szczury_wroclawia_szpital

Konwenty » Newsy

Informacja prasowa

Od dziś, za pośrednictwem portalu Tixer.pl można nabyć bilety na jedno z najważniejszych wydarzeń gamingowych w Polsce: Poznań Game Arena.

pga

Już w październiku, między 21 a 23, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Gier, Rozrywki i Multimediów będące spełnieniem marzeń wszystkich cyberrozrywkowych freaków.

Konwenty

Kapitularz 2015 – relacja

Dodał: Jezid, niedziela, 11 października 2015 · Komentarzy: 0

Kameralny, ciekawy i dobrze zorganizowany konwent, którego rozwój (była to dopiero III edycja) warto śledzić, bo ma potencjał i może stać się jednym z jaśniejszych punktów na konwentowej mapie. Reklama się przyda, bo daleko mu jeszcze do punktu krytycznego, jest w stanie wchłonąć dużo większą grupę uczestników bez utraty klimatu.

kapitularz

Klasyczna miejscówka. Duży, wręcz olbrzymi szkolny budynek, w którym tłum ludzi rozpływa się po licznych korytarzach i salach dwóch czterokondygnacyjnych (wliczając piwnice, gdzie też się działo) budynków. Ciekawy, sprofilowany na horror i RPG program i budzący zainteresowanie goście. Czego chcieć więcej?

Czytaj dalej...

Informacja prasowa

Bądź jak Geralt z Rivii, jak Batman lub Iron Man. Jak Lara Croft, Sackboy, Jill Valentine lub Altair! Weź udział w konkursie PGA i zabłyśnij przed gronem 80 000 graczy! Od 23. września zaczynamy zbierać zgłoszenia do konkursu Cosplay PGA 2015. Dlatego szykujcie Wasze stroje i bądźcie gotowi na niezapomniane emocje podczas tegorocznego Poznań Game Arena.

cosplay, pga

Po raz kolejny scenę główną Poznań Game Arena opanują Cosplay’erzy. Twórcy strojów rodem z gier i świata fantastyki staną przed publicznością rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci.

Konkurs przeznaczony jest dla twórców strojów, którzy odgrywają w nich wybrane przez siebie postacie pochodzące ze światów mangi, anime, gier konsolowych lub komputerowych, książek, filmów czy też komiksów.

Informacja prasowa

Łódzki Festiwal Fantastyki „Kapitularz 2015” to doroczna impreza poświęcona fantastyce, science-fiction, grom komputerowym i fabularnym oraz popkulturze. Odbędzie się ona w dniach 25-27 września 2015 r. przy ul. Czajkowskiego 14, w budynkach 1 Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

kapitularz

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z ponad 20 gośćmi, pośród których znajdują się znane postacie polskiej literatury, naukowcy oraz ludzie związani z kulturą internetową. Przygotowujemy też dla nich prawie 300 godzin programu (prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania autorskie, warsztaty, konkursy) w 11 nitkach programowych, prowadzonych w ramach bloków tematycznych:

 • blok literacki,
 • blok popularnonaukowy,
 • blok popkulturowy,
 • blok gier video,
 • blok RPG,
 • blok LARP,
 • blok mangi, anime i kultury japońskiej,
 • blok dziecięcy.

Lato się zaczęło, lipiec za pasem, tchnienie wakacji można już poczuć na karku. Co zrobić z wolnym czasem...? Można, między innymi, spędzić go wraz ze znajomymi, grając w Labyrinth 2. Od dziś możecie powalczyć o egzemplarze tej pozycji, wykonując zadanie konkursowe, które można odnaleźć tutaj.

Jeśli zaś nie jesteście pewni, czy w ogóle warto... Nic prostszego – zapoznajcie się po prostu z naszą recenzją i... idźcie pisać zgłoszenia. Powodzenia!

labyrinth

Wyniki konkursu, w którym nagrodą były wejściówki na Wrocławskie Dni Fantastyki można znaleźć w rozszerzeniu. Zwycięzcom gratulujemy! Wejściówki można odebrać na akredytacji.

Informacja prasowa

fantastyczny weekend w lublinie

W najbliższy weekend Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" zaprasza na swoje imprezy, które odbędą się w Lublinie.

 • Lubelskie Spotkania z Komiksem

Jedyny w Lublinie festiwal poświęcony sztuce komiksu już w ten weekend! W sobotę w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Peowiaków 12 (budynek Centrum Kultury), a w niedzielę w Domu Kultury Narnia przy ul. Lwowskiej 12 można będzie oddać się swoim pasjom związanym z komiksem. A już w piątek o godz. 20 w DK Narnia zapraszamy na wernisaż wystawy prac komiksowych dwójki artystów: Daniela Grzeszkiewicza i Katarzyny Babis.

Konwenty

Opolcon 2015 z oficjalnym terminem

Dodał: Wolvertino, czwartek, 23 kwietnia 2015 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

opolcon 2015

Opolski Klub Fantastyki FENIX informuje, iż tegoroczny Opolcon odbędzie się w terminie 20-22 Listopada w budynkach Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu przy ulicy Tadeusza Kościuszki.

Będzie to już trzecia edycja całkowicie darmowego, trzydniowego konwentu fantastycznego. Organizatorzy przewidują atrakcje w postaci ciekawych prelekcji, spotkań z autorami, sesji RPG, gier planszowych a także kilka ciekawych niespodzianek organizacyjnych, które póki, co owiane pozostają tajemnicą.

Dzięki podjęciu współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych podczas tegorocznego Opolconu będzie nielimitowana ilość miejsc noclegowych a także wiele atrakcji nocnych takich, jak gamesroom, sesje RPG i LARPy.

Konwenty

Copernicon na Pyrkonie

Dodał: Wolvertino, czwartek, 23 kwietnia 2015 · Komentarzy: 0

Organizatorzy Coperniconu informują, że również oni pojawią się na nadchodzącym Pyrkonie. Zapowiadają także konkursy na swoim stoisku – do wygrania m.in. pełne wejściówki na konwent.

copernicon, star force

Co ciekawe, okazuje się, że Copernicon oraz zupełnie inne wydarzenie – Star Force – rozpoczynają współpracę. W związku z tym dwa największe toruńskie wydarzenia skupiające miłośników fantasy i science fiction odbędą się w jeden weekend.

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się Weekend Kaliskiej Fantastyki – Arkhammer, czyli wydarzenie skierowane do miłośników gier planszowych, bitewnych, RPG oraz fantastyki w każdej postaci. Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem odsyłamy do oficjalnej strony internetowej Arkhammera, gdzie znajdziecie program imprezy oraz szczegółowe informacje.

arkhammer

Konkurs "Arkhamer" zakończony. Czas najwyższy zaprezentować prawidłowe odpowiedzi oraz oczywiście zwycięzców – serdecznie Wam gratulujemy!

arkhamer

Odpowiedzi:

 • Jak nazywa się wersja "Borderlands" stworzona specjalnie na konsole nowej generacji? Borderlands the Handsome Collection
 • Kto jest producentem "Borderlands"? Gearbox Software
 • W którym roku ziemia kaliska została włączona do dzielnicy senioralnej? 1138

Zwycięzcy:

 • Agata B. z Biskupic
 • Karolina T. z Poznania
 • Patrycja W. z Nowych Skalmierzyc
 • Jakub G. z Kalisza
 • Konrad K. z Brzezin

Dziękujemy organizatorom konwentu Arkhamer za ufundowanie wejściówek.

Wczytywanie...