentem, czy może zwykłym obłoconym kamyczkiem, jakich wiele? Zachęcamy do czytania!

„Księga Czasu 1. Rzeźbiony kamień” jest pierwszym tomem trylogii pisanej przez francuskiego nauczyciela historii, Guillaume'a Prévost'a, której ostatnia część ma ukazać się w 2009 roku. Dwie wydane do tego czasu oraz trzecia, nad którą początkujący pisarz obecnie pracuje, to absolutnie debiutanckie tytuły na światowym rynku. Krótki opis wydarzeń na tylnej części miłej dla oka okładki stanowi idealną zachętę dla każdego, kto weźmie ten tytuł do rąk. „Księga Czasu 1. Rzeźbiony kamień” z pewnością nie należy do najgrubszych książek świata, a mimo to francuskiemu debiutantowi udało się zawrzeć na nieco ponad 200 stronach fantastyczną historię. Dlaczego tak uważam? Przeczytajcie sami...

Księga Czasu 1. Rzeźbiony kamień
Wiedźmin

Konsolowcy doczekają się Wiedźmina

Dodał: , · Komentarzy: 1

Cała sieć aż wrze od plotki, że posiadacze Xbox’ów 360 i Playstation 3 doczekają się konsolowego Wiedźmina pod nieco zmienioną nazwą – The Witcher: Rise of the White Wolf. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że jest to prawda.

Wersja konsolowa ma się doczekać takich poprawek jak:

 • Poprawa efektów oświetlenia i cieni.
 • Pojawienie się nowych modeli postaci.
 • Zmienienie systemu walki na bardziej dynamiczniejszy.
 • Bardziej agresywne zachowanie przeciwników.
 • Dodanie nowej palety zachowań i ruchów przeciwników.
 • Wsparcie dla "peesowych" osiągnięć.

Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne oświadczenie i stanowisko CDPR w tej sprawie.

Heroes of Might & Magic V

Jak poinformowała firma CD-Projekt, wyłączny dystrybutor gier Heroes of Might and Magic w Polsce, do rodzimych sklepów trafiło ekskluzywne, limitowane wydanie pięciu części tej kultowej serii. Nie lada gratka dla wszystkich kolekcjonerów oraz tych, którzy nie mieli absolutnie żadnej styczności z produkcjami ze świata Mocy i Magii.

Pełen skład pakietu:

 • Heroes of Might and Magic
 • Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars
 • Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty
 • Heroes of Might and Magic III: Restoration of Erathia
 • Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade
 • Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death
 • Heroes of Might and Magic IV
 • Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm
 • Heroes of Might and Magic IV: Winds of War
 • Heroes of Might and Magic V
 • Heroes of Might and Magic V: Kuźnia Przeznaczenia
 • Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy
Dragon Age: Początek

Kilka faktów na temat Dragon Age.

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przedstawiamy Wam "fact sheet" sporządzony przez firmę Electronic Arts Polska, wydawcę gry – Dragon Age™ Początek. Oto on:

Opis produktu

Mroczna gra fantasy łącząca klasyczny roleplaying z wciągającą powieściową fabułą.

Tytułowy „początek” to kluczowy element Dragon Age, determinujący całą rozgrywkę. Twoja historia zaczyna się w chwili, gdy wybierasz swoje pochodzenie. Prowadząc postać przez jej wczesne dni, kształtujesz jej osobowość i motywacje oraz poznajesz świat Ferelden z własnej, odrębnej perspektywy.

Wybór pochodzenia postaci wpływa na Twoje postrzeganie świata oraz sposób, w jaki świat widzi Ciebie. Jeśli zagrasz pogardzanym przedstawicielem pospólstwa, będziesz musiał ostrożnie dobierać słowa i nierzadko działać podstępem. Jako szlachcic możesz spodziewać się dużo przychylniejszych reakcji, jednak miej się na baczności przed zawistnymi przedstawicielami własnego stanu, którzy nie cofną się przed przemocą, aby zagarnąć to, co należy do Ciebie.

W Dragon Age podejmowane przez Ciebie decyzje zmieniają otaczający Cię świat i wpływają na inne postaci. Niektóre wątki, sytuacje i dialogi mogą wyglądać zupełnie inaczej w zależności od pochodzenia i osobowości Twojego bohatera. Każda podróż przez Ferelden będzie wyjątkowa.

Wiedźmin

Łowy GOG.com i CD Projekt RED!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Na łamach serwisu GOG.com pojawiła się dziś tajemnicza informacja na temat ich przedsięwzięcia, w którym współudział bierze również dobrze znana polskim (i już nie tylko polskim!) graczom firma CD Projekt RED.

