Konwent Niucon – Lista atrakcji i gości imprezy

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Konwent Niucon, odbywający się w dniach 8-10 sierpnia we Wrocławiu, ogłosił częściową listę gości i atrakcji, które czekają na odwiedzających. Jeśli wciąż zastanawiacie się nad przybyciem, koniecznie przeczytajcie, co możecie spotkać, gdy zdecydujecie się na wzięcie udziału w Niuconie!

niucon

Zanim jednak przejdziemy do atrakcji, przedstawimy budynki, w których będzie miał miejsce konwent:

  • ZSEA – Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych (ul. Worcella 3)
  • ZSTIE – Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych (ul. Gen. Józefa Haukego-Bosaka 21)

Pierwszym potwierdzonym gościem jest pisarz Andrzej Ziemiański, autor m.in. bestsellerowej serii książek „Achaja”. Konwent odwiedzą również Rafał Dębski (niedawno wydane „Światło cieni”), Witold Jabłoński („Słowo i Miecz”), Jacek Inglot („Wypędzony”), Johnny Walker („Survival War”) i Danuta Miklaszewska („Pieśń dla Feniksa”).

Jednak nie samą literaturą człowiek żyje – choć wielu próbowało. Dlatego dla tych, którzy doceniają artystyczną część naszego życia, mamy dobrą wiadomość – Niucon odwiedzą twórcy komiksów internetowych: Kobieta Ślimak („Chata Wuja Freda”) i Kattlett („Pentagram Alchemist”).

niucon

Graczy zapraszamy do stoisk gier planszowych i taktycznych. Odbędzie się również sporo turniejów organizowanych przez wydawnictwa. Konwent odwiedzi Bartosz Żółtak, młody i utalentowany odkrywca funkcji jednokierunkowej VMPC, która m.in. może służyć do szyfrowania wiadomości.

Przedstawiona zostanie również nowa forma dzielenia się swoim doświadczeniem. Grezentacja – czyli możliwość nauczenia innych jak się gra w waszą ulubioną grę. Uzyskanie partnerów do rozgrywek gwarantowane. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku mniej popularnych tytułów.

Na konwencie pojawią się także wystawcy ( m.in.Yatta.pl, Aniushop, Kotori) i odbędą się premiery książek i pokazy gier. Zapraszamy również na konkursy Cosplay i Cover Music Festival. A dla tych, którzy chcą pomóc w organizacji konwentu, czekają miejsca w drużynie helperów i gżdaczy lub wśród twórców atrakcji. (Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są przez wypełnienie formularza na stronie niucon.pl)

Rezerwacje i sprzedaż biletów na konwent prowadzone są przez stronę Rezerwix.pl. Oprócz biletu można tam również zamówić koszulki i kubki – zamawianie gadżetów trwa do 18 lipca.

Do zobaczenia na konwencie!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...