Konwenty

Informacja prasowa

Od dziś, za pośrednictwem portalu Tixer.pl można nabyć bilety na jedno z najważniejszych wydarzeń gamingowych w Polsce: Poznań Game Arena.

pga

Już w październiku, między 21 a 23, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Gier, Rozrywki i Multimediów będące spełnieniem marzeń wszystkich cyberrozrywkowych freaków.

Konwenty

Kapitularz 2015 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kameralny, ciekawy i dobrze zorganizowany konwent, którego rozwój (była to dopiero III edycja) warto śledzić, bo ma potencjał i może stać się jednym z jaśniejszych punktów na konwentowej mapie. Reklama się przyda, bo daleko mu jeszcze do punktu krytycznego, jest w stanie wchłonąć dużo większą grupę uczestników bez utraty klimatu.

kapitularz

Klasyczna miejscówka. Duży, wręcz olbrzymi szkolny budynek, w którym tłum ludzi rozpływa się po licznych korytarzach i salach dwóch czterokondygnacyjnych (wliczając piwnice, gdzie też się działo) budynków. Ciekawy, sprofilowany na horror i RPG program i budzący zainteresowanie goście. Czego chcieć więcej?

Czytaj dalej...

Konwenty

Poznań Game Arena: Konkurs Cosplay – czas start!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Bądź jak Geralt z Rivii, jak Batman lub Iron Man. Jak Lara Croft, Sackboy, Jill Valentine lub Altair! Weź udział w konkursie PGA i zabłyśnij przed gronem 80 000 graczy! Od 23. września zaczynamy zbierać zgłoszenia do konkursu Cosplay PGA 2015. Dlatego szykujcie Wasze stroje i bądźcie gotowi na niezapomniane emocje podczas tegorocznego Poznań Game Arena.

cosplay, pga

Po raz kolejny scenę główną Poznań Game Arena opanują Cosplay’erzy. Twórcy strojów rodem z gier i świata fantastyki staną przed publicznością rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci.

Konkurs przeznaczony jest dla twórców strojów, którzy odgrywają w nich wybrane przez siebie postacie pochodzące ze światów mangi, anime, gier konsolowych lub komputerowych, książek, filmów czy też komiksów.

Konwenty

Kapitularz już w przyszłym miesiącu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Łódzki Festiwal Fantastyki „Kapitularz 2015” to doroczna impreza poświęcona fantastyce, science-fiction, grom komputerowym i fabularnym oraz popkulturze. Odbędzie się ona w dniach 25-27 września 2015 r. przy ul. Czajkowskiego 14, w budynkach 1 Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

kapitularz

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z ponad 20 gośćmi, pośród których znajdują się znane postacie polskiej literatury, naukowcy oraz ludzie związani z kulturą internetową. Przygotowujemy też dla nich prawie 300 godzin programu (prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania autorskie, warsztaty, konkursy) w 11 nitkach programowych, prowadzonych w ramach bloków tematycznych:

 • blok literacki,
 • blok popularnonaukowy,
 • blok popkulturowy,
 • blok gier video,
 • blok RPG,
 • blok LARP,
 • blok mangi, anime i kultury japońskiej,
 • blok dziecięcy.
Konwenty

Lato się zaczęło, lipiec za pasem, tchnienie wakacji można już poczuć na karku. Co zrobić z wolnym czasem...? Można, między innymi, spędzić go wraz ze znajomymi, grając w Labyrinth 2. Od dziś możecie powalczyć o egzemplarze tej pozycji, wykonując zadanie konkursowe, które można odnaleźć tutaj.

Jeśli zaś nie jesteście pewni, czy w ogóle warto... Nic prostszego – zapoznajcie się po prostu z naszą recenzją i... idźcie pisać zgłoszenia. Powodzenia!

labyrinth

Wyniki konkursu, w którym nagrodą były wejściówki na Wrocławskie Dni Fantastyki można znaleźć w rozszerzeniu. Zwycięzcom gratulujemy! Wejściówki można odebrać na akredytacji.

Konwenty

Fantastyczny weekend w Lublinie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

fantastyczny weekend w lublinie

W najbliższy weekend Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" zaprasza na swoje imprezy, które odbędą się w Lublinie.

 • Lubelskie Spotkania z Komiksem

Jedyny w Lublinie festiwal poświęcony sztuce komiksu już w ten weekend! W sobotę w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Peowiaków 12 (budynek Centrum Kultury), a w niedzielę w Domu Kultury Narnia przy ul. Lwowskiej 12 można będzie oddać się swoim pasjom związanym z komiksem. A już w piątek o godz. 20 w DK Narnia zapraszamy na wernisaż wystawy prac komiksowych dwójki artystów: Daniela Grzeszkiewicza i Katarzyny Babis.

Konwenty

Opolcon 2015 z oficjalnym terminem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

opolcon 2015

Opolski Klub Fantastyki FENIX informuje, iż tegoroczny Opolcon odbędzie się w terminie 20-22 Listopada w budynkach Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu przy ulicy Tadeusza Kościuszki.

Będzie to już trzecia edycja całkowicie darmowego, trzydniowego konwentu fantastycznego. Organizatorzy przewidują atrakcje w postaci ciekawych prelekcji, spotkań z autorami, sesji RPG, gier planszowych a także kilka ciekawych niespodzianek organizacyjnych, które póki, co owiane pozostają tajemnicą.

Dzięki podjęciu współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych podczas tegorocznego Opolconu będzie nielimitowana ilość miejsc noclegowych a także wiele atrakcji nocnych takich, jak gamesroom, sesje RPG i LARPy.

Konwenty

Copernicon na Pyrkonie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Organizatorzy Coperniconu informują, że również oni pojawią się na nadchodzącym Pyrkonie. Zapowiadają także konkursy na swoim stoisku – do wygrania m.in. pełne wejściówki na konwent.

copernicon, star force

Co ciekawe, okazuje się, że Copernicon oraz zupełnie inne wydarzenie – Star Force – rozpoczynają współpracę. W związku z tym dwa największe toruńskie wydarzenia skupiające miłośników fantasy i science fiction odbędą się w jeden weekend.

Konwenty

Konkurs "Arkhamer" zakończony. Czas najwyższy zaprezentować prawidłowe odpowiedzi oraz oczywiście zwycięzców – serdecznie Wam gratulujemy!

arkhamer

Odpowiedzi:

 • Jak nazywa się wersja "Borderlands" stworzona specjalnie na konsole nowej generacji? Borderlands the Handsome Collection
 • Kto jest producentem "Borderlands"? Gearbox Software
 • W którym roku ziemia kaliska została włączona do dzielnicy senioralnej? 1138

Zwycięzcy:

 • Agata B. z Biskupic
 • Karolina T. z Poznania
 • Patrycja W. z Nowych Skalmierzyc
 • Jakub G. z Kalisza
 • Konrad K. z Brzezin

Dziękujemy organizatorom konwentu Arkhamer za ufundowanie wejściówek.

Wczytywanie...