O co chodzi? Otóż stworzony został on-line`owy quest, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby uważające się za sprytne i zdolne do wykonania postawionego przed nimi zadania. Szukaj wskazówek, tropów, ułóż całą układankę i zgarnij nagrodę!

Pierwszy trop znajdziecie na stronie serwisu GOG.com, może nawet... tutaj?

Życzymy wytrwałości i miłej zabawy. ;)

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen

SpellForce 2 do nabycia w CD-Action

Dodał: , · Komentarzy: 3

Już drugiego grudnia do kiosków i salonów prasowych w całej Polsce trafi najnowszy, grudniowy numer CD-Action. W tym miesiącu znajdziemy w nim niezwykle interesujący i innowacyjny tytuł. Zdecydowanie najbardziej udaną hybrydę cRPG ze strategią czasu rzeczywistego – grę SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen. Oczywiście w całości po polsku, niestety bez dodatku. Tym niemniej warto sprawdzić i zakupić, gdyż jest to kolejna unikalna okazja, aby nabyć taką produkcje za przysłowiowe grosze.

Na DVD pełne wersje:
 • SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen PL.
 • XIII PL.
 • Mafia Tycoon.
Hity numeru:
 • Zapowiedzi: King’s Bounty: Armored Princess, Star Wars: The Old Republic, Dragon Age: Origins.
 • Tematy numeru: Deus Ex 3, Igromir 2008.
 • Recenzje: Drakensang: The Dark Eye, World of Warcraft: Wrath of the Lich King, Mount & Blade.
 • Testy sprzętu, nie tylko gramy, o grach inaczej.

172 strony, DVD 9 GB, książeczka Tipsomaniak (196 stron), dwustronny plakat-kalendarz na rok 2009, cena 15,99 zł.

Książki fantastyczne

Finał (post)apokalipsy – zwycięzca!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zacznę od potępienia pewnego osobnika, który niejako popsuł konkurs. Pewnemu panu/pani o nazwisku na K. tudzież S. wydawało się, że zgłaszając się 15 razy zwiększy swoje szanse na wygraną i zgarnie wszystkie nagrody. Otóż ów osobnik się mocno przeliczył.

Ponieważ jedyną osobą, która udzieliła poprawnych odpowiedzi, oprócz pana/pani K./S. jest pan Łukasz M. z Częstochowy, to do niego poślemy egzemplarz "Mrocznego Zbawiciela t.1". Gratulujemy wygranej! Informujemy też, że pozostałe książki się nie zmarnują i za kilkanaście dni będzie je można znowu wygrać. Radzę śledzić uważnie wieści!

Afterfall

Afterfall – o bunkrach słów kilka

Dodał: , · Komentarzy: 1

Firma Nicolas Intoxicate, twórcy pracujący obecnie w pocie czoła nad post-apokaliptyczną produkcją Afterfall, w oficjalnej notce zaprezentowali wygląd bunkrów, jaki spotkamy podczas naszych wędrówek po zrujnowanym świecie.

Jak widać lokacja ta jest dość czysta i sterylna. Ma ona być kontrastem do wyglądu reszty świata. Zrzuty pochodzą ze wczesnego etapu prac, więc ogólny obraz może znacząco różnić się od tego co widzimy teraz. Autorzy poprosili w tej sprawie o komentarz graczy. Każdy może wypowiedzieć na ten temat swoją opinię, pozytywną jak i negatywną.

Poinformowano także, o nowym nabytku zespołu – Mariuszu Kornatce, koncept-artyście pracującym nad wyglądem post-apokaliptycznej Warszawy.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Oceny WoW: WotLK

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie WoW`a pojawiła się wczoraj krótka notka dotycząca ocen, jakie dodatek Wrath of the Lich King zebrał jakiś czas po premierze. Tak na dobrą sprawę, to żadna z ocen nie schodzi poniżej szkolnej `piątki` – co więcej, w większości recenzji przeczytać można praktycznie o samych superlatywach.

Coś musi być na rzeczy, biorąc pod uwagę całą listę, która została przedstawiona: Eurogamer (10/10), Giant Bomb (5/5), Times Online (5/5), Wired (9/10), Yahoo! (4.5/5), Gameplayer (9.5/10), Play.tm (92%), Nothing But Software (A+), a serwis The Escapist podsumował całość słowami: "WoW jeszcze nigdy nie miał się tak dobrze".

Jeśli chcecie przeczytać sobie te recenzje, to zapraszam raz jeszcze na oficjalną stronę gry. Wszystkie teksty są w języku angielskim.

Wczytywanie...