Konwenty

SuperNOWA na Polconie

Dodał: , · Komentarzy: 2

Wydawnictwo SuperNOWA, Gość Honorowy Polconu 2008, zjawi się w Zielonej Górze w iście gwiazdorskiej obsadzie. Przedstawicielom Wydawnictwa – Mirosławowi Kowalskiemu, Marzenie Kłos i Danucie Górskiej towarzyszyć będzie doborowa grupa autorów. Będziecie więc mogli spotkać się z Marcinem Przybyłkiem, Bartoszem Grykowskim, Piotrem Patykiewiczem, Pawłem Kempczyńskim oraz – last but not least – z kolejnym Gościem Honorowym Polconu 2008 – Witoldem Jabłońskim.

Konwenty

Munchkin! Premiera na Polconie!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Znana w świecie firma Q-workshop kończy właśnie prace nad polską wersją językową jednej z najlepszych karcianek niekolekcjonerskich w dziejach świata RPG czyli Munchkina! Gra została stworzona przez Steve'a Jacksona, ilustrowana przez Johna Kovalica, a w Polsce wydana przez Q-workshop i Kuźnię Gier. Wielu z was o niej słyszało... Wielu grało... Ale dopiero teraz, właśnie na Polconie dostaniecie tę grę po polsku!

Munchkin z całą pewnością nie jest poważną grą! To parodia sesji RPG i kpina z samej siebie, ale to właśnie jej główny atut. Zachowując wszystkie walory oryginału, Q-workshop postarał się przyprawić ją polskim klimatem i poczuciem humoru. Wszyscy wydawcy "narodowych" wersji Munchkina podbijali poprzeczkę, dodając karty dostępne tylko w ich wersjach językowych. My polscy wydawcy pokusili się o kilka wyjątkowych kart w wersji polskiej.

- Mamy nadzieje, że docenicie nasze starania. Nie możecie nie spróbować zdobyć z nami 10 poziomu, pokonując potwory, odkrywając skarby i oczywiście wbijając nóż w plecy przeciwnikom – zachwala kultowego Munchkina Przemysław Bobrowski z Q-workshop.

Konwenty

Polconowy szmal

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oznacza to że każdy zwycięzca polconowych konkursów otrzyma "walutę konwentową". Przy jej pomocy będzie mógł zakupić nagrody na specjalnym stoisku. Aby uniknąć szybkiego wyprzedania najatrakcyjniejszych nagród, podobnie jak na Pyrkonie będziemy codziennie donosili do sklepiku kolejne nagrody. W naszym sklepiku każdy fantasta znajdzie to czego będzie potrzebował: książki, filmy, gry komputerowe, planszowe, figurki, rożnego rodzaju gadżety itp.

Wartość konwentowej waluty wobec złotówki będzie wynosić ok 1:1.

Konwenty

Lekko nie będzie. No ale też nikt nie płaci akredytacji, by było lekko. Ma być z przytupem, ciekawie i zabawnie. Zabawnie? Będzie arcyśmiesznie, a to za sprawą zielonogórskiej Wytwórni A`YOY i jej sławetnych produkcji filmowych. Kto nie słyszał o wytwórni A`YOY skupionej wokół zielonogórskich przesławnych, prześmiesznych (niepotrzebne skreślić) kabareciarzy, niech się wstydzi, nie zadaje pytań, tylko przyjeżdża i chichocze, rechocze, pokłada się, wreszcie pęka ze śmiechu. Kto zaś wie, ten już się cieszy, że blok filmowy A`YOY specjalnie dla Was trwać będzie przez cały tegoroczny Polcon. Zapraszamy!

Konwenty

Miło nam poinformować, że w ramach tegorocznego Polconu odbędą się w Zielonej Górze Drużynowe Mistrzowstwa Polski w grę bitewną Warhammer.

DMP są jednym z największych i zdecydowanie najważniejszym turniejem Warhammera w roku – prawdziwe święto każdego gracza. Na sali o powierzchni 800 m2 przez dwa dni w sobotę i niedzielę walczyć będą pięcioosobowe drużyny reprezentujące kluby gier bitewnych z całej Polski. W niedzielne popołudnie, po pięciu rundach gier, najlepsi odbiorą zasłużony mistrzowski tytuł. Pełen regulamin turnieju zostanie opublikowany niebawem na stronie Polconu oraz na forum Border Princes. Na turniej serdecznie zapraszają: Stowarzyszenie Bazyliszek, Klub Gier Bitewnych Rogaty Szczur oraz Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.

Konwenty

Polkonowe tapety

Dodał: , · Komentarzy: 0

W galerii Polconwej pojawiły się tapety promujące konwent. Wejdźcie pod ten link i ściągajcie, paście oczy swoje i komputery swoje. Oba plakaty w trzech rozdzielczościach do wyboru. Autorem grafik jest Igor Myszkiewicz, świetny grafik i komiksiarz.

Konwenty

Tadeusz Raczkiewicz na Polconie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oficjalnie swój pobyt na Polconie potwierdził Tadeusz Raczkiewicz, rysownik i scenarzysta komiksowy. Autor znany przede wszystkim z łamów "Świata Młodych", gdzie ukazywały się przygody m.in. jego sztandarowego bohatera, tajnego agenta Tajfuna (zaprezentowane w takich tytułach jak "Zagadka układu C-2" czy "Monstrum"). W 2006 r. nakładem wydawnictwa Mandragora ukazał się zbiorczy album "Tajfun" zawierający trzy pierwsze historie z tym bohaterem.

Konwenty

Arsenał Fantastyki z Cinema City

Dodał: , · Komentarzy: 0

Cinema City Kinepolis, Pyrkon oraz Księgarnia Arsenał zapraszają na towarzyszącą Pyrkonowi imprezę Arsenał Fantastyki z Cinema City: Literatura czy Film?. W dniach 25-28 marca w Cinema City Kinepolis obejrzeć będzie można 11 filmów fantastycznych w kilku blokach tematycznych. Wszystkie proponowane filmy łączy wspólna cecha – ich podstawę stanowią dzieła literackie.

Pokazom filmów towarzyszyć będą od wtorku do czwartku dodatkowe atrakcje w holu Cinema City Kinepolis przygotowane przez organizatorów Pyrkonu i księgarnię Arsenał: pokazy i turnieje gier planszowych i bitewnych, w tym nauka gry Mechwarrior wraz z rozdawaniem bezpłatnych egzemplarzy dla nowych graczy (War College).

Konwenty

Rejestracja online na Polcon 2008

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie Polconu 2008 pojawił się formularz pozwalający zainteresowanym zarejestrować swoją akredytację online.

Wczesna wpłata nie tylko gwarantuje miejsce noclegowe, ale także daje okazję do promocyjnego zakupu konwentowej koszulki. Organizatorzy zapowiadają też inne niespodzianki dla osób rejestrujących się wcześniej. Dodatkowo grupy zorganizowane (min. 10 osób) mogą liczyć na 10% zniżkę w akredytacji.

Wczytywanie...