Komiksy

Dziś jest premiera następnych komiksów wydawnictwa Non Stop Comics. Do "Paper Girls" i "Giant Days: Królowe dramy" dołączył "James Bond: Warg" i "Tank Girl".

Non Stop Comics,komiksy

Pierwszy z wymienionych tytułów to historia agenta 007 – bohatera bliskiego wersji stworzonej przez Iana Fleminga w swoich książkach. Za to "Tank Girl" to album przedstawiający szalone przygody siejącej zniszczenie wariatki. Znudzeni przewidywalnymi fabułami? W takim razie jest to pozycja w sam raz dla was.

Szczegóły, okładki i przykładowe ilustracje – w rozwinięciu newsa.

Komiksy
Doll Star: Wariant mocy słów

Nie macie ochoty zaczynać długich serii, które mają po kilkanaście tomów – jeśli nie więcej? Odpowiedzią na to są regularnie wydawane przez Waneko jednotomówki. W jednym egzemplarzu dostajemy zamkniętą historię, dlatego nie musimy wyglądać kontynuacji, jednocześnie obawiając się, czy autor nie obniżył poziomu. Do tego cyklu wydawniczego należy także "Doll Star: Wariant mocy słów" – co prawda oryginalnie podzielony na dwie części, lecz u nas wydano je jako całość.

W klasie pojawia się nowa uczennica – Saho Fukudou – która zaczyna interesować się outsiderką, Yugi Nonoką. Yugi jest wyszydzana przez swoich rówieśników, śpi na lekcjach, wagaruje i nosi ze sobą... maskotkę. Okazuje się, że Yugi słyszy, co mówią pluszaki, a dzięki swojemu potrafi odkrywać największe lęki ludzi. Za pomocą tej mocy pomaga innym.

Początkowe strony kierują mangę w stronę horroru. Nieme maskotki i rozmawiająca z nimi nastolatka? Wygląda to niepokojąco i oryginalnie, ale – co najważniejsze – także ciekawie. Jednak później "Doll Star: Wariant mocy słów" zmienia się w dość tradycyjną historię o walce obdarzonej niezwykłymi zdolnościami dziewczyny ze złem.

Komiksy

Magi: Labyrinth of Magic #6 – recenzja mangi

Dodał: , · Komentarzy: 0
magi: labyrinth of magic #6

Historia Balbadu i Brygady Mgły trwa w najlepsze. Kto w tym całym rozgardiaszu sięgnie po władzę w mieście?

Poprzedni tom kończył się rozciągniętą na kilkadziesiąt stron walką z wykorzystaniem broni białej i magii, a naprzeciw siebie stawali istni tytani pola bitwy, więcej warci w boju niźli całe oddziały. I właśnie kończące ten pojedynek sceny otwierają szósty tom "Magi: Labyrinth of Magic", który – podobnie jak poprzedni album – nieco rozczarowuje.

Ponownie twórczyni mangi, Shinobu Ohtaka, zaserwowała czytelnikom porcję starć, chociaż są one mniej liczne niż uprzednio. Niestety, w miejscu uzyskanym poprzez zredukowanie scen bitewnych nie znalazło się zbyt wiele ciekawych rzeczy. Fabuła uparcie krąży wokół Brygady Mgły, Aladyna, Alibaby, Sinbada i Judara oraz obecnego króla Balbadu, ale szósty tom jest jedynie rozwinięciem historii z poprzednich o Brygadzie Mgły, do tego rozwinięciem łatwym do przewidzenia.

Oto jeden z bohaterów będzie na siłę wypychany przed szereg, by zasiąść na tronie Balbadu, naturalnie strąciwszy wcześniej niegospodarnego i egoistycznego władcę. Nie jest to źle rozpisane, ale...

Komiksy
Jessica Jones: Alias #3

"Jessica Jones: Alias" wyróżnia się wśród superbohaterskich komiksów. Pokazuje świat Marvela z perspektywy postaci, która posiada moce, lecz nie używa ich za często i na co dzień pracuje jako detektyw. Jessica jest wulgarna i sprawia wrażenie zwykłej kobiety, choć niekoniecznie miłej dla innych ludzi, a jednak skradła sympatię czytelników – podobny sukces jej kreacja odniosła w serialu Netflixa. Okazuje się więc, że odbiorcy historii o superbohaterach pragną czasem odejścia od patosu i opowiedzenia czegoś bardziej kameralnego o kimś, kto nie przypomina tradycyjnego herosa.

W trzecim tomie bohaterkę odwiedza nieznajomy gość – ściślej mówiąc, dziewczyna w kostiumie. Dzięki informacjom od swoich kontaktów Jessica dowiaduje się, że spotkała Spider-Woman, która jest powiązana z wydawcą gazety "Daily Bugle". Najwyraźniej nastolatka ma problemy, dlatego detektyw postanawia ją odszukać i wyciągnąć z tarapatów.

Scenariusz to nadal połączenie kryminału z historią obyczajową. Niestety, wątek detektywistyczny został ograniczony. Nie ma miejsca na zajmujące śledztwo z prawdziwego zdarzenia, które pochłaniałoby czytelnika i prowadziło do zaskakujących odkryć.

Komiksy

Pierwsze premiery Non Stop Comics

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś do sprzedaży trafiły pierwsze komiksy wydawnictwa Non Stop Comics, o którego planach do końca roku pisaliśmy tutaj. Jako pierwsze ukazały się dwie pozycje – "Giant Days: Królowe dramy" i "Paper Girls". Kolejne tytuły mają zaplanowaną premierę na 20 września.

Non Stop Comics,komiksy

"Giant Days: Królowe dramy" to obyczajowy komiks z humorem opowiadający o życiu w akademiku, natomiast "Paper Girls" to SF, które powinno spodobać się fanom takich pozycji jak "Stranger Things", "To" i "E.T.". W rozszerzeniu newsa zobaczycie przykładowe ilustracje i szczegółowe informacje o wydaniach.

Komiksy

Wrześniowe premiery Kultury Gniewu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na wrzesień wydawnictwo Kultura Gniewu przygotowało cztery nowe komiksy. Są to zarazem premiery na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (15-17 września), gdzie wszystkie nowości będzie można zakupić.

Bezdomne wampiry o zmroku

Wśród nich znalazła się humorystyczna pozycja o wampirach – "Bezdomne wampiry o zmroku" Tadeusza Baranowskiego, a także dwa tomy z serii "Detektyw Miś Zbyś na tropie" oraz "Zakładnik".

Komiksy

Informacja prasowa

Klub Świata Komiksu Wydawnictwa Egmont na 28. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w dniach 15-17.09.2017!

Wydawnictwo EGMONT – KOMIKSY, GRY PLANSZOWE

STOISKO Numer 0, SEKTOR E (vis-à-vis wejścia głównego)

ATLAS ARENA, UL. Bandurskiego 7

Egmont,Klub Świata Komiksu

Klub Świata Komiksu i Kraina Planszówek zapraszają do odwiedzenia 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, który odbędzie się w dniach 15-17 września 2017 roku w Atlas Arenie.

Komiksy

Wiedźmin: Klątwa kruków – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 2

Pamiętam, kiedy czytałem pierwszy komiks o Wiedźminie z serii Egmontu. Na grzbiecie znajdowała się cyferka "1", która dawała nadzieję na ukazanie się w Polsce kolejnych części. Nie będę ukrywał – jestem "wiedźminoholikiem", a dziejów Geralta i jego bliskich nigdy dość!

komisky

Najnowszy tom ilustrowanych przygód Białowłosego i spółki został zatytułowany "Klątwa Kruków" ("Curse of Crows"). Na pierwszy rzut oka widoczne są dwie zmiany. Dotąd otrzymywaliśmy okładki w ciemnej tonacji, aczkolwiek ta z trzeciej odsłony, choć w mojej opinii brzydsza, powinna jednak ucieszyć fanów oryginalnego cyklu wiedźmińskiego, ponieważ pojawiają się na niej znane czytelnikowi postacie – Ciri i Yennefer. Drugą nowością jest osoba rysownika. Dotąd był nim Joe Querio, teraz wybór padł na Polaka – Piotra Kowalskiego.

Komiksy
Uniwersum DC – Odrodzenie

Po komiksach z "Drogi do Odrodzenia" kolejnym krokiem dla czytelnika, który chciałby orientować się w zrestartowanym świecie superbohaterów, powinno być "Uniwersum DC – Odrodzenie". Najprościej mówiąc, to wprowadzenie do wspomnianego świata, krótko ukazujące wiele różnych postaci – protagonistów swoich własnych serii. Na chwilę przyglądamy się więc Batmanowi, Supermanowi, Aquamanowi, a nawet Constantine'owi.

Geoff Johns na kanwie dotychczasowych wydarzeń buduje przyszłość herosów, wprowadzając nieokreślone zagrożenie i na prawie każdym kroku tworząc zagadki. Jako że to początek, nie otrzymujemy wyjaśnień, bo komiks miał inny cel – wzbudzić zainteresowanie i przyciągnąć zarówno nowych czytelników, jak i starych, do "DC Odrodzenie". Jednak w przypadku tych pierwszych niekoniecznie ta sztuka wychodzi – częste odniesienia do znanych tytułów mogą utrudnić wejście w świat osobie nieobeznanej z DC. Do wskazanych lektur należą m.in. "Strażnicy" Alana Moore'a, "Flashpoint – Punkt krytyczny" i "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach".

Bez znajomości tych sztandarowych pozycji czytanie "Uniwersum DC – Odrodzenie" może okazać się męczące, choć w sukurs przychodzą dodatki. W nich znajdziemy objaśnienia niemal wszystkich scen.

Komiksy
Legendy naszych czasów

Świat komiksowy ma wielu uznanych twórców – bez względu na to, czy mowa o autorach opowieści amerykańskich, czy europejskich. Są też tacy, którzy swoimi dziełami już na stałe zapisali się w historii komiksu. Jaki efekt powstanie ze współpracy takich dwóch legend?

Duet, o którym mowa we wstępie, to Enki Bilal i Pierre Christin. Pierwszy z nich stał się znany nie tylko wśród fanów komiksu, ponieważ powstała gra komputerowa czerpiąca z komiksowej "Trylogii Nikopola" jego autorstwa. Zresztą brał udział przy jej produkcji. Z kolei scenarzysta, choć na rynku komiksowym dobrze znany, obecnie zyskuje większą popularność za sprawą adaptacji filmowej stworzonego przez niego "Valeriana".

"Legendy naszych czasów" składają się z trzech opowieści rozgrywających się w latach 70-tych XX wieku. Pozornie nie łączy je nic poza Francją jako miejscem akcji, jednakże szybko przekonujemy się, że cech wspólnych jest więcej. Jedną z nich jest tajemniczy Białowłosy, którego poznajemy z opowieści innych postaci już w prologu.

Wczytywanie...