Komiksy

Informacja prasowa

25 nowych komiksów – tyle przygotował Egmont na wrzesień, co oznacza zróżnicowany dobór tytułów, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oldskulowa fantastyka – drugi tom antologii "Relax". DC – start czterech nowych serii. Marvel – "Hulk: Koniec i inne opowieści" i trzy pozycje z Marvel Now. Nowe Star Wars? Też jest.

Egmont,komiksy

Pełna lista premier – w rozszerzeniu newsa.

Komiksy

Wydawnictwo Waneko na wrzesień

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jakich mang możemy się spodziewać we wrześniu od wydawnictwa Waneko? Przede wszystkim kolejnego tomu "Magi", który na naszych łamach recenzuje Amaro (i serię poleca!). Z innych premier ciekawie wygląda nowość pt. "Shiki" – to pierwszy tom, więc może on zainteresować czytelników szukających nowych cyklów. Poza tym ukażą się następne odsłony m.in. "Posępnego Mononokeana" oraz "Dimension".

Waneko

Pozostałe tytuł znajdziecie na obrazku w rozwinięciu newsa.

Komiksy

Spider-Man: Władza – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Spider-Man: Władza

Znacie orwellowskiego klasyka pt. "Rok 1984"? Po dziś dzień to bodaj najsłynniejsza antyutopia i niemal zawsze zostaje przywołana, jeśli dyskusja dotyczy ucisku ludu przez rządzących czy bezwolnego społeczeństwa. Z tego też względu recenzja albumu "Spider-Man: Władza" od Muchy Comics nie może obyć się bez wzmianki o wspomnianym arcydziele literatury.

Kaare Andrews postanowił zaprezentować gorzki obraz Manhattanu – ulice kontroluje Władza, herosów już nikt nie widuje, a ich pozbawione masek tożsamości walczą, owszem, ale z trudnościami wynikającymi z posuniętego wieku. Peter Parker nie jest w tej materii wyjątkiem. Obecnie to już staruszek zmęczony życiem, tęskniący za Mary Jane i pozbawiony jakiegokolwiek wsparcia bliskich. Czy będzie jeszcze w stanie podnieść się z kolan?

Choć w komiksach kilkakrotnie mieliśmy okazję zapoznać się z losami superbohaterów mających na karku kilkadziesiąt lat, to jednak wciąż jest to temat pozostawiający spore pole do popisu dla wprawnego scenarzysty. W końcu o "Powrocie Mrocznego Rycerza" autorstwa Franka Millera słyszał niemal każdy fan powieści obrazkowych, nawet jeżeli zwykł omijać historie spod znaku peleryny i maski.

Komiksy

Mucha Comics z premierami na wrzesień

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na wrzesień wydawnictwo Mucha Comics przygotowało pięć nowych komiksów. Ich prapremiera odbędzie się na Łódzkim Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi. Tradycyjnej premiery w sklepach można spodziewać się 20 września.

komiksy,Mucha Comics

Wśród albumów znalazły się pierwsze tomy "The Immortal Iron Fist" i "Uncanny X-Force", siódma odsłona "Chew", "Kingsman: Tajne służby" (na podstawie którego powstał kinowy film) oraz "Miracleman: Złota Era" ze scenariuszem Neila Gaimana. Szczegóły, okładki i przykładowe plansze w rozwinięciu newsa.

Komiksy

Informacja prasowa

We wrześniu br. wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie albumów komiksowych z cyklu „DC Odrodzenie” (w oryginale DC Universe Rebirth), w której zaprezentuje najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. Do końca roku na rynek trafi, aż 16 serii, m.in. Batman, Superman, Wonder Women, Green Arrow, Flash, Suicide Squad.

uniwersum dc odrodzenie

„DC Odrodzenie” to pełna i zsynchronizowana prezentacja najważniejszych serii i postaci DC Comics restartująca całe uniwersum i rozpoczynająca nowe przygody bohaterów. Dla starych fanów to odświeżenie znanych postaci, dla nowych – doskonały moment do rozpoczęcia przygody z komiksowym światem DC.

Prapremiera czterech pierwszych serii „DC Odrodzenie” odbędzie się 15 września 2017 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. To wydarzenie uświetni wizyta Jima Lee, legendarnego rysownika komiksów z wydawnictwa DC Comics. Do regularnej sprzedaży komiksy trafią 20 września.

Komiksy
gdy zapłaczą cykady – księga morderczej klątwy

Okazuje się, że po dwóch tomach "Gdy zapłaczą cykady" – "Księdze uprowadzenia przez demony" i "Księdze dryfującej bawełny" – autor nadal jest w stanie zaskakiwać czytelnika. Może się wydawać, że wiemy już bardzo dużo, ale "Księga morderczej klątwy" dostarcza nowych informacji, które skłaniają do zastanowienia się nad sytuacją jeszcze raz.

Wprowadzenie nadal prezentuje się bardzo podobnie. Młody Keiichi jest nowym mieszkańcem wioski Hinamizawa, gdzie zdążył zaprzyjaźnić się z kilkoma dziewczynami. Razem tworzą zgraną paczkę, aż dowiaduje się o tajemniczych morderstwach.... Tym razem jednak sprawa zostaje przedstawiona w zupełnie inny sposób, a historia wkracza w rejony dramatu społecznego. Akcja skupia się na Satoko, którą bohater zaczyna traktować jak młodszą siostrę.

Niestety spokojny początek wywołuje już znużenie. Wymaga tego formuła – tylko że klubowe zabawy, w których Maebara niezmiennie przegrywa, są tak infantylną rozrywką, że aż chciałoby się je ograniczyć. Tymczasem mam wrażenie, iż ten wstęp został dodatkowo rozbudowany. Wcześniej nie odczuwało się zmęczenia nim, a tu szybko się ono pojawia z braku interesujących wydarzeń. Fabuła jest przeciągana, a Keiichi musi jeszcze wysłuchać opowieści o klątwie i historii wioski... Zbyt długo to trwa.

Komiksy

Wydawnictwo Egmont ujawniło pełną listę zapowiedzi na październik. We wspomnianym miesiącu ukaże się 15 nowych komiksów – mniej niż we wrześniu, ale wśród nich znalazły się bardzo wyczekiwane tytuły. W rozszerzeniu newsa znajdziecie pełną listę wraz z datami premier i okładkami. Z najciekawszych tytułów wyjdą:

komiksy,Egmont
  • Cztery nowe pozycje z DC Odrodzenie – poświęcone Batmanowi, Flashowi, Lidze Sprawiedliwości oraz Supermanowi
  • Pierwszy tom komiksu "Daredevil: Nieustraszony" liczący 480 stron (!), cieszący się wyśmienitymi opiniami
  • Kawa „Zombo” – czyli Myszka Miki Disneya dla młodszych i starszych
Komiksy

Magi: Labyrinth of Magic #5 – recenzja mangi

Dodał: , · Komentarzy: 0
magi: labyrinth of magic #5

Aladyn wraz z Sinem i Morgianą dotarli do Balbadu, lecz na miejscu zastali sytuację odmienną od swoich wyobrażeń. W jaki sposób bohaterowie wpłyną na losy królestwa?

Balbad to królestwo, które tak po prawdzie jest ogromnym miastem, ale za to z bardzo dużą powierzchnią okolicznych wód i partnerów handlowych. Właśnie handel stał się ostatnio wielkim problemem przez Brygadę Mgły, nieustannie okradającą ludzi władzy i właścicieli ziemskich. W takich warunkach nietrudno o zawieszenie wszelakiej działalności. Złapanie rozbójników nie stanowiłoby tak wielkiego wyzwania, gdyby nie fakt, że miejscowa ludność stoi za nimi murem – okazuje się bowiem, że rabusie rozdają ukradzione dobra i pieniądze biednym mieszkańcom tworzącym najliczniejszą klasę społeczną.

Banda arabskich Robin Hoodów posiada w swoich szeregach ciekawe indywidua – Alibabę i Kassima, czyli przywódców złodziejskiej szajki. W piątym tomie mamy okazję poznać nie tylko ich zdolności i metody działania, ale przede wszystkim przyczyny, które pchnęły ich do rabowania bogatych mieszkańców miasta i występowania przeciw królewskiej władzy.

Komiksy

Non Stop Comics wyda Ducha Gaudiego

Dodał: , · Komentarzy: 0

Do planów wydawnictwa Non Stop Comics trafił "Duch Gaudiego". Uzupełni on premiery październikowe. Poniżej znajdziecie jego opis i szczegóły na temat wydania. Ponadto ruszyła już przedsprzedaż wrześniowych komiksów – można je zakupić tutaj.

Duch Gaudiego

Mroczny thriller z twórczością Gaudiego w tle. Wszystko zaczyna się od człowieka twierdzącego, że ludzie są ślepi na potężne przesłanie dzieł Gaudiego. Toñi, szary pracownik, ratuje starszego mężczyznę przed potrąceniem – w tym samym miejscu, gdzie Gaudi został potrącony przez tramwaj. Seryjny zabójca Trencadis porzuca ciała w najważniejszych budynkach Gaudiego, a policja nie potrafi go schwytać. W środek tych zdarzeń zaś wplątana zostaje pewna kobieta – prowadzona przez staruszka, który najprawdopodobniej jest duchem Gaudiego.

Komiksy
outcast: opętanie – bezkresne nieprzebyte zgliszcza

Seria "The Walking Dead" Roberta Kirkmana stała się maszynką do robienia złota, ale autor bodaj najgłośniejszego tytułu o zombiakach nie próżnuje. Jego nowy cykl zatytułowany "Outcast: Opętanie" traktuje o modnym ostatnio temacie opętania – dość powiedzieć, że telewizja Fox po wyemitowaniu sezonu serialowej adaptacji komiksu zaczęła nadawać inną produkcję o egzorcyzmach. Czy drugi tom pt. "Bezkresne, nieprzebyte zgliszcza" w dalszym ciągu zachęca do poznawania historii Kyle'a Barnesa?

Główny bohater za namową wielebnego Andersona i na skutek własnych doświadczeń postanawia pomagać ludziom opętanym przez złe duchy. Wraz z wielebnym odbywają swoistą krucjatę celem wypędzenia demonów z miasteczka, lecz pomimo szlachetnych pobudek nie wszędzie są mile widziani. A ich tropem podąża pewna tajemnicza postać.

W drugim tomie zdecydowanie rzuca się w oczy niespieszne tempo, z jakim Robert Kirkman odkrywa kolejne karty, co można traktować zarówno w kategoriach zalet, jak i bolączek opowieści. Poczynając od tych drugich – "Bezkresne, nieprzebyte zgliszcza" miejscami są aż do przesady rozwleczone i w efekcie niejednokrotnie nudnawe. Leniwa atmosfera nie raz i nie dwa zostaje zaburzona przez bardziej dynamiczne wydarzenia, aczkolwiek pewna senność unosi się nad całym albumem.

Wczytywanie